iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 3. 2013
11:30 na ČT2

1 2 3 4 5

7 hlasů
1500
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Církevní restituce — Charita pomáhá syrským uprchlíkům — Obnova kostela v Českých Budějovicích studenty Biskupského gymnázia — Piaristé ve Strážnici — Varhany v Kdousově — Rychlení

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Církevní restituce – 1. díl

  0:53 do playlistu

  Církevní restituce – 1. díl
  Majetkové vyrovnání státu s církvemi, neboli církevní restituce, jsou jednou ze zásadních událostí letošního roku a pro duchovní kruhy velkým zadostiučiněním. Je nasnadě, že je nemůžeme v Křesťanském magazínu pominout, a proto jsme pro vás připravili cyklus, který se vracení majetku do rukou církví bude věnovat. Až do prázdnin se budete setkávat s Petrem Kotrlou, který vás provede spletitostmi tématu a to nejpodstatnější z restitucí ukáže na konkrétních příbězích.

 • Charita pomáhá syrským uprchlíkům

  7:35 do playlistu

  Charita pomáhá syrským uprchlíkům
  S neutichajícím konfliktem v Sýrii přibývá neustále i válečných uprchlíků, kteří denně po tisících překračují hranice se sousedním Tureckem, Libanonem a Jordánskem. A právě v Jordánsku pomáhá i česká charita. O aktuálních problémech s námi promluvil Oldřich Pospíšil, který se z oblasti vrátil před několika týdny.

 • Obnova kostela v Českých Budějovicích studenty Biskupského gymnázia

  10:59 do playlistu

  Obnova kostela v Českých Budějovicích studenty Biskupského gymnázia
  Biskupské gymnázium Jana Nepomuka Neumanna v Českých Budějovicích sídlí v prostorách, které patřily řádu sester Boromejek. Součástí areálu byl i kostel Svaté rodiny z 19. století, který byl církvi navrácen v zanedbaném stavu. Studenti biskupského gymnázia ho však přijali za svůj a nyní usilují o jeho obnovu.

 • Piaristé ve Strážnici

  14:15 do playlistu

  Piaristé ve Strážnici
  Římskokatolická farnost ve Strážnici na Hodonínsku si letos připomíná 380 let od okamžiku, kdy se její duchovní správy ujal řád piaristů. Ten zde působí až do současnosti.

 • Varhany v Kdousově

  17:36 do playlistu

  Varhany v Kdousově
  Ve čtvrtém díle našeho seriálu o varhanách navštívíme kostel svatého Linharta v jihomoravském Kdousově. Tamní barokní varhany byly v roce 1996 kompletně zrestaurovány. Jsou využívány při liturgii, ale kromě toho patří i k významným koncertním nástrojům, jejichž zvuk je zachycen také na celé řadě hudebních nahrávek současných předních varhanních virtuosů.

 • Kudy, kam...
 • Rychlení

  23:09 do playlistu

  Rychlení
  Fejeton Hany Pirknerové

Přehrát vše

Související