iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 12. 2017
11:25 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
1733
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Zpravodajství „Mozaika“ — Zvonky dobré zprávy — Kostel sv. apoštolů Matouše a Matěje, Racibórz-Brzezie — Setkání u studny — Melivita

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpravodajství „Mozaika“

  1:30 do playlistu

  Zpravodajství „Mozaika“
  Slezská diakonie nedávno provedla dotazníkové šetření o tom, jak jsou potřební informováni o sociálních službách, a zjistila, že mnozí o nich mají zkreslené představy. Diakonie se proto rozhodla cíleně oslovit veřejnost a předávat tyto informace prostřednictvím online zpravodajství s názvem Mozaika. To se tak stalo pravidelným komunikačním nástrojem s veřejností, jehož cílem je snaha zvýšit

 • Zvonky dobré zprávy

  5:23 do playlistu

  Zvonky dobré zprávy
  Počátky stejnojmenného hudebního souboru zabývajícího se hrou na ruční zvonky se datují do roku 2011, kdy farářku sboru Českobratrské církve evangelické v Ratiboři u Vsetína Jarmilu Wieru Jelinek napadlo založit ansámbl muzikantů hrajících na tento netradiční nástroj. A protože se ještě ani ve světe hra na ruční zvonky příliš nerozšířila, není divu, že u nás se jedná o unikátní soubor.

 • Kostel sv. apoštolů Matouše a Matěje, Racibórz-Brzezie

  9:37 do playlistu

  Kostel sv. apoštolů Matouše a Matěje, Racibórz-Brzezie
  V seriálu o cihlové sakrální architektuře nás historik Jiří Jung pozve do obce Racibórz-Brzezie, kde stojí kostel svatých apoštolů Matouše a Matěje postavený v novobarokním stylu. Jeho historie sahá do roku 1888, kdy byl ovšem kostel pouze ve fázi zbožného přání. První plán byl odmítnut, druhý návrh dopadl naprosto stejně. Teprve třetí pokus německého architekta Oskara Hossfelda slavil úspěch, a tak byl kostel v letech 1904 až 1906 vybudován.

 • Soutěž
 • Setkání u studny

  15:29 do playlistu

  Setkání u studny
  Vždy první pondělí v měsíci během akademického roku se v kavárně Amadeus poblíž Arcidiecézního muzea v Olomouci koná duchovně kulturní "Setkání u studny". Organizátoři sem zvou zajímavé lidi ze světa duchovního i kulturního, které se, jak známo, často překrývají. Program obvykle začíná v přilehlé katedrále sv. Václava. My jsme s kamerou navštívili koncert kapely Žalozpěv a poté jsme se přemístili do kavárny k povídání s básníkem a písničkářem Jiřím Nohelem.

 • Melivita

  19:49 do playlistu

  Melivita
  Diecézní charita ostravsko-opavská zřídila nový sociální podnik Melivita. Ten se zabývá výrobou svačin v rámci projektu Chytrá svačina. To by samo o sobě nebylo nic neobvyklého, protože takových podniků je jistě mnoho. Chytrá svačina má však jednu zvláštnost. Podnik zaměstnává znevýhodněné osoby a při výrobě navíc bere ohled na environmentální aspekty výroby i spotřeby.

Přehrát vše