iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 12. 2013
14:45 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
1497
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Národní pouť do Svaté země — Bienále pro Diakonii — Betlémská hvězda v Mahenově divadle — Galakoncert tří slovanských sborů na Velehradě — Podlipnické kostely — Betlém ve Vískách

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Národní pouť do Svaté země

  0:44 do playlistu

  Národní pouť do Svaté země
  Tři čtvrtě století trvala v naší zemi pauza Národních poutí do Svaté země. Jejich tradice u nás přitom začala už na sklonku století jedenáctého. Putování pražského kanovníka zvaného Osel vzpomíná už Kosmova kronika. Tradici přerušila až 2. světová válka a doba náboženské nesvobody. Touha po jejich obnovení vyvrcholila letos, na začátku listopadu a poutníky ve Svaté zemi doprovázela i naše kamera.

 • Bienále pro Diakonii

  5:54 do playlistu

  Bienále pro Diakonii
  Desítky umělců v čele s hercem Janem Budařem nebo básníkem Vítem Slívou podpořili účastí na letošním Bienále pro Diakonii na stavbu Chráněného bydlení v Nosislavi u Brna. Akce pod záštitou Českobratrské církve evangelické se konala už počtvrté.

 • Betlémská hvězda v Mahenově divadle

  9:02 do playlistu

  Betlémská hvězda v Mahenově divadle
  K lidovým vánočním hrám se letos vrátili v brněnském Národním divadle představením Betlémská hvězda, svojí hudbou ho doprovodil Petr Ulrych.

 • Galakoncert tří slovanských sborů na Velehradě

  12:38 do playlistu

  Galakoncert tří slovanských sborů na Velehradě
  S unikátním nastudováním Hlaholské mše od Jana Hanuše vystoupily na Velehradě vysokoškolské sbory z Polska, Slovenska a České republiky. Galakoncertem tří slovanských sborů, na kterém vystoupilo více než sedmdesát zpěváků, pokračovaly oslavy 1150. výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje.

 • Podlipnické kostely

  16:30 do playlistu

  Podlipnické kostely
  Stále častěji se setkáváme s příběhy lidí, kteří se vrhli do záchrany poničených křížových cest, rozpadlých kaplí nebo zchátralých kostelů. Přesně takový osud stihl i tři středověké kostelíky pod hradem Lipnice. Před několika lety se jich ale ujala skupinka místních nadšenců a stavby tak probudila opět k životu.

 • Betlém ve Vískách

  21:14 do playlistu

  Betlém ve Vískách
  V obci Vísky na Blanensku se už stalo tradicí, že se zde o prázdninách koná sochařský ateliér, na kterém mladí sochaři vytváří betlém v nadživotní velikosti. A tak se teď, v době adventu, pojďte s námi do Vísek projít mezi sochami aktérů příběhu narození Ježíše Krista.

Přehrát vše

Související