iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 9. 2010
20:00 na ČT2

1 2 3 4 5

58 hlasů
11939
zhlédnutí

Ta naše povaha česká

Sen o křižovatce moří

Zůstane myšlenka spojit Dunaj s Odrou a Labem vždy jen na papíře?

24 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Lerry Matějka 19.9.2014 22:14 (!) reagovat 5 + - 23

Pražáci

Neschválí to už jenom proto že to je na MORAVĚ a ne v praze....

Zdeněk Čermák 17.9.2010 12:16 (!) reagovat 5 + - 4

průplav Odra-Dunaj

J.Stránský je dobrý spisovatel, ale velký megaloman, J. Kubec je demagog a ten třetí v modrém svetru jakbysmet. Jsem z Hodonína a žádné povodně tu nejsou, řeka vede mimo město. Kanál by prý asi vedl do města v korytu staré Moravy. Je to ekologicky a ekonomicky hrůzný projekt, již jenom betonáž přístaviště nad hodonínským jezem za eurofondy svědčí o utopených penězích. Klobouk dolů před pány ekology i ekonomem panem M.Svobodou. Před lety byl upraven železniční koridor a utopily se v něm nejspíše velké peníze. Projeďte si jej vlakem od Břeclavi do Přerova a spočítejte, kolik zde zůstalo železničních přejezdů se závorami. Původně byly projektovány podjezdy a nadjezdy. Při nerealizaci kam se ta úspora peněz asi poděla? Někdo šetřil, inu nejspíš do své kapsy!!! A tak by se dělo i při betonářských zcela jistě gigantomanických stavbách. Ano, osm miliard je výzva hlavně pro ty, jež potřebují prachy utopit, třeba jako v tom našem hodonínském přístavišti. Pamatuji si jako kluk tahy ryb z dunajského povodí. Hodně druhů už prostě nemá v řece šanci díky jezům na Moravě. A průplav by byl nejspíš další brzdou matce přírodě. Jděte k čertu s megalománíí i 40 tisíci obyvateli ČSR, pane Stránský a spol., Francie blbne no a co!? Pomalu bychom měli snižovat naše stavy. Už o tom píší i odborníci, že žijeme na dluh příštích generací... a také na úkor zbylé přírody, dodávám nepříliš okázale!!!

Související