iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 2. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

18 hlasů
10940
zhlédnutí

Toulavá kamera

Jiřetín pod Jedlovou — Národní technické muzeum — Šperkař Hanuš Lamr — Rokytnice v Orlických horách — Muzeum lidových řemesel v Horažďovicích — Zámek Český Krumlov

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jiřetín pod Jedlovou

  1:35 do playlistu

  Jiřetín pod Jedlovou
  Městečko Jiřetín pod Jedlovou vzniklo v 16. století. Jeho založení souviselo s objevením stříbrných rud. Vedle těžby město živily také tkalcovské stavy. Dnes je Jiřetín především častým cílem turistů. Ty lákají například typické podstávkové domy.

 • Národní technické muzeum

  5:15 do playlistu

  Národní technické muzeum
  Právě v těchto dnech se opět pro návštěvníky otevřelo po velké rekonstrukci Národní technické muzeum. Na pražské Letné sídlí od konce druhé světové války a na své si v něm přijde snad každý. Staré expozice byly upraveny a rozšířeny a milovníky světa techniky čekají také některé nové.

 • Šperkař Hanuš Lamr

  9:10 do playlistu

  Šperkař Hanuš Lamr
  Šperky, které připomínají přírodu a sochy, které s ní dokonale splývají. To všechno si prohlédneme v malostranské dílně šperkaře Hanuše Lamra. K tvůrčí činnosti se dostal už v dětství. Pocházel z kumštýřské rodiny a zděděný talent nenechal zahálet.

 • Rokytnice v Orlických horách

  12:55 do playlistu

  Rokytnice v Orlických horách
  Rokytnice v Orlických horách je v zimě oblíbeným cílem příznivců lyžování. My vyzkoušíme patnáctikilometrovou trasu pro běžkaře vedoucí k osadě Neratov. Ale nejprve se porozhlédneme po samotné Rokytnici, která vznikla už někdy na konci 13. století jako havířská osada.

 • Muzeum lidových řemesel v Horažďovicích

  16:49 do playlistu

  Muzeum lidových řemesel v Horažďovicích
  O životě obyčejných venkovských lidí v časech našich babiček a prababiček se toho hodně dozvíme při návštěvě muzea v Horažďovicích. V tamní expozici lidových řemesel si nejen prohlédneme, ale také vyzkoušíme celou řadu předmětů.

 • Zámek Český Krumlov

  20:34 do playlistu

  Zámek Český Krumlov
  Prohlídkové okruhy českokrumlovského hradu a zámku nabízejí nepřeberné množství vzácných předmětů. Přesto jich ještě spousta zůstává ukrytá v depozitářích. Zajímá vás, na co se máte těšit?

 • Soutěž

Přehrát vše