iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 11. 2017
11:15 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
1848
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Natáčení filmu Poslední útěk Jeronýma Pražského — Běla Třebínová – paralympijská medailistka — Paramenta v Českých Budějovicích — Olomoucká synagoga (1897 – 1939) – výstava

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Natáčení filmu Poslední útěk Jeronýma Pražského

  0:35 do playlistu

  Natáčení filmu Poslední útěk Jeronýma Pražského
  Přibližně před rokem mohli diváci České televize zhlédnout premiéru úspěšného hraného dokumentu o Mistru Janu Husovi Cesta bez návratu z autorské dílny manželů Hlavsových. V těchto dnech už tvůrci dokončují práce na filmu Poslední útěk Jeronýma Pražského, který je jeho volným pokračováním. Hlavní roli svěřili Ondřejovi Vetchému a náš štáb je při tom zastihl na hradě Sovinec.

 • Běla Třebínová – paralympijská medailistka

  6:43 do playlistu

  Běla Třebínová – paralympijská medailistka
  Pro Českou republiku vyplavala Běla Třebínová sedm paralympijských medailí, z toho tři zlaté. Z posledních čtyř paralympiád vynechala jenom tu v Londýně. Dalších sedm nejcennějších kovů získala na mistrovstvích světa hendikepovaných. To, že doma v Českých Budějovicích navštěvuje v katedrále latinské mše, se jí při cestování po světě vyplatilo – ať byla kdekoli, neměla při bohoslužbách problém porozumět.

 • Paramenta v Českých Budějovicích

  12:46 do playlistu

  Paramenta v Českých Budějovicích
  Latinské označení pro liturgické textilie – paramenta – si jako název pro svou dílnu zvolily sestry z Českobudějovické kongregace sester Nejsvětější Svátosti. Oděvy pro kněze a textilní doplňky do kostelů šily už jejich předchůdkyně před víc než sto lety. I do církevního odívání přitom promlouvají módní trendy a zasahují moderní technologie.

 • Olomoucká synagoga (1897 – 1939) – výstava

  19:22 do playlistu

  Olomoucká synagoga (1897 – 1939) – výstava
  Velkolepá Olomoucká synagoga, kterou fašisté vypálili hned v první den okupace, měla zmizet z mapy města na věky a to se bohužel podařilo. Aby definitivně nezmizela i z paměti obyvatel města, připravilo zdejší Muzeum umění unikátní výstavu s názvem Olomoucká synagoga (1897 – 1939), která připomíná nejen její krásu a velikost, ale i tragický válečný osud celé židovské obce.

Přehrát vše