iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 5. 2017
13:25 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
1822
zhlédnutí

Křesťanský magazín

750. výročí svatořečení Hedviky Slezské — Lesní kostely na Těšínsku — Kaple svatého Kříže v Dolním Benešově — Setkání mládeže olomoucké arcidiecéze ve Zlíně — Simcha

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • 750. výročí svatořečení Hedviky Slezské

  1:25 do playlistu

  750. výročí svatořečení Hedviky Slezské
  V reportáži navštívíme opavský kostel svaté Hedviky a připomeneme si její odkaz, ale také příběh kostela, který jí byl zasvěcen. Ten má navíc připomínat památku obětí obou světových válek a zajímavostí je, že vysvěcení se dočkal až dlouhých šedesát let po svém vzniku. Připomeneme si také život svaté Hedviky a dozvíme se, proč se stala patronkou Slezska a později i nově vzniklé ostravsko-opavské diecéze. Právě výročí svatořečení Hedviky bylo pádným důvodem k uspořádání speciální slavnostní mše svaté.

 • Lesní kostely na Těšínsku

  5:31 do playlistu

  Lesní kostely na Těšínsku
  S mladým cyklistou-evangelíkem se vydáme po stopách jeho předků a takzvaných lesních kostelů. Jde o místa, která dnes sice už jen připomínají víru protestantského obyvatelstva Těšínska, dříve však byly významným útočištěm. Věřící se tam scházeli nebo spíše utíkali a připomínali si své vyznání a slavili bohoslužby v době útisku. Právě díky lesním kostelům si místní dovedli zachovat svou víru, své společenství.

 • Kaple svatého Kříže v Dolním Benešově

  10:19 do playlistu

  Kaple svatého Kříže v Dolním Benešově
  V seriálu o novogotických sakrálních stavbách na Hlučínsku se vydáme do Dolního Benešova. Svou farnost nám představí místní duchovní Pavel Kuchař a vysvětlí nám, jaký význam má pro místní kaple svatého Kříže, a vyzná se ze svého vztahu k hlučínské novogotice, která ho jako tamějšího rodáka nepřestává fascinovat. Průvodce seriálem Jiří Jung nám řekne více k historii místa, dozvíme se, že se jedná o první ryze novogotickou stavbu na Hlučínsku nebo že impulzem k jejímu vzniku bylo založení hřbitova, který byl příliš daleko od farního chrámu.

 • Setkání mládeže olomoucké arcidiecéze ve Zlíně
 • Simcha

  20:00 do playlistu

  Simcha
  Simcha znamená hebrejsky radost. A v duchu radosti se nese i reportáž o stejnojmenné ženské klezmerové kapele. Většina jejích členek k židovské hudbě přičichla už během studií na Ostravské univerzitě, se základy i profesionálním provedením se seznámily ve vokálním sboru Adash docenta Tomáše Novotného. Absolvovaly ale i řadu kurzů v zahraničí nebo čerpají ze svých folklorních kořenů. Mladé ženy si právě židovský folklor oblíbily pro jeho jedinečnou atmosféru.

Přehrát vše

Související