iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 1. 2012
16:00 na ČT2

1 2 3 4 5

8 hlasů
2648
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Dominik Duka kardinálem — Tříkrálová sbírka — Pravoslavné Vánoce — Křesťanská škola Jana Husa — Seznamte se: Veronika Řeháková — Jak to vidím já

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dominik Duka kardinálem

  1:00 do playlistu

  Dominik Duka kardinálem
  V pátek 6. ledna jmenoval papež Benedikt XVI. pražského arcibiskupa Dominika Duku kardinálem. Při této příležitosti poskytl kardinál Duka Křesťanskému magazínu krátký rozhovor.

 • Tříkrálová sbírka

  5:14 do playlistu

  Tříkrálová sbírka
  I letos vyrazilo do ulic přes padesát tisíc malých a velkých koledníků s kasičkami Tříkrálové sbírky, která pomáhá nejen lidem u nás, ale i v zemích, kde je humanitární pomoci zapotřebí. Tradičně nejvíce se do sbírky zapojují lidé na jižní Moravě a my se za nimi letos vydali společně s třemi králi.

 • Pravoslavné Vánoce

  8:40 do playlistu

  Pravoslavné Vánoce
  Zatímco většina z nás si s koledníky připomínala příchod tří králů, v pravoslavné církvi oslavovali Vánoce. Podle juliánského kalendáře přicházejí až 13 dní po střední a západní Evropě a předchází jim čtyřicetidenní půst. Sváteční jídlo si tak věřící dopřejí až na Boží hod.

 • Křesťanská škola Jana Husa

  12:07 do playlistu

  Křesťanská škola Jana Husa
  Přes všechny překážky se před pár lety podařilo rodičům a věřícím ze sedmi brněnských evangelikálních církví založit v Brně křesťanskou školu. Začínala jako domácí vyučování, ale zájem rodičů byl tak veliký, že dnes má už pět tříd a druhým rokem také školku. Pojďme se za nimi podívat.

 • Seznamte se: Veronika Řeháková – řeholní sestra Dítěte Ježíše

  16:39 do playlistu

  Seznamte se: Veronika Řeháková – řeholní sestra Dítěte Ježíše
  I když řeholní společenství Sester Dítěte Ježíše působí v šestnácti zemích světa už 350 let, u nás se s ním zatím setkáte pouze v Brně. Komunita vznikla před několika lety díky sestře Veronice Řehákové, která se tak stala vůbec první sestrou této kongregace u nás.

 • Pozvánky

  21:18 do playlistu

  Pozvánky
  Výstava „Brána naděje“ fotografa Jindřicha Štreita vznikla v roce 2000 při příležitosti oslavy milénia. Loni ji mohli zhlédnout i účastníci celosvětového setkání mládeže v Madridu a v lednu se představí poprvé brněnskému publiku.

 • Jak to vidím já

  22:40 do playlistu

  Jak to vidím já
  Fejeton Děkana Teologické fakulty Jihočeské univerzity Tomáše Machuly – Černé labutě

Přehrát vše

Související