iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 11. 2016
11:55 na ČT2

1 2 3 4 5

6 hlasů
1684
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Svatohubertská mše — Dominikáni Olomouc — Husitské farářky — Vojenský kaplan Emil Kapaun

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Svatohubertská mše

  0:38 do playlistu

  Svatohubertská mše
  Na 3. listopadu připadá v kalendáři svátek svatého Huberta. Patronu myslivců a lesníků je tradičně zasvěcena celá řada bohoslužeb. Těmi členové spolků a sdružení vzdávají hold zesnulým kolegům, prosí o ochranu, odpuštění a symbolicky zahajují loveckou sezónu.

 • Dominikáni Olomouc

  5:44 do playlistu

  Dominikáni Olomouc
  Až do 13. století sahá historie působení dominikánského řádu v Olomouci. Současná komunita čítá sice jenom 12 bratří, ale klášter v centru města žije: setkáními mládeže, bohoslužbami, formací noviců nebo i díky tomu, že nabízí ubytování pro studenty.

 • Husitské farářky

  12:11 do playlistu

  Husitské farářky
  Příští rok uplyne přesně 70 let od chvíle, kdy v Církvi československé husitské přijali kněžské svěcení první ženy. Asi největším počtem farářek se dnes může pyšnit Brno a my se vydali za dvěma z nich – Sandrou Silnou, která se věnuje mimo jiné lesním pohřbům a Šárkou Chytilovou, která vede nízkoprahový klub pro děti.

 • Vojenský kaplan Emil Kapaun

  18:28 do playlistu

  Vojenský kaplan Emil Kapaun
  Říkalo se, že v boji nevypálil jedinou kulku, a přesto zachránil stovky lidských životů. Emil Kapaun, americký vojenský kaplan s českými kořeny, prošel bojišti druhé světové války i korejského konfliktu. Medailí cti, nejvyšším americkým vojenským vyznamenáním, ocenil jeho statečnost i prezident Barack Obama a v současné době se snaží jeho příznivci o jeho blahořečení.

Přehrát vše