iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 9. 2011
13:45 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
2294
zhlédnutí

Křesťanský magazín

60. výročí úmrtí kněze Václava Drboly — Katolická charismatická konference — UNITED — Pěší pouť na Velehrad — Archa Community — Pozvánka: Rajhrad – zmrtvýchvstání kláštera — Pozvánka: Velkomoravský koncert — Pozvánka: Do kostela na kole — Tak to vidím já

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • 60. výročí úmrtí kněze Václava Drboly

  0:58 do playlistu

  60. výročí úmrtí kněze Václava Drboly
  Václav Drbola se narodil v roce 1912 ve Starovičkách nedaleko Hustopečí. Po vysvěcení v roce 1938 působil ve Slavkově u Brna, v Čučicích a v Bučovicích. Roku 1950 byl ustanoven administrátorem farnosti Babice. Václav Drbola se stal obětí komunistického režimu, kterému posloužil ke kriminalizaci katolických duchovních v souvislosti s případem „Babice“. Byl odsouzen ve vykonstruovaném procesu k trestu smrti a 3. srpna 1951 popraven. Zcela rehabilitován mohl být státními justičními orgány až v letech 1990–1997. Případ Babice je známý i díky seriálu Třicet případů majora Zemana. Díl nazvaný Vrah se skrývá v poli měl za úkol ukázat vládnoucí komunistický režim v příznivém světle. Informace o případu Babice zde byly záměrně zcela zkresleny.

 • Katolická charismatická konference

  4:36 do playlistu

  Katolická charismatická konference
  Začátkem července se v Brně konal 22. ročník Katolické charismatické konference. Program konference tvořily přednášky, adorace, neformální setkání, společná modlitba a bohoslužby. Hlavním hostem čtyřdenní akce byl papežský kazatel kapucín Raniero Cantalamessa, který se ujal i přednášky na téma „Udělejte všechno, co vám řekne“. Tento verš z Janova evangelia se stal mottem celého letošního setkání.

 • UNITED

  9:51 do playlistu

  UNITED
  Na sklonku prázdnin proběhl ve Vsetíně první ročník multižánrového worship festivalu UNITED. Jeho organizátorům se podařilo uskutečnit sen o propojení koncertů, přednášek zajímavých osobností a workshopů. Velmi příznivá je i skutečnost, že se na pořádání festivalu spojili lidé z mnoha různých církví, a tak tato akce dostala i ekumenický charakter.

 • Pěší pouť na Velehrad

  14:00 do playlistu

  Pěší pouť na Velehrad
  Až sto padesát kilometrů urazili poutníci, kteří se poslední srpnový týden vydali pěšky na Velehrad. Tuto pravidelnou pouť pořádá farnost ve Vranově nad Dyjí jako poděkování za poselství evangelia.

 • Archa Community

  18:16 do playlistu

  Archa Community
  Občanské sdružení Archa Community usiluje o vytvoření prostoru založeného na křesťanských zásadách, ve kterém spolu sdílejí život postižení, zvláště děti a mládež, s dobrovolnými průvodci. Průvodci jsou převážně studenti a mládež z Brna a okolí. Někteří pracují s postiženými již od roku 1990. Pracují bezplatně po celý rok v době svého volného času, prázdnin a dovolených a částečně finančně přispívají na akce ARCHY. Sdružení organizuje pro své členy během školního roku pravidelné volnočasové aktivity, krátkodobé víkendovky a zájezdy. O prázdninách se pak společně vydávají na tábor.

 • Pozvánka: Rajhrad – zmrtvýchvstání kláštera

  21:56 do playlistu

  Pozvánka: Rajhrad – zmrtvýchvstání kláštera
  V kryptě brněnské katedrály probíhá výstava s názvem Rajhrad – zmrtvýchvstání kláštera. Pro návštěvníky je připravena nejen dokumentace historického vývoje kláštera a seznámení s působením benediktinského řádu, ale také originální umělecká díla z klášterních sbírek a faksimile vzácných středověkých rukopisů. Jádrem výstavy je představení tvůrčího přínosu architekta Jana Blažeje Santiniho Aichela. Pro expozici byly připraveny i speciální modely, které vznikly ve spolupráci s Fakultou architektury VUT v Brně.

 • Pozvánka: Velkomoravský koncert

  22:38 do playlistu

  Pozvánka: Velkomoravský koncert
  Benefiční koncert, jehož výtěžek poslouží na dostavbu kostela Svatého ducha ve Starém Městě u Uherského Hradiště se uskuteční dnes, tedy 11. září o půl páté odpoledne na náměstí Velké Moravy ve Starém Městě. Zahrají na něm Hradišťan a Spirituál Kvintet.

 • Tak to vidím já

  23:07 do playlistu

  Tak to vidím já
  Fejeton Hany Pinknerové – Bublifuk

 • Pozvánka: Do kostela na kole

Přehrát vše

Související