iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 11. 2009
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
13360
zhlédnutí

Toulavá kamera

Velešínský betlém — Advent Ratibořice — Slavenské hřiby — Elektrárna Hučák — Sběratel tužek — Jabkenice

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jabkenice

  1:24 do playlistu

  Jabkenice
  S Bedřichem Smetanou máme snad všichni v paměti spojenou především Litomyšl, kde se narodil. Důležitou roli v jeho životě ale sehrály také Jabkenice. V tamní myslivně prožil se svou rodinou posledních devět let svého života.

 • Sběratel tužek

  5:06 do playlistu

  Sběratel tužek
  V království tužek, kterým se možná trochu neprávem říká obyčejné, se proměnil zámek v Klášterci nad Ohří. Část své sbírky, která byla vyhodnocena jako největší na světě, tu vystavuje pan Vladimír Jindra z Kadaně.

 • Elektrárna Hučák

  8:50 do playlistu

  Elektrárna Hučák
  Vodní elektrárna Hučák v Hradci Králové zanedlouho oslaví kulaté sté narozeniny. Přesto stále vyrábí elektrickou energii. A navíc také nabízí nahlédnutí do elektrárenské kuchyně.

 • Slavenské hřiby

  12:41 do playlistu

  Slavenské hřiby
  Broumovské stěny lákají milovníky přírody v každém ročním období. Můžete je v létě prozkoumávat na kole nebo pochopitelně pěšky. A v zimě zase na běžkách. My jsme si pro výlet tentokrát vybrali skalní pískovcové útvary, které dostaly název Slavenské hřiby.

 • Advent Ratibořice

  16:31 do playlistu

  Advent Ratibořice
  Začíná adventní období. Příležitostí užít si předvánoční období v klidu a pohodě stranou shonu se nabízí celá řada. My se vypravíme do Ratibořic. Ve dnech 3. až 6. prosince se tam můžeme přenést do 19. století a nahlédnout do vánočních příprav našich prababiček.

 • Velešínský betlém

  20:15 do playlistu

  Velešínský betlém
  K vánočnímu času patří také betlém. Někdo si doma staví malý papírový, Pavel Rouha z Velešína se rozhodl vyrobit si trochu větší, ze dřeva a dalších přírodních materiálů.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související