iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 1. 2017
11:55 na ČT2

1 2 3 4 5

5 hlasů
2354
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Kolpingova rodina ve Velké Bíteši — Dominikán Patrik Kužela — Loreta u brněnských minoritů — Šumění andělských křídel

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kolpingova rodina ve Velké Bíteši

  0:36 do playlistu

  Kolpingova rodina ve Velké Bíteši
  Půl milionu lidí po celém světě už čítá takzvaná Kolpingova rodina. Jde o následovníky odkazu německého kněze Adolpha Kolpinga. I když její členové příbuzní nejsou, spojuje je víra v Boha i společná práce. Například jako Kolpingovy příznivce ve Velké Bíteši na Vysočině. Tam Kolpingova rodina vloni oslavila už dvacet let od založení.

 • Dominikán Patrik Kužela

  6:32 do playlistu

  Dominikán Patrik Kužela
  Bylo mu pouhých 26, když Patrik Kužela zemřel v Osvětimi. Byl člen dominikánského řádu, nadaný i oblíbený student, básník. Jáhen, který se kněžského svěcení už nedožil, si podle těch, kteří jeho příběh znají, zaslouží označení mučedník.

 • Loreta u brněnských minoritů

  13:04 do playlistu

  Loreta u brněnských minoritů
  Historie konventu bratří minoritů sahá až do počátku 13. století a je tak nejdéle fungujícím klášterem v Brně. Tím ale výčet jeho nej zdaleka nekončí. Kromě vzácných barokních fresek v loretánském kostele tady pracují restaurátoři i na opravě nejstarších brněnských varhan. Jednotlivé píšťaly si můžete adoptovat i vy.

 • Šumění andělských křídel

  19:17 do playlistu

  Šumění andělských křídel
  Andělé provázejí člověka odnepaměti. Bytosti, které ztělesňují boží dokonalost, byly ale zároveň čímsi znepokojujícím, protože se vymykaly lidskému rozumu, a chladní k nim nezůstávali ani umělci. Více než dvě stovky obrazů a soch věnovaných těmto nebeským poslům, můžete vidět na výstavě Šumění andělských křídel v Muzeu umění a Arcidiecézním muzeu v Olomouci.

Přehrát vše