iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 5. 2009
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
8977
zhlédnutí

Toulavá kamera

Hrad Rožmberk — Luhačovice — Kovářské muzeum — Chřibské komínky — Historie světla — Eliášova štola

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hrad Rožmberk

  1:11 do playlistu

  Hrad Rožmberk
  Hrad Rožmberk – náš cíl, k němuž jsme se vypravili do stejnojmenného města nad Vltavou. Tvoří jeho dominantu a vybudovaný byl na obchodní stezce vedoucí až do horního Podunají.

 • Kovářské muzeum

  4:59 do playlistu

  Kovářské muzeum
  V Liberci, městě pod Ještědem, budeme prohlížet kleště, kladiva, závity a vrtačky. Využili jsme totiž toho, že pan Martin Dräger sbírá už roky to, co souvisí s kovařinou, kovářstvím.

 • Chřibské komínky

  8:24 do playlistu

  Chřibské komínky
  Téměř uprostřed Moravy se rozkládá malebný přírodní park Chřiby, který vznikal dávno v třetihorách při vrásnění Karpatského oblouku. A právě tenhle geologický úkazy vytvořil nádherné scenerie, které se někdy označují jako Chřibské komínky. Tajemná zákoutí s dominantami pískovcových skalních útvarů.

 • Luhačovice

  12:09 do playlistu

  Luhačovice
  Lázněmi Luhačovice se pyšní hlavně Zlínsko, ve kterém se lázně nachází. Lázně se už po mnohá desítiletí zaměřují na léčbu dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a pohybového aparátu. Lázeňské město ale proslulo nejen díky léčebným pobytům či krásné přírodě; známé je i díky léčebným minerálním pramenům, kterých tady vyvěrá sedmnáct.

 • Historie světla

  15:58 do playlistu

  Historie světla
  Přijdete domů, rozsvítíte si. Uleháte, vstáváte - svítíte. Světlo – fyzikální veličina – jeho rychlost se nám zatím nedaří pokořit. Lidé bez něj nemůžou být a existovat bez něj nemůže vlastně vůbec nic živého. Vydáme se do Dvora Králové nad Labem.

 • Eliášova štola

  19:56 do playlistu

  Eliášova štola
  Za vlády císaře Rudolfa II. byl mezi Úsilným a nedalekými Hůrami založen důl sv. Eliáš, ve kterém se těžilo 1600 centů stříbra ročně. V dole neustále přibývalo vody, která se stahovala z Vesecké a Libničské štoly.

 • Soutěž

  23:36 do playlistu

  Soutěž
  Jak se říkalo úseku Vltavy kousek od Prahy, který zanikl v důsledku dokončení Štěchovické přehrady v roce 1939? a) Svatováclavské proudy b) Svatopetrské proudy c) Svatojánské proudy

Přehrát vše

Související