iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 12. 2014
12:30 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
1117
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Noc venku — Armáda spásy má nové byty — Vánoce českých dětí v Římě — Diana Tuyet-Lan Kosinová — Mikuláš v bývalé prostějovské synagoze — Krýzův betlém v Jindřichově Hradci

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Noc venku

  0:47 do playlistu

  Noc venku
  Zatímco pro většinu z nás jsou Vánoce obdobím radosti a setkávání s blízkými, pro lidi bez domova je to čas, kdy si nejvíce uvědomují svoji tíživou situaci a samotu. Ukázat, jak snadno se na ulici může dostat každý z nás, bylo cílem druhé brněnské Noci venku, kterou pořádají sociální kurátoři spolu s Armádou spásy a katolickou Charitou.

 • Armáda spásy má nové byty

  5:04 do playlistu

  Armáda spásy má nové byty
  Na Vánoce ve vlastním bytě čekali několik let a letos se jim to konečně splní. Brněnská Armáda spásy získala několik opravených městských bytů, které nabídla rodinám s dětmi, které žily po ubytovnách nebo v bytech, jejichž nájem převyšoval jejich finanční možnosti.

 • Vánoce českých dětí v Římě

  9:17 do playlistu

  Vánoce českých dětí v Římě
  Na blížící se Vánoce se připravují také děti navštěvující Českou školu v Římě. Každou sobotu dopoledne se scházejí v Papežské koleji Nepomucenum, učí se český jazyk a udržují naše národní tradice. V reportáži nám děti prozradí i to, jak se slaví Vánoce v Itálii.

 • Diana Tuyet-Lan Kosinová

  13:17 do playlistu

  Diana Tuyet-Lan Kosinová
  Z Itálie se vrátíme zpět k nám, za mluvčí brněnské charity Dianou Tuyet-Lan Kosinovou. V předvánočním shonu jsme si s ní zkusili, jaké to je finišovat jednu z největších dobročinných sbírek u nás, starat se o tři děti a ještě si najít chvíli pro sebe a své kamarády.

 • Mikuláš v bývalé prostějovské synagoze

  18:10 do playlistu

  Mikuláš v bývalé prostějovské synagoze
  Od vánočního stromečku se ještě na chvíli vrátíme ke svátku svatého Mikuláše, který jsme tentokrát strávili netradičně. V bývalé prostějovské synagoze, která už přes půl století slouží Církvi československé husitské.

 • Krýzův betlém v Jindřichově Hradci

  21:31 do playlistu

  Krýzův betlém v Jindřichově Hradci
  K Vánocům už neodmyslitelně patří i jesličky. Ty první postavil svatý František z Assisi v roce 1223 a od té doby se tradice jejich stavění rozšířila po celém světě. Ty, které vám na závěr magazínu představíme, vyřezával a stavěl cukrářský mistr Tomáš Krýza celých šedesát let. Dnes jeho dílo zapsáno v Guinessově knize rekordů jako největší mechanický betlém na světě. A vidět ho můžeme v muzeu v Jindřichově Hradci.

Přehrát vše

Související