iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 2. 2018
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

267 hlasů
720642
zhlédnutí

Vzteklina 6/6

Smyčka kolem Machara se definitivně uzavřela. Historie konečně vydává své svědectví a odhaluje hrůznou skutečnost. Pavel Rogl se ocitá v ohrožení života…

61 min | další Seriály »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Petra 27.12.2018 20:46 (!) reagovat 1 + - 6

Česká televize, styď se!

Další z mnoha prosudetských výplodů české televize... Jak si to české veřejnoprávní médium může dovolit, takhle zkreslovat historii??? Když tak vehementně ukazujete na Čechy, kteří odsunuli Němce, tak laskavě zároveň sdělte, že Němci mnoho let terorizovali Čechy a poválečný odsun byl jen logickým vyústěním válečného i předválečného dění. A ruku na srdce, Češi se při odsunu chovali zdaleka nejlépe - např. Francouzi dali po válce Němcům jedinou výstrahu a kdo neodjel zpět do Německa, toho rovnou zabili. A mluví o tom někdo? Točí o tom filmy? Ani omylem, protože si přeci vůči Francii, která nás spolu s dalšími prodala, nemůžeme dovolit... Je mi z vás nanic...

Honza 31.1.2019 11:43 (!) reagovat 0 + - 0

Milá Petro

Vzhledem k tomu co píšeš, se dá očekávat že jsi jedna z těch, o kterých byl tento film.
Jinak - co na nás spáchali Němci, to je sice smutné, ale bylo to vyřešeno (třeba i odsunem) už je to pryč. Navíc němci se se svojí minulostí vyrovnali.
To co jsme na sobě spáchali sami, nikdy vyřešeno nebylo. A ti lidi, kteří stříleli ženy a děti při divokých odsunech obvykle byli s komunistickým režimem velice za dobře.
A tato provázanost komunistů s kriminálníky se táhne od počátků bolševické revoluce a nejen v Rusku trvá dodnes

Marek Demčák 21.2.2018 0:18 (!) reagovat 10 + - 2

Nakonec zdařilé

Zpočátku mi to přišlo dost naivní, přecejen Případy 1. oddělení nasadily laťku hodně vysoko a od té doby mám docela problém uvěřit tomu, že by takhle nějací kriminalisté mohli fungovat a že by třeba někdo mohl jednat na vlastní pěst jako Hádek nebo dokonce ta holka. To mě rušilo.
Na druhou stranu se mi líbilo, že někdo vytáhl tabuizované téma odsunu, a jako "pohádka" někde mezi Labyrintem (naivita, tajemství, nadprůměrné počty vražd) a Pustinou (Noha, hudba, svým způsobem podobně zapadlý kraj) to bylo jinak natočené velmi dobře.

Jindrich Kucera 20.2.2018 22:01 (!) reagovat 13 + - 3

Velke tema

Autori teto mimoradne serie otevreli velke tema..Kdo je vlastne vrahem a kdo obeti a kolik zla muze byt v kazdem z nas.Neco podobneho ukazal snad jen David Lynch v kultovnim Twin Peaks..Sestym dilem jakoby teprve vsechno zacalo.Tak se mozna budeme tesit na pokracovani

Pavel 15.2.2018 22:06 (!) reagovat 50 + - 4

Vynikající !

Herci, hudba, atmosféra, kamera, ....

15.2.2018 21:31 (!) reagovat 2 + - 7

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Ech 15.2.2018 19:54 (!) reagovat 17 + - 10

Wauuu. silný.

Eliška 15.2.2018 18:59 (!) reagovat 6 + - 5

Sto zvířat

ve Vzteklině...

Antii Hansen 15.2.2018 18:59 (!) reagovat 18 + - 33

Měl právo se mstít - když mu jeho sestra vyprávěla, jak s jeho rodiči Češi zacházeli,

co museli před smrtí vytrpět - a ti přivandrovalci, zloději usedlostí, vybudovaných Němci - sedláky, kteří v tom prostoru žili celá staletí, z lesů získali pole a ta po staletí obdělávali a zásobovali celé šíré okolí - tak ti vrazi tam byli pořád, nebo jejich potomci a potomci jejich potomků. To, jak ho syn jednoho z vrahů pana doktora odkrágloval, byl nejhnusnější okamžik z celého filmu. On měl na pomstu právo - oko za oko, zub za zub, krev za krev!

Stanka 15.2.2018 19:21 (!) reagovat 29 + - 5

Neměl,

kdyby každý bral spravedlnost do svých rukou, tak bychom se propadli do krevní msty a za chvíli by to tu vypadalo jako na Sicílii. Navíc se mstil na nevinných. Bylo mu úplně jedno, že po lese běhá nakažený medvěd, zvířata nakažená vzteklinou ztrácejí strach, takže se mohl vydat i do vesnice. Nakazil úmyslně při "očkování" psy vzteklinou a jako lékař musel vědět, co vzteklina dokáže.

lexinka 15.2.2018 19:53 (!) reagovat 22 + - 13

češi se při odsunu chovali stejně jako nacisti, žádný rozdíl

David M 18.3.2018 21:02 (!) reagovat 2 + - 0

Proč z výjimek děláme normu?

Seriál parádní. Ovšem jen zírám na diskuzi, jak někteří lidi vědí prd o historii a tvoří si ji ze seriálů. Sudetští Němci měli na rukou krev milionů mrtvých(Mimochodem, víte, kolik ze sudetských Němců volilo nacisty?). Výjímky samozřejěm existovaly (stejně jako existují naprosto všude, při každém konfliktu v lidských dějinách)...posledních 28 let točí česká kinematografie výlučně filmy o těchto výjimkách... Víte, že např. ve Špindlu mají fašité nový pomník s kytičkami (v roce 1945 byli zabiti bez soudu), zatímco o kousek dál nad Strážným má rodina zabitá Němci na konci války rezavějící křížek bez jediné vzpomínky. O památnících Rudé armády ani nemluvě. Hezky se chováme, vskutku hezky...

