iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 10. 2010
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

30 hlasů
10023
zhlédnutí

Toulavá kamera

Vařákovy paseky — Muzeum stříbra v Kutné Hoře — Zoopark Ranč Větrovy — Krašov a okolí na kole — Skleněné vitráže

23 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vařákovy paseky

  1:27 do playlistu

  Vařákovy paseky
  Vařákovy paseky se jmenovala osada asi deseti chalup ve Vizovických vrších. Zanikla na konci druhé světové války, kdy ji za podporu partyzánů Němci vypálili. Dnes tenhle název nese naučná stezka, po které vyrazíme do Čertových skal.

 • Muzeum stříbra v Kutné Hoře

  5:18 do playlistu

  Muzeum stříbra v Kutné Hoře
  Kutnou Horu proslavilo nejvíc ze všeho stříbro. Konkrétně naleziště stříbrné rudy pod zemí. Ta už sice dávno horníci opustili, ale na památku stříbrných časů zůstala ve městě celá řada velkolepých staveb i honosných domů tehdy bohatých měšťanů.

 • Zoopark Ranč Větrovy

  9:21 do playlistu

  Zoopark Ranč Větrovy
  Do zooparku se vypravíme k Táboru. Spolu s westernovým rančem ho založil Libor Hrubý a jednou by ho chtěl rozšířit na zoologickou zahradu. Zvířat u něj už teď bydlí celá řada. Přímo v jeho domě mohou hosté potkat malé lvíče, kterému tu nahrazují maminku.

 • Krašov a okolí na kole

  13:20 do playlistu

  Krašov a okolí na kole
  Na kolech tentokrát vyrazíme na západ Čech. První zastávkou bude zřícenina hradu Krašov. Pro svůj odpočinek ho prý kdysi využívali cisterciáčtí mniši z plaského kláštera.

 • Skleněné vitráže

  17:26 do playlistu

  Skleněné vitráže
  Krásu starých vitráží budeme obdivovat v království restaurátora Vítězslava Zilvara. Ten nám ukáže, jak takové restaurování historických vitráží vypadá a my také budeme mít šanci vidět, jak malá, tenká a různě tvarovaná sklíčka uměli vyrobit naši předci.

 • Soutěž

Přehrát vše