iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 5. 2016
14:10 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
1401
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Turínské plátno — Držíme spolu — Kostel sv. Barbory v Mikušovicích — Jan Guziur — Víkend Chval

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Turínské plátno

  1:47 do playlistu

  Turínské plátno
  O Turínském plátnu se zejména v katolické církvi traduje, že je plátnem, do něhož bylo krátce po ukřižování zahaleno tělo Ježíše Krista poté, co jej z kříže sňali Josef z Arimatie a Nikodém. Jediná věrná kopie této nejsvětější křesťanské relikvie, která je zhotovena přesně podle originálu a utkána stejnou metodou jako původní pohřební rubáš, je k vidění na výstavě v Arcibiskupském zámku v Kroměříži.

 • Držíme spolu

  5:25 do playlistu

  Držíme spolu
  V průběhu několika měsíců vytvořil mistr sociálního dokumentu, fotograf Jindřich Štreit ve spolupráci s Asociací rodičů dětí s dětskou mozkovou obrnou a přidruženými neurologickými onemocněními ČR unikátní sérii snímků nazvanou „Držíme spolu“. Výstava zachycuje příběhy rodičů a dětí, kteří společně absolvují odborné terapie, ale i obyčejné chvíle. Reportáž přibližuje příběhy dvou otců a jejich těžce postižených dětí, kteří navzdory nelehkému osudu drží spolu.

 • Kostel sv. Barbory v Mikušovicích

  9:48 do playlistu

  Kostel sv. Barbory v Mikušovicích
  Kostel sv. Barbory v Mikušovicích patřík nejvýznamnějším dřevěným památkám na území Slezska. O vesnici se dříve říkalo, že je to zbojnická ves. Dnes bychom zde zbojníky hledali marně, ale údajně právě jim Mikušovice vděčí za dřevěný kostel, který zde byl postaven v roce 1455 na objednávku zbojníka Matěje Konity. Jde o typickou sakrální stavbu, které na území Slezska a Malopolska v tomto období vznikaly.

 • Jan Guziur

  14:43 do playlistu

  Jan Guziur
  Umělecký kovář Jan Guziur pocházející z Karvinska je svéráznou tvůrčí osobností a upřímně věřícím člověkem. Svá díla nepojmenovává, protože věří, že si v nich každý může najít něco jiného, něco svého. Tvrdí, že tvorba nebo tvoření je projevem vztahu k Bohu a tedy i darem. „Jako Hospodin stvořil nás, dal i nám možnost tvůrčího projevu,“ říká. U děl Jana Guziura jde vždycky o odkrývání nitra, snad i proto patří k jeho častým zadavatelům církve.

 • Soutěž
 • Víkend Chval

  20:13 do playlistu

  Víkend Chval
  V kostelích a kaplích po celé republice se rozmáhá stále oblíbenější forma modlitebního večera, tzv. chvály. Dnes se s nimi setkáváme téměř v každém větším městě. Stovky mladých i dospělých věřících se scházejí, aby písněmi i v tiché adoraci uctívali Boha. Vedoucí takových modlitebních setkání pořádají pro sebe, ale i pro ty, kteří se do chval chtějí zapojovat, společná setkání. Těch se účastní stále více zapálených křesťanů.

Přehrát vše

Související