iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 9. 2009
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

22 hlasů
11703
zhlédnutí

Toulavá kamera

Porta Bohemica — Offpark Sušice — Zámecká hygiena — Boží Dar — Sklárna Bělčice — Cholina

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Cholina

  1:10 do playlistu

  Cholina
  Hanácká obec Cholina nebo taky Hanácká Cholina se pyšní historií, jakou jí můžou jiné obce jen závidět. My jsme se sem vypravili tentokrát proto, abychom navštívili Cholinu jako významné poutní místo.

 • Sklárna Bělčice

  4:57 do playlistu

  Sklárna Bělčice
  Sklárna Bělčice leží v jižních Čechách, tak někde uprostřed cesty mezi městečky Březnice a Blatná. Jde o malou rodinnou firmu, která se zabývá výrobou historického skla od antiky po sklo renesanční. Sklář Václav Vlasák nám ukáže, že o sklu a sklárnách se nemusí mluvit jen pochmurně, jak jsme si museli v poslední době zvyknout.

 • Boží Dar

  8:38 do playlistu

  Boží Dar
  Proč se Boží Dar nazývá právě takhle? Dozvíte se v naší třetí reportáži. Souvisí to s jeho hornickou minulostí, to prozradit můžeme. Boží Dar se ale může pochlubit i tím, že jde díky nadmořské výšce (1028 m. n. m.) o nejvýše položené městečko ve střední Evropě.

 • Zámecká hygiena

  12:30 do playlistu

  Zámecká hygiena
  V Náměšti nad Oslavou pro nás připravili takovou jednu kuriózní výstavu. Pozveme vás do míst, kde většina lidí nechce být rušena - intimní zákulisí šlechtického života poodhalí v renesančním zámku expozice předmětů, které panstvo používalo k osobní hygieně.

 • Offpark Sušice

  16:28 do playlistu

  Offpark Sušice
  Víte, kde jsou Fuferny? Narazíte na ně v jihočeské Sušici – ta je často nazývaná „Brána Šumavy“. První zmínky o Sušici jsou z roku 1233, kdy na obchodní stezce vznikla malá osada. Známky osídlení jsou zde už ze starší doby kamenné.

 • Porta Bohemica

  20:19 do playlistu

  Porta Bohemica
  Řeka Labe, procházející napříč Ústeckým krajem, vytvořila velmi nevšední krajinu s hlubokým zářezem říčního údolí. Během plavby, kterou podnikneme na lodi Porta Bohemica 1, je možné vychutnat nádherné panoráma Českého středohoří s typickými kužely vyhaslých sopek a unikátní přírodní útvar Porta Bohemica – Brána Čech, jak se nazývá kaňonovité údolí Labe.

 • Soutěž

Přehrát vše