iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 5. 2019
12:45 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
1953
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Velikonoční pouť z Opavy do Mikulova — Otevření Muzea Štěpána kardinála Trochty — Evangelický kostel v Českém Těšíně — Libor Podešva — Člověk a víra

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Velikonoční pouť z Opavy do Mikulova

  1:21 do playlistu

  Velikonoční pouť z Opavy do Mikulova
  Velikonoční pěší putování po svatojakubské cestě z Opavy až do Mikulova vymyslel a zorganizoval zkušený poutník Petr Hirsch. Letos se konalo již popáté. Poutnická účast na moravských trasách svatojakubské cesty se každým rokem zvyšuje. A každoročně se také prodlužuje trasa, na níž poutníci navštíví spoustu kultovních křesťanských míst.

 • Otevření Muzea Štěpána kardinála Trochty

  6:36 do playlistu

  Otevření Muzea Štěpána kardinála Trochty
  Čtyřicet pět let od smrti kardinála Trochty se ve Francově Lhotě, jeho rodné vsi, sloužila slavnostní mše svatá. Na faře se vařila kyselica a doma se pekly koláče pro významné hosty. Všichni přitom vzpomínali na salesiána kardinála Štěpána Trochtu. A nebylo to vzpomínání ledajaké. V jeho rodném domě bylo totiž při té příležitosti otevřeno muzeum.

 • Evangelický kostel v Českém Těšíně

  11:05 do playlistu

  Evangelický kostel v Českém Těšíně
  V seriálu o meziválečné sakrální architektuře na severní Moravě a ve Slezsku navštívíme společně s historikem Jiřím Jungem Český Těšín. 29. června 1929, na svátek Petra a Pavla, byl položen základní kámen tamějšího evangelického kostela nazývaného Na Rozvoji. Událost si farníci každoročně připomínají. Letos už tomu bylo po devadesáté.

 • Soutěž
 • Libor Podešva

  16:22 do playlistu

  Libor Podešva
  „Každý žák je pro nás důležitý. Každý žák je pro nás jedinečný. Pro každého žáka hledáme cesty,“ to je ústřední heslo Základní školy Integra ve Vsetíně, jejíhož zakladatele a ředitele vám představíme. Libor Podešva se zařízení rozhodl založit po narození své zdravotně postižené dcery. Škola se od svého vzniku v roce 1993 zaměřuje na inkluzivní vzdělávání.

 • Člověk a víra

  20:00 do playlistu

  Člověk a víra
  Spolek Člověk a víra, který provozuje největší českou databanku fotografií z církevního prostředí, začal vznikat v roce 2011 a dnes můžeme říct, že se mu podařilo rozvinout křesťanskou fotografii ve svébytný umělecký styl. Práce fotografů, kteří konají tuto službu zcela zdarma, jsou pravidelně zveřejňovány nejen v církevních periodikách, ale i v knihách a na sociálních sítích.

Přehrát vše

Související