iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 3. 2013
14:05 na ČT2

1 2 3 4 5

9 hlasů
1852
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Církevní restituce – 2. díl — Oslava židovského svátku Purim v Třebíči — Sborový happening „Pamatuj“ — Charitativní farní módní přehlídka v Blansku — Michal Prachař — Varhany v Mikulově — Ideály a idoly

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Církevní restituce – 2. díl

  0:53 do playlistu

  Církevní restituce – 2. díl
  V našem úvodním díle o majetkovém vyrovnání jsme shrnuli vše podstatné. Dnes se dozvíte něco o tom, jak to prakticky vlastně probíhá. Proces vracení majetku církvím začíná u jednotlivých farností, diecézí nebo třeba řádů. Jeho důležitá část ale většinou probíhá i na katastrálních úřadech. A na tu se dnes podíváme zblízka. Pak se z katastrálního úřadu přesuneme na Arcibiskupství pražské, kde oddělení správy majetku pracuje už s kopiemi knihovních vložek.

 • Oslava židovského svátku Purim v Třebíči

  5:33 do playlistu

  Oslava židovského svátku Purim v Třebíči
  Svátek Purim slaví Židé na celém světě karnevalovým veselím a bohatými hostinami. A důvod radovat se, lidé opravdu mají. Purim je totiž připomínkou záchrany židovského národa před úklady perského vezíra Hamana, který je chtěl nechat do posledního vyhubit. Královna Ester však jeho plány odhalila a Židy zachránila.

 • Sborový happening „Pamatuj“

  8:49 do playlistu

  Sborový happening „Pamatuj“
  V noci na 8. března roku 1944 bylo v koncentračním táboře Osvětim zavražděno 3792 nevinných mužů, žen a dětí židovské národnosti. Ve čtvrtek 7. března se proto nedaleko brněnské katedrály pod Petrovem sešli členové brněnských pěveckých sborů, aby si přesně v 18:43 společným vystoupením připomněli tuto tragickou událost.

 • Charitativní farní módní přehlídka v Blansku

  10:47 do playlistu

  Charitativní farní módní přehlídka v Blansku
  Módní přehlídka – pro někoho možná povrchní záležitost. Pro mladé lidi z farnosti v Blansku ale příležitost, jak pomoci druhým. Už několik let pomáhá výtěžek z prodaných modelů budovat nemocnice, platit školné nebo hloubit studny na mnoha místech světa.

 • Michal Prachař

  14:15 do playlistu

  Michal Prachař
  Chcete si o letošních Velikonocích uvařit něco netradičního? Pak pozorně sledujte naši další reportáž. Natáčeli jsme totiž s Michalem Prachařem, šéfkuchařem jedné brněnské restaurace, který nám dal několik originálních tipů pro oživení sváteční tabule.

 • Varhany v Mikulově

  18:42 do playlistu

  Varhany v Mikulově
  Pátým pokračováním uzavíráme náš miniseriál „Varhany jsou jako lidé“. Varhaník Lukáš Petřvalský vás v něm seznámil s hlavními typy chrámových varhan a navštívili jsme i varhanářskou dílnu. Dnes uvidíme a uslyšíme tzv. chórové varhany v kostele svatého Václava v Mikulově a také se dozvíte, co to vlastně znamená být chrámovým varhaníkem.

 • Ideály a idoly

  23:02 do playlistu

  Ideály a idoly
  Fejeton Tomáše Machuly

Přehrát vše