iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 5. 2014
14:15 na ČT2

1 2 3 4 5

6 hlasů
1220
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Arménské Velikonoce — Velikonoční festival duchovní hudby — Sestra Kasilda oslavila sté narozeniny — Varhany v liturgii III — Hana Scharffová — Pozvánka: Příběhy obrácení — Křížová cesta v Bukovanech — Pozvánka: Svatojánské Navalis 2014

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Arménské Velikonoce

  0:48 do playlistu

  Arménské Velikonoce
  V České republice žije asi deset tisíc Arménů, kteří sem uprchli hlavně v devadesátých letech před válkou s Azerbajdžánem. Největší komunity jsou v Praze a v Brně, a právě s tou brněnskou jsme letos měli možnost oslavit Velikonoce.

 • Velikonoční festival duchovní hudby

  3:59 do playlistu

  Velikonoční festival duchovní hudby
  Velikonoční festival duchovní hudby se letos v Brně konal už po třiadvacáté. Spojením doby velikonoční s hudbou starých mistrů a atmosférou současných brněnských chrámů, se tak festival v rámci střední Evropy, stává festivalem unikátním.

 • Sestra Kasilda oslavila sté narozeniny

  7:51 do playlistu

  Sestra Kasilda oslavila sté narozeniny
  Řeholní sestra Kasilda letos oslavila sté narozeniny, ale rozhodně to na ní nepoznáte. Denně se chodí modlit do kaple a ještě nedávno pomáhala v klášterní prádelně.

 • Varhany v liturgii III

  10:58 do playlistu

  Varhany v liturgii III
  Žalmy patří pro svoji nádhernou a povznášející poezii k nejkrásnějším částem bible. I proto jsou součástí bohoslužby a budeme se jim věnovat ve třetím díle cyklu Varhany v liturgii.

 • Hana Scharffová

  14:43 do playlistu

  Hana Scharffová
  Hana Scharffová je redaktorka České televize, kterou pravděpodobně znáte jako dlouholetou zpravodajku v Německu. Možná i víte, že ze zahraničí se už vrátila domů. Co ale nejspíš netušíte je to, že její život je mimo jiné spojený s vírou.

 • Pozvánka: Příběhy obrácení

  18:48 do playlistu

  Pozvánka: Příběhy obrácení
  Co v dnešní době vede mladé lidi k tomu, aby konvertovali k náboženství, a jaká úskalí náboženská konverze vlastně skýtá? Nejen na to odpoví nový dokumentární seriál České televize – Příběhy obrácení. Rok tvůrci sledovali, jak konverze změnila životy muslimky Aišy, katolíka Dana, adventistek Katky a Karolíny, Petera, který se zajímá o judaismus a Manuely z hnutí Hare Krišna. Příběhy obrácení můžete sledovat každou neděli od 25. května v 17:45 na ČT2.

 • Křížová cesta v Bukovanech

  20:10 do playlistu

  Křížová cesta v Bukovanech
  Křížová cesta v Bukovanech na Slovácku vznikala v hlavách jejích tvůrců téměř jedno desetiletí. Nakonec se ale zrodilo dílo, které v našich končinách nemá obdoby – čtrnáct zastavení z moderních průmyslových materiálů zasazená do malebné moravské krajiny.

 • Pozvánka: Svatojánské Navalis 2014

  23:16 do playlistu

  Pozvánka: Svatojánské Navalis 2014
  V předvečer svátku svatého Jana Nepomuckého 15. května – se v Praze uskuteční už tradiční slavnost na vodě „Svatojánské Navalis“. Nejznámější český světec Svatý Jan Nepomucký je totiž také patronem všech lidí od vody.

Přehrát vše

Související