iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 6. 2010
20:00 na ČT2

1 2 3 4 5

116 hlasů
21717
zhlédnutí

Ta naše povaha česká

Za každou cenu?

Darovat nedonošeným novorozencům život, když příroda je proti?

25 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

P. 3.6.2010 12:39 (!) reagovat 6 + - 4

Za každou cenu

Radši žádný dítě než postižený. Vím, o čem mluvím. Lékařské "zázraky" jsou v tomto případě proti přírodě.

akahi 7.6.2010 2:09 (!) reagovat 4 + - 5

proti přírodě?

Když máte vážnu autohavárii, nebo když Vašeho kolegu v práci postihne mozková příhoda /asi všichni tuší, že obě zdravotní komplikace mohou skončit smrtí pacienta, anebo těžkým postižením/ řešíte při volání záchranky možnost, že by jste ji prostě nepřivolali? vždyť dříve by také tito lidé nepřežili, takže je to "proti přírodě"? a jaký je rozdíl mezi dospělým s cévní mozkovou příhodou a nedonošeným dítětem?? jenom ten, že to dítě je maličké?? procento vážných postižení se u dětí pod jeden kilogram pohybuje kolem 16 %.Kolik je to u jiných vážných zdravotních komplikací dospělých?? Kdo nám dal právo takto rozhodovat o těchto dětech ? neumí se bránit, o to tady jde...

Ivana 7.6.2010 16:30 (!) reagovat 5 + - 2

Za každou cenu

Já s Váma souhlasím. Opravdu mi přijde absurdní, že na jednu stranu člověk ničí všechno živé okolo sebe, ale na druhou stranu se snaží křečovitě držet při životě neživotaschopného jedince. Často ani nejsme ochotni zachánit mládě nějakého vymírajícího živočišného druhu (zoo apod.), a argumentem nám je, že "je to přece příroda"... na druhé straně stále se zvyšující počet lidí a úplně jiný, opačný přístup... ať si o mně myslí kdo chce co chce, já se zachraňováním za každou cenu v tomto případě taky nesouhlasím.

Ivana 7.6.2010 16:33 (!) reagovat 2 + - 1

Za každou cenu

Jo a kdyby mělo být ještě navíc postižené, tak to už teprv ne!

K 10.6.2010 18:46 (!) reagovat 3 + - 2

?

Když se vada (těžká) projeví ještě v bříšku, tak to ještě beru. Ale jakmile se dítě narodí, tak bych se o něj staral do roztrhání.

Související