iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 6. 2018
20:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
16365
zhlédnutí

Fokus Václava Moravce

Kde domov můj

Proč se stěhují národy a proč odcházejí jednotlivci? Jaký je život jinde a jak silný stesk po domově? Pozvání přijali mimo jiné pěvkyně Soňa Červená, podnikatel Vladimír Lobkowicz, historik Igor Lukeš nebo politolog Michael Kraus. Přímý přenos z Letiště Václava Havla v Praze

119 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Abdul 25.12.2018 13:45 (!) reagovat 15 + - 1

Ta rodina Krausů - samý emigrant, ale Honzíček mohl. A na obrazovce, plátně. Jiní podobně postižení pracovali v kotelnách. Nějak tohle nechápu.

Dennis Olley 27.6.2018 0:25 (!) reagovat 7 + - 4

Hlavně nespojovat, nespojitelné.

Je rozdíl, když někdo emigroval do ciziny v době socialismu (nesvobody), kdy věděl, že se bude muset snažit zapadnout v novém prostředí, nic nedostane zadarmo a rozhodně nebude moci mít nějaké speciální požadavky na stát, který ho přijme. S tím, co se děje dnes, kdy nevzdělaní nel. migranti, s rozdílnou kulturou se ženou z Afriky a jiných částí světa do Evropy, protože si neumí zařídit lepší život. Ano, lidé si tvoří svoji společnost ne politici! Zaslechl jsem nářky paní z Afghánistánu, že museli být 3 roky v azylovém zařízení s omezeným pohybem. To je však správný postup, podívejte se, jak to dopadlo v západních zemích - prakticky tam mají nedohledatelné lidi, často k vyhoštění. Nevím tedy, proč její otec s rodinou nezůstal v Německu, kde by jistě měl vyšší plat a vůbec lepší sociální podmínky. Možná tam byl nějaký náboženský konflikt jiného výkladu islámu, dnes v Německu běžná věc, bojůvky mezi sunnity / shíity, Kurdy / Turky, dokonce mezi původními a novými imigranty - závist, smutné. O tom, že by člověk měl do světa na zkušenou, se není třeba přít, to by měla být u mnoha oborů samozřejmost. Dále nevidím nic špatného na tom, že si považujeme sami sebe, své vlasti a vidíme se v dobrém světle, stejně to má Němec, Ital, Francouz i Brit (né, že ne). Přece si nebudeme dělat do vlastního hnízda a hledat chyby i tam, kde nejsou, tyto úvahy mi přišli scestné.

Mirek 27.6.2018 21:08 (!) reagovat 3 + - 2

Dávám

palec nahoru, nešlo to odkliknout

Jiří Jakoubek 27.8.2018 8:44 (!) reagovat 6 + - 0

Pan profesor

Nedíval jsem se na celý pořad, nedalo se. Jsem proti nekontrolované migraci.
Pan profesor přirovnal současné běžence s "migranty " v minulosti jako byl TGM nebo Gabčíkem s Kubišem. Ti také přišli prý z ciziny, tak se nemusíme podle něj bát asi ani "vyslanců IS" . Pokud naše děti učí takovíto názoroví pomatenci a duševní mrzáci, tak Alláh s námi a dobré pryč. Pozměním jeho větu o ministru vnitra. Pokud bych byl ředitel ČT omluvil bych se všem pozůstalým po TGM a bojovníkům za svobodu za jejich srovnávání s teroristy a náboženskými fanatiky. A také bych se omluvil za moderátora pořadu, který při vyslovení této odpornosti dokázal reagovat jen přihlouplým úsměvem.

maruška 26.6.2018 18:55 (!) reagovat 4 + - 4

to bude

masáž, ani náhodou se dívat na ty, co mají máslo na hlavě, nejvíce matinka paní červené .... jakže se tam říkalo mezi důstojníky ?maruška

Jarda 26.6.2018 15:04 (!) reagovat 8 + - 0

Hlavní důvody ?

Agresivní politika, neustálé vojenské konflikty a ničení životního prostředí - naprostá nekompetentnost vedoucích politiků.

Související