iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 6. 2011
16:50 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
2198
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje je otevřen — Den pěstounských rodin — Divadlo pro misie — Seznamte se: Christian Popescu — Pozvánka do Husince — Kniha Velehradské objevy — Fejeton Vlastimila Fürsta

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje je otevřen

  0:54 do playlistu

  Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje je otevřen
  Začátkem týdne byl slavnostně otevřen nový Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje. Poutní místo Velehrad tak získává kvalitní zázemí pro příchozí poutníky a turisty, ale vytváří též nabídku pro místní občany. Návštěvníci Velehradu mohou již nyní navštěvovat knihkupectví, cukrárnu, informační centrum a výstavní sál, kde naleznou výstavu archeologických objevů s názvem Velehrad v dějinách. Tento multifunkční dům vznikl přestavbou bývalých hospodářských budov a je součástí projektu – Velehrad – centrum kulturního dialogu západní a východní Evropy.

 • Den pěstounských rodin

  4:19 do playlistu

  Den pěstounských rodin
  Věděli jste, že dětí bez rodiny je v naší republice jedenáct tisíc? Některé žijí v dětských domovech, jiné mají štěstí a najdou rodinu náhradní. Takové rodiny, převážně z Moravy, se společně sešly začátkem června v Brně. Setkání už po deváté pořádalo Sdružení pěstounských rodin.

 • Divadlo pro misie

  8:13 do playlistu

  Divadlo pro misie
  Na Cyrilometodějské základní škole v Brně se děti rozhodly pomáhat dětem, které se nemají zrovna tak dobře, jako ony. Založily si své misijní klubko a několikrát za rok zde pořádají misijní jarmark. Mají ale navíc i jednu specialitu – hrají pro misie divadlo. Misijní klubka po celé republice jsou součástí celosvětového Papežského misijního díla dětí, které funguje více než 160 let. Heslem klubek je: „Děti pomáhají dětem.“

 • Seznamte se: Christian Popescu – pravoslavný kněz předseda Sdružení občanů zabývající se emigranty

  12:10 do playlistu

  Seznamte se: Christian Popescu – pravoslavný kněz předseda Sdružení občanů zabývající se emigranty
  Christian Popescu je národností Rumun, pravoslavný kněz, který do naší republiky přišel s cílem studovat teologii v roce 1987. Ke studiu se dostal až po revoluci a zároveň se zde začali objevovat uprchlíci z Rumunska a z jiných států, kterým se od té doby věnuje. Za tímto účelem založil i organizaci SOZE (Sdružení občanů zabývajících se emigranty).

 • Pozvánka do Husince

  16:29 do playlistu

  Pozvánka do Husince
  Prázdniny a – s nimi čas dovolených – už pomalu klepou na dveře. A tak určitě přemýšlíte, co všechno chcete letos vidět a zažít. My vás zveme do Husince u Prachatic, kde na vás kromě krásné krajiny jižních Čech čeká i kus zajímavé historie.

 • Kniha Velehradské objevy

  20:14 do playlistu

  Kniha Velehradské objevy
  Velehradská farnost ve spolupráci s historickou společností Starý Velehrad před nedávnem vydala sborník, který nese název Nové objevy na Velehradě. Knížečka mapuje poslední objevy archeologického typu při provádění rekonstrukčních prací v podzemí baziliky. Kromě cenných historických údajů tam čtenář najde i velké množství dokumentačních fotografií. Sborník byl vydán v rámci projektu Velehrad - Trnava, společné kořeny jezuitské kultury a vzdělávání.

 • Tak to vidím já: Fejeton Vlastimila Fürsta – Živá voda

Přehrát vše