Eliška 15.2.2018 23:15 (!) reagovat 19 + - 0

Hm, jenže ani ten Vámi

citovaný Lex talionis, kdy míra odplaty - trestu - msty má být přímo úměrná míře škody poškozeného, nebyla ani v archaických dobách brána do vlastních rukou a dle vlastního úsudku. Už v Chammurapiho zákoníku (!) je kromě pravidla oka za oko také uvedeno, že nad provedením trestu bdí soud - rada moudrých. Msta je degenerační, uplatňování a vyžadování zákonné spravedlnosti a trestu je znakem evoluce. Co kdybyste se malinko rozhlédnul po světě, jak a kde co funguje. Msta je jedním z důležitých prvků genocidy.

Antii Hansen 16.2.2018 9:36 (!) reagovat 9 + - 2

Děkuji - napsala jste to moc hezky

Ale naše rodina pochází z pohraničí - děda byl vyhnán Sudeťáky a když po válce viděl, co se tam děje, odmítl se vrátit.
Chybou byla absolutní amnestie na tyto zločiny, kterou podepsal pan president Beneš.
To se stát nemělo - a soudy měly pracovat přísně.
Už Karl Jaspers rozlišil čtyři roviny viny:
- vinu kriminální, kterou trestají soudy,
- vinu politickou, kterou nesou pasivní účastníci zločinných režimů,
- vinu morální, individuální, s níž se člověk musí vypořádat ve svědomí, a
- vinu metafysickou, totiž vinu před Bohem.
Kriminální i morální vinu může poškozený odpustit pachateli, POKUĎ JI PACHATEL UZNÁ - což se v české společnosti nestalo.
Proto se jako podmínka odpuštění obvykle uvádí přiznání, případně i lítost a odhodlání již neškodit.
U vážnějších provinění se obvykle očekává i snaha odčinit napravitelné důsledky provinění (satisfakce) a v tradičních společnostech se odpuštění potvrzuje veřejným obřadem, v křesťanských církvích společnou nebo soukromou svátostí smíření. Ale to už je jiná kapitola!
Finsko se s tím muselo vypořádat po II. světové válce v několika rovinách - a k běsnění elementů podobných RG u nás nedošlo.

Eliška 16.2.2018 22:20 (!) reagovat 12 + - 0

Takže nakonec uznáváte spravedlnost

a ne právo na mstu. To že spravedlnosti nebylo všude učiněno zadost, to je věc jiná. Msta je vždy, skutečně vždy, cestou zpět a může spustit smrtící koloběh, ze kterého není úniku.

M 15.2.2018 16:02 (!) reagovat 24 + - 16

Muže mi to prosím někdo vysvětlit?

Moc by mě zajímalo proč tam hrálo vždycky to rádio ?!! Nevim jestli mi to uniklo nebo jestli to nebylo vysvětleno..

asi 15.2.2018 17:24 (!) reagovat 32 + - 9

Protože bylo puštěné.

M 15.2.2018 19:42 (!) reagovat 17 + - 9

Ale proč furt ta samá hudba?
A proč vůbec bylo puštěné, například když Táňa byla vylákána na chatu...?

Pavel 15.2.2018 21:56 (!) reagovat 10 + - 7

Impuls?

To byl nejspíš PP. Rááádio Impuls, aneb u Babišů v kuchyni.

Eva Novotná 15.2.2018 15:42 (!) reagovat 53 + - 18

To mě po***

Byl by někdo tak hodný a vysvětlil mi, proč když Rogl věděl, že Vacek je ten vrah, lezl k němu domů se ho na to vyptat sám? Co čekal? Že si daj kávičku a dortík a poklábosej o vraždách?
Také by podle mě bylo fajn, kdyby hlavní ženské postavy nebyly totální k***y.
"Venku pobíhá několikanásobný vrah, přítel mé sestry se pohřešuje, asi pojedu ke starému opuštěnému domu, budu čekat u svýho auta a budu rozjímat.." Cože? On to nebyl dobrý nápad? ŠOK.
"Vidím doktora jak chce zabít mého přítele, zakřičím na něj, protože slovo má rozhodně věcí moc než zbraň." JASNÝ.
Seriál se mi líbil, ale ten poslední díl je prostě s****a. Příspěvek byl redakčně upraven.

Michal 15.2.2018 18:43 (!) reagovat 9 + - 3

RE: To mě p****

...že by proto, že v emočně vypjatých situacích lidé prostě nereagují čistě racionálně, logicky? ;-) Každý prostě nereaguje v situaci, do níž se zjevně ještě nedostal, tak dokonale. Jistě byste to ovšem zvládla lépe sama, nicméně nechte jiným právo to nezvládnout... Příspěvek byl redakčně upraven.

Eva Novotná 15.2.2018 21:13 (!) reagovat 11 + - 1

To jistě

Ano,to jistě dává smysl, ale nemám pocit, že by konkrétně ženské postavy zatím v náročných situacích reagovaly racionálně.. A to skoro v žádné. Viz. situace, kdy Táňa šla do chaty, sama, v noci.
Takže ano, souhlasím, že reakce se liší, emoce hrají svou roli, přesto si myslím, že v posledním díle všechny hlavní postavy reagovaly hloupě.
A ano, nepochybně bych to zvládla lépe :)

BH 16.2.2018 15:38 (!) reagovat 8 + - 0

Ale nebyl by to takový nervák :-)

první ‹ předchozí 1 2 3 poslední

Související