iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 7. 2009
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

24 hlasů
14245
zhlédnutí

Toulavá kamera

Zámek Potštejn — Polední hora — Archiv Jablunkov — Skanzen V. Chlumec — Hrad Lukov — Vranovská kamenina

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hrad Lukov

  1:34 do playlistu

  Hrad Lukov
  Tento hrad se poprvé připomíná v roce 1332, kdy patřil pánům ze Šternberka, kteří jej vlastnili až do roku 1516. Ve 14. století měl hrad vlastní jádro tvořené hradním palácem, k němuž na jihu přiléhala hradní věž, připomínající věž hradu Buchlova.

 • Archiv Jablunkov

  5:18 do playlistu

  Archiv Jablunkov
  Také se vydáme na cestu, na níž budeme pátrat po osudech a stopách válečných veteránů z Těšínského Slezska a mluvit budeme hlavně o archivu vojenské historie tamního regionu. Po stopách jejich příběhů se vydáme do Jablunkova, do nově otevřeného Archivu vojenské historie tohoto regionu.

 • Skanzen V. Chlumec

  8:47 do playlistu

  Skanzen V. Chlumec
  Oblast středního Povltaví je jedinečná v rámci středních Čech poměrně značným počtem zachovaných objektů lidového stavitelství z 18. až počátku 20. století. Výjimkou nejsou ani památky podstatně starší, např. kamenné stavební články z pozdního středověku a kamenné brány ze 17. století.

 • Polední hora

  12:33 do playlistu

  Polední hora
  Nejkrásnější výhled na celou Šumavu nabízí od roku 1998 rozhledna nad Prášilským jezerem, na vrcholu hory Poledník (Polední hora). Vyhlídková věž stojí na území Národního parku Šumava v blízkosti česko-německé hranice, 5 km jihovýchodně od Prášil.

 • Vranovská kamenina

  16:21 do playlistu

  Vranovská kamenina
  S úspěchem napodobovala světově proslulou anglickou kameninu. V třicátých letech se v továrně vyráběl široký sortiment zboží, od běžné produkce až po luxusní kameninu zdobící šlechtická sídla. V naší reportáži se též ocitneme na krásném vranovském zámku, který patří k nejpozoruhodnějším světským stavbám středoevropského baroka.

 • Zámek Potštejn

  20:21 do playlistu

  Zámek Potštejn
  Zastavíme se na zámku Potštejn - byl postaven v roce 1749 hrabětem Janem Ludvíkem Harbuval - Chamaré. A zřejmě už během druhé poloviny 15. století zástavní držitelé potštejnského panství postavili náhradou za zpustlý hrad na kopci nad městečkem panský dvůr s tvrzí.

 • Soutěž

  24:15 do playlistu

  Soutěž
  Kde najdete zámek, který patří mezi klenoty renesanční architektury u nás, zařazený do seznamu světového dědictví UNESCO? a) v Českém Krumlově b) v Telči c) ve Slavonicích

Přehrát vše

Související