iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 2. 2013
06:00 na ČT2

1 2 3 4 5

11 hlasů
2942
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Otmar Oliva a trnavská katedrála — Trojlístek — Nová zvonohra v Hradci Králové — Kniha Příběhy židovských familiantů — Varhanářská dílna ve Vsetíně — Pečovatelky roku 2012 — Revoluce nebo modlitba?

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Otmar Oliva a trnavská katedrála

  0:54 do playlistu

  Otmar Oliva a trnavská katedrála
  Jsou to dva roky, kdy Josef Kvasnička natočil pro Křesťanský magazín reportáž o tom, jak na Velehradě vzniká pod rukama sochaře Otmara Olivy nová liturgická výzdoba pro trnavskou katedrálu. Úpravu Olivovi zadal tehdejší arcibiskup Róbert Bezák. Když byl ale vloni v červnu z funkce odvolán, nebyl její další osud vůbec jasný a Oliva stál před rozhodnutím, jestli v práci pokračovat nebo ne.

 • Trojlístek

  5:19 do playlistu

  Trojlístek
  Centrum pro rodinu v Brně nabízí od května minulého roku nový mezigenerační projekt, kterým se jeho pracovníci nechali inspirovat v sousedním Rakousku. Jmenuje se Trojlístek a spojuje seniory a mladé rodiny.

 • Nová zvonohra v Hradci Králové

  9:11 do playlistu

  Nová zvonohra v Hradci Králové
  Kostel Církve československé husitské v Hradci Králové byl postaven podle návrhu architekta Josefa Gočára a nese jméno významného husitského kněze Ambrože. Místní sbor se v jeho prostorách rozhodl vybudovat zvonohru, která bude umožňovat interpretovat i náročné hudební skladby.

 • Kniha Příběhy židovských familiantů

  11:38 do playlistu

  Kniha Příběhy židovských familiantů
  Dnes už je jasné, že křesťanství by bez svých židovských kořenů nemohlo nikdy existovat, proto chceme tuto tematiku občas zařadit i do Křesťanského magazínu. Vydejme se tedy v dalším příspěvku do staré židovské čtvrti v Třebíči. Když se tu před lety pustil Rudolf Fišer do pátrání po historii židovských domů v bývalém ghettu, narazil i na zajímavé příběhy jejich obyvatel. Ty nejpoutavější osudy zpracoval ve své nové knize – Příběhy židovských familiantů.

 • Pečovatelky roku 2012

  15:40 do playlistu

  Pečovatelky roku 2012
  Péče o staré nebo nemocné lidi není vždy jednoduchá. Obzvlášť pak ti, kteří mají potíže s pamětí nebo třeba nemohou chodit, vyžadují speciální přístup. My vám teď představíme dvě ženy, které se právě o takové lidi starají a za svoji práci získaly ocenění Pečovatelka roku 2012.

 • Varhanářská dílna ve Vsetíně

  19:11 do playlistu

  Varhanářská dílna ve Vsetíně
  V našem seriálu Varhany jsou jako lidé jsme už viděli varhany farního kostela i varhany katedrální. V dnešním díle si sice také představíme jeden typ varhan - takzvaný pozitiv, ale společně s varhaníkem Lukášem Petřvalským se především seznámíme s prací varhanáře.

 • Revoluce nebo modlitba?

  22:55 do playlistu

  Revoluce nebo modlitba?
  Právě čtu knihu Na úsvitu dějin. Ellen Whiteová v ní popsala dějiny světa od jeho stvoření až po dobu krále Davida. V kapitole o Josefu Egyptském popisuje, jak se měl mladý Josef stát správcem Egypta. Poznamená, že i jemu hrozilo nebezpečí, že ho sláva zaslepí. Pak přidává větu, která mne zaujala: „Bouře nechá bez škody nízkou květinu v údolí, kdežto statný strom na vrcholu hory vyvrátí.“

Přehrát vše

Související