iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 9. 2010
20:00 na ČT2

1 2 3 4 5

395 hlasů
33542
zhlédnutí

Ta naše povaha česká

Posedlá generace

Proč mladí žijí raději ve virtuálním počítačovém světě než v realitě?

24 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Petr S. 1.9.2010 23:09 (!) reagovat 8 + - 2

Co chcete řešit?

Co je natom, že dnes mladí lidi více času tráví na počítačích a herních konzolí. Lepší než aby skončili v partě násilníku, drog, alkoholu, XXX, šikanovali, ..... Prostě je jiná doba a především v dnešní době krize to vidím jako jisté uvolnění a vystoupení ze stereotypu. Je hodně druhů her a zábavy takže si každý může vybrat své. A nejlepší je když o závislosti píše nějaký senior. Znám spostu důchodcu kteří takto u PC tráví veškerý volný čas a nijak to neřeší prostě se snaží jít s dobou. Asi takto.

Michal 1.9.2010 20:09 (!) reagovat 9 + - 2

Posedlá generace

To jsou zase kidy. Rodiče se nestarají, a pak se diví. Místo aby provedli sebereflexi, tak to svádějí na počítače a hry.

kuba 1.9.2010 20:46 (!) reagovat 11 + - 1

oni vůbec neví :D

Tady se ukázalo ze ten Pán co to točil je těžce neznalý. Vůbec nezmínili věci jako RATINGY her kde je jasne napsáno pro jakou věkovou skupinu je hra určena. Kdo tomu dítěti asi koupí hru za 1000+ ??? Myslím ,že samo asi ne... Závislost na hrách nebo na pc samotném je o člověku a jeho výchově, dá se tomu předejít a stěžovat si na herní průmysl je přinejmenším hloupé!!!!

  1.9.2010 22:52 (!) reagovat 5 + - 5

- V pořadu je zmíněn fakt, že rodič neovládá PC tak dobře jako jeho dítě. Ten ani nemusí vědět že nekoupí nové vysněné hry jako trest nezabrání tomu, že si ji dotyčný nelegálně stáhne z internetu a vychová tak kromě hráče i piráta.
- Rating je dobrá věc, ale v reportáži nejde jen o nevhodný obsah pro mladší hráče. Problém s vnímání reality a životních hodnot, který může stejně tak nastat u hraní fotbalu na PC.

Michal 2.9.2010 9:50 (!) reagovat 10 + - 0

Co jsem v tom pořadu viděl, bylo pár psychologů, kteří byli úplně mimo a několik hysterických matek které chování svých dětí (hraní na války, škádlení mezi sourozenci atd.) přičítali počítačům (hrám, Internetu) a považovaly to za něco nenormálního. Pokud si dobře vzpomínám (přece jen už je to více než 20 let), my, děti na sídlišti jsme mezi sebou běžně válčili (někdy i kameny) a po boomu kung-fu filmů (hospodářská pomoc ze spřátelené Číny) jsme se sestrou řádili jak zjednaní. A to prosím jsem tehdy počítač neviděl ani na obrázku. Čili nejedná se o nic mimořádného, ani nového. Je pravda, že když se mi po revoluci dostal první počítač do rukou, byl jsem tím zařízením absolutně fascinován a ano, trávil jsem u něj celé dny. Tehdy mě nikdo neomezoval (i tak jsem byl dost introvert). U kompu sedím hodiny dodnes - je to moje dobře placené zaměstnání. Moji vrstevníci, se kterými jsme válčili na sídlišti a kteří u toho zůstali i poté, co já jsem usedl k počítači dnes makají u pásů v Hyundai a kopou za Telekom. Také slavnostně prohlašuje, že ačkoliv jsem dohrál všechny tři díly Dooma a řadu dalších násilných her, nikdy jsem nikoho nerozřezal motorovou pilou, ani nerozstřílel na kusy jako ten borec v Bratislavě, který určitě na počítači moc nehrál - vlastně jsem dost nekonfliktní typ a zuřivost si raději vybiji v nějaké hře, než na někom v reálu.

Petr Vavrečka 3.9.2010 13:35 (!) reagovat 3 + - 0

životní hodnota?

Jaký je rozdíl mezi životní hodnotou..?..vysvetlete mi, jaký je rozdíl mezi zápasem fotbalovým ve skutečnosti a v virtuální realitě.?? Já to vidím takhle, tak jako tak, bude mít zážitek, až na to, že malý kluk z toho bude mít radost, že hrál na PC za českou republiku proti známým fotbalistům a né hochům ze sídliště. V realu se může zranit tak, že ho to ovlivní na celý život. Může onemocnět, kvůli zimě, když zpocený bude lítat po hřišti. Pri hraní na PC nemusíte prát špinavé oblečení....a životní hodnota? Zábava jako zábava..v tom životní hodnoty ani nehledám. bud svůj drahocený čas ztratím běháním za nesmyslnám kulatým míčem a nebo nesmyslným klikáním do klavesnice.

paní ing. VseoPCvim 1.9.2010 20:54 (!) reagovat 8 + - 1

paní ing. VseoPCvim

"já bych všechny ty počítače a internety zakázala"

Lukáš 1.9.2010 23:54 (!) reagovat 5 + - 0

Lukas

Je to všechno o výchově. Z názoru některých maminek je jasné, že na to jdou hodně špatně. Zakazování prostě nefunguje.Co takhle se alespoň trochu vzdělávat, ukázat dětem i jiné možnosti PC atd.

Michal 2.9.2010 9:54 (!) reagovat 7 + - 1

No jo, ale to by se prvořadě museli vzdělávat ti rodiče, ale oni přece nemají na takové blbosti čas, to by si nestihli dát svých dvanáct kousků v hospodě, nebo shlédnout všechny díly svých oblíbených telenovel.

první 1 2 3 4 5 6 7 Další › poslední

Související