iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 5. 2018
20:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
13691
zhlédnutí

Fokus Václava Moravce

Hrdinství

Kdo je padouch a kdo hrdina? Čím se měří statečnost a jak je v dnešní době důležitá?

118 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Karlos 12.8.2018 20:49 (!) reagovat 1 + - 0

Padouch nebo hrdina?

No tak o jednom takovém hrdinovi z Dubé na Teplicku jste ve vaší bolševizi nekvákli ani slovo! Vy jste propaganda. Neustále lidem vtloukáte slova o propagandě a Vy jste tou propagandou. Weby jako Aeronet nebo Sputnik nejsou placeni z našich daní a vy si je laskavě vůbec neberte do h**y, soudruzi! Příspěvek byl redakčně upraven.

Martina Suchánková 8.5.2018 22:48 (!) reagovat 4 + - 3

Dnešní díl

Dobrý den,
dnešní vysílání bylo naprosto mimořádné! Děkuji za toto setkání výjimečných osobností (hrdinové dnešní doby) a mladých lidí. Jsem nadšená a mám velkou radost, že se uskutečnila tak kvalitní, otevřená a příjemná debata o aspektech a vlastnostech, jako je statečnost, odvaha, hrdinství apod.!
Celý život narážím. Jsou věci, které nejsem ochotná udělat a proto jsem mnoha lidem trnem v oku.
Odvaha jít do konfliktu, i když poté budu trpět, je hrdinství, pokud nejde o vlastní výhody, ale o snahu pomoci zlepšit situaci lidí, či společnosti.
Absence opravdových hrdinů, nebo to, že o nich nemluvíme, neuctíváme je a nevzdáváme jim určitou vděčnost a posilu s inspirací, je výsledkem toho, že dnes necháme zloděje, mafiány a nacionalisy, aby vedly náš stát "do pekla". A ačkoliv vláda nedostala důvěru, povyhazovali mnoho významných lidí ze strategický důležitých ministerstvech a úřadech a dosadili své lidi!
A ohledně dnešních hrdinů?
Máme jich velmi mnoho ve společnosti! Rodiny pečující o postižené děti, ty, kteří poctivě dělají svou práci, dobré lékaře, zdravotní sestry, mladí, kteří působí jako dobrovolníci...Tolik dobra ve farnostech, organizacích, různých společenstvích, organizací jako je Člověk v tísni, Lékaři bez hranic, Život dětem, Jiří Pergl a jeho OMDC, SIRIRI.. Velice si také vážím a k úctě k hrdinům nás vede Ústav pro studium totalitních režimů a Paměť národa! Mnoho příspěvků natočili děti a mladí! Odhalili minulost svých babiček a dědů!
Přeji Vám vše dobré a mnoho podobných pořadů, kde znalosti, schopnosti i humor ukazují, že se spolu jsme schopni setkat, naslouchat si a vzájemně se inspirovat!
Suchánková

Hanýsek 8.5.2018 20:12 (!) reagovat 4 + - 2

Když jsem popvé viděl toho pana Sokola, myslel jsem si, že je to nějaký krmivář z Xaverova. A hle, on těžký filosof!!

Olda 11.5.2018 13:16 (!) reagovat 1 + - 3

:-)

Pokud by jste se zajímal o filozofii či disent, tak by jste toto jméno zaslechl už min. před čtyřiiceti lety :-), ale čtění je námáhavé, zě ano, proto máme vlastně TV, abychom poslouchali názory jiných a své si nebyly schopni vytvořit.

Jaroslav Fous 1.5.2018 21:46 (!) reagovat 6 + - 6

Tak si teda pěkně poslechneme kavárenské diskutéry, abychom se konečně dozvěděli, kdo že je ten opravdový hrdina, když nám tady třicet let z téže obrazovky vtloukají do hlavy, co že jsme to za zbabělý pronárod se zlomenou páteří. Už se moc těším, až mi konečně do očí řeknou, že jsem idiot.

Krišonka 9.5.2018 9:25 (!) reagovat 5 + - 4

Vtloukají do hlavy?

Vám nejspíš někdo vtloukl do hlavy, že televize vtlouká do hlavy.Ano, vtloukat se snažila, ale v jiné době.Teď tam zaznívají různé NÁZORY.A Vy máte možnost vybrat si ty, které vám konvenují.Vy jeden vtloukánek.:-)

Související