iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 10. 2005
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
4288
zhlédnutí

Toulavá kamera

Hrad Švihov — Úzkokolejka — Propast Hranice — Mutěnice — Lázně Kynžvart

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hrad Švihov

  1:17 do playlistu

  Hrad Švihov
  První minuty strávíme na vodním hradě Švihov v malebném koutu Pošumaví nedaleko Klatov. Asi nejvíc jej v minulosti proslavil Půta Švihovský, svého času nejvyšší sudí Království českého. Ovšem významnou událostí bylo i to, že na Švihově přenocoval císař Rudolf II. Velkou slávu Švihovu jistě přinesla i Libuše Šafránková a její Popelka, která se tu natáčela.

 • Úzkokolejka

  5:38 do playlistu

  Úzkokolejka
  Ted vás zveme k opravdu romantické projížďce vláčkem. Nikomu nevadí, že jezdí pomalu a že je v něm všechno menší. To proto, že jde o slavnou jindřichohradeckou úzkokolejku, která jezdí na pomezí jižních Čech a Českomoravské vysočiny, v úchvatném kraji známém jako Česká Kanada.

 • Propast Hranice

  10:14 do playlistu

  Propast Hranice
  Víte, kde byste u nás našli nejhlubší propast a jak je vlastně hluboká? Na první otázku vám snadno odpovíme následující reportáží. Odpověď na druhou ale, zatím, nezná nikdo. Propast nedaleko moravského města Hranice vždy byla a zůstává obestřena tajemstvím. Ve středověku ji považovali za díru do pekla. Podle legendy se tam propadla zem pod kočárem, který jel na křtiny. A kmotrem prý nebyl nikdo jiný než samotný rohatý.

 • Mutěnice

  14:44 do playlistu

  Mutěnice
  Navštívit Moravské Slovácko a nezastavit se v Mutěnicích by bylo určitě škoda. Nenápadná obec 8 kilometrů od Hodonína totiž návštěvníkům nabízí spoustu zajímavostí, poučení a v neposlední řadě i chuťových požitků. Vždyť je to vesnice zaslíbená vínu a pálence.

 • Lázně Kynžvart

  18:48 do playlistu

  Lázně Kynžvart
  Na nejzápadnější výspě republiky se vypravíme do Lázní Kynžvart. K německým sousedům je to z malého městečka co by kamenem dohodil. Kdysi tu stával hrad vybudovaný Přemyslem Otakarem II. Zbyla z něj zřícenina nad městem. Během mnoha století tu vyrostl překrásný zámek. Poslední stylovou přestavbou ve stylu vídeňského klasicismu prošel v první polovině minulého století. Tak se tam pojďme podívat.

 • Soutěž

  23:12 do playlistu

  Soutěž
  Zakladatel Lázní Lipová Johan Schrodt léčil původně zvířata. A humánní medicínu nikdy nevystudoval. Ve svých lázních ale měl velký úspěch díky docela drastickým dietám a horkým zábalům. Lidé shazovali přebytečná kila a zábaly jim pomáhaly třeba s lupénkou. Součástí léčebných procedur dokonce byly i sklenky vína... Lázně založil vlastně natruc svému zaměstnavateli, v jehož lázních pracoval.

Přehrát vše

Související