iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 2. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

37 hlasů
9481
zhlédnutí

Toulavá kamera

Česká Třebová — Lastury — Moravská gobelínová manufaktura — Hostýnská magistrála — Výstava panenek — Kostel sv. Petra

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Česká Třebová

  1:07 do playlistu

  Česká Třebová
  Česká Třebová je významným železničním uzlem. Ale také městem s dlouhou historií, řadou architektonických památek i přírodních krás v okolí. My se nejprve zastavíme v nejstarší části města. Jeho dominantou je rotunda svaté Kateřiny. Místo pro její vybudování si patronka podle pověsti zvolila sama.

 • Lastury

  4:51 do playlistu

  Lastury
  Zhruba pět tisíc krásných lastur nebo také mušlí bychom napočítali ve sbírce Jaroslava Koláčka z Prahy. Shromažďuje je už přes čtyři desítky let. Za zrod takřka životní lásky může jeho strýček, který mu kdysi pár kousků přivezl z dovolené.

 • Moravská gobelínová manufaktura

  8:39 do playlistu

  Moravská gobelínová manufaktura
  Šest a půl metru dlouhý koberec, který bude zdobit kostel ve Vsetíně, a spoustu dalších zajímavostí uvidíme v Moravské gobelínové manufaktuře. Přidáme také pár historických údajů. Třeba ten, že gobelíny znali naši předci už před dvěma tisícovkami let, což nám připomínají nálezy v egyptských hrobech.

 • Hostýnská magistrála

  12:18 do playlistu

  Hostýnská magistrála
  Zalyžovat si můžeme nejen v Krkonoších nebo Beskydech. Tentokrát se s běžkami vypravíme do Hostýnských vrchů. Těšit se můžeme na celkem pět desítek kilometrů běžecké magistrály s několika odbočkami.

 • Výstava panenek

  16:02 do playlistu

  Výstava panenek
  Městské muzeum v Jaroměři se proměnilo v ráj starých panenek a dalších hraček pro malé slečny. Své poklady tam vystavuje paní Alena Pleslová, která se může pochlubit několika stovkami panenek, krásnými kočárky, ale třeba také miniaturním nádobíčkem nebo nábytkem.

 • Kostel sv. Petra

  19:42 do playlistu

  Kostel sv. Petra
  Jedním z kostelů zasvěcených klíčníkovi od nebeské brány svatému Petrovi je ten, který si prohlédneme v Praze Na Poříčí. Vyrostl už v době románské, tehdy měl samozřejmě podobu baziliky. A pak procházel úpravami v duchu různých architektonických slohů.

 • Soutěž

Přehrát vše