iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 1. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

78 hlasů
13953
zhlédnutí

Toulavá kamera

Olomoucké baroko — Výroba saní vlček — Obří akvárium — Muzeum kol a kočárků v Lokti — Relikviář svatého Maura — Obec Vír

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Olomoucké baroko

  1:28 do playlistu

  Olomoucké baroko
  Na unikátní výstavu se vypravíme do Olomouce. V muzejních prostorách, ale i v historickém centru města si připomeneme éru baroka. Ve spolupráci hned tří místních muzeí se shromáždilo pět stovek exponátů, které představují duchovní rozměr baroka, ale seznamují také s životem měšťanů v tomto období.

 • Výroba saní vlček

  5:13 do playlistu

  Výroba saní vlček
  Speciální sáňky opatřené lavičkou, řídítky a brzdným mechanismem, kterým se říká vlčky, dorazily do Krkonoš někdy v průběhu druhé poloviny 19. století. Jejich výrobě se věnovala řada truhlářů, dnes zůstal výrobce jediný. Otec a syn Noskové v Roprachticích na Semilsku.

 • Obří akvárium

  9:01 do playlistu

  Obří akvárium
  Přenést si malý kousek jižní Ameriky do Hradce Králové napadlo před lety Davida Šmerala. A narodilo se obří akvárium, které představuje desítku druhů obyvatel vod jihu amerického kontinentu.

 • Muzeum kol a kočárků v Lokti

  12:48 do playlistu

  Muzeum kol a kočárků v Lokti
  Staré bicykly a kočárky, ve kterých se vozívaly naše babičky nebo maminky. Tak takovéhle skvosty budeme obdivovat v muzeu manželů Počepických. Objevili jsme ho v Lokti, v bývalé rychtě vystavěné v 18. století.

 • Relikviář svatého Maura

  16:32 do playlistu

  Relikviář svatého Maura
  Relikviář svatého Maura patří k našim nejvzácnějším památkám. Zdobená skříňka na úschovu ostatků svatých mužů byla vyrobena ve 13. století na objednávku benediktinského opatství. Aktuálně je vystaven v pražském Vladislavském sále.

 • Obec Vír

  20:24 do playlistu

  Obec Vír
  Vír byl zvolen vesnicí Vysočiny roku 2010 a my jsme se při jeho návštěvě přesvědčili, že stojí za zastavení i delší pobytí. Jednou z největších místních atrakcí je umělý ledopád, nejvyšší v Evropě. Jezdí sem na něj trénovat ledolezci a dokonce se tu koná jejich mistrovství republiky.

 • Soutěž

Přehrát vše