iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 10. 2009
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
13056
zhlédnutí

Toulavá kamera

Hranický kras — Zemědělské muzeum — Pražská paroplavba — Šumperk — Geosvět — Hrad Bezděz

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hrad Bezděz

  1:16 do playlistu

  Hrad Bezděz
  Pravidelné nedělní toulání po Česku začneme tam, kde se líbilo Karlu Hynku Máchovi, v místech, která si oblíbil a v nichž nacházel i svou inspiraci. Pohybovat se budeme po Státním hradu Bezděz.

 • Geosvět

  4:59 do playlistu

  Geosvět
  V pražské Galerii minerálů a fosílií vám ukážeme sadu dinosauřích vajec, jedno z Číny, jedno z Mongolska. Ve speciální expozici se potěšíme vnitřní krásou nerostů, která není patrná pouhým okem a dokonce ani pod mikroskopem.

 • Šumperk

  8:51 do playlistu

  Šumperk
  Zavítáme i na Moravu, a to do Šumperka. Město proslulé svými čarodějnickými středověkými rituály ale dnes budeme nahlížet slavnostněji a mluvit budeme hlavně o jeho krásné a zajímavé minulosti i současnosti. I proto, že se mu někdy říká moravská Vídeň.

 • Pražská paroplavba

  12:47 do playlistu

  Pražská paroplavba
  Už v roce 1841 se Pražanům předvedl vůbec první parník - anglický stavitel John Joseph Ruston - byl otcem téhle myšlenky. Patnáct let na to už vznikla Pražská paroplavební společnost a její plavidla začala Vltavu brázdit pravidelně. Jednou denně vyrážela do Štěchovic a 3x na bližší Zbraslav.

 • Zemědělské muzeum

  16:46 do playlistu

  Zemědělské muzeum
  Muzeum zemědělské techniky Čáslav – náš další cíl. Ve svých expozicích představuje na místě bývalých leteckých opraven unikátní sbírky zemědělských strojů a zařízení z 19. a 20. století. Každoročně pořádá i akce spojené s předváděním historických traktorů, parních strojů a dalších zemědělských strojů v chodu.

 • Hranický kras

  20:28 do playlistu

  Hranický kras
  Putování s kamerou zakončíme tentokrát v Moravskoslezském kraji v jedněch jeskyních. Říká se jim Zbrašovské aragonitové a leží v malebném údolí řeky Bečvy. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením vod dopadajících na povrch a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích.

 • Soutěž

Přehrát vše