iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 2. 2011
09:10 na ČT2

1 2 3 4 5

38 hlasů
2673
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Národní týden manželství — 50. výročí úmrtí Jakuba Demla — Salesiánská škola animátorů — Nová letecká linka Brno-Řím — Dny Bible 2010 — ChristNet — Seznamte se – Tomáš Zdechovský

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Národní týden manželství

  1:05 do playlistu

  Národní týden manželství
  Každoročně na svatého Valentýna začíná u nás Národní týden manželství. Mottem letošního 5. ročníku byla věta: „Věrnost není slabost“. NTM vytváří prostor, kde si můžeme připomenout, že spokojené manželství není samozřejmost, ale vztah, který bychom měli rozvíjet. NTM je také příležitost pro ty, jejichž cílem je pracovat na rozvoji a kvalitě manželství v ČR. Myšlenka organizování Národního týdne manželství je iniciativa otevřená všem, kdo si myslí, že manželství je dobrá věc.

 • 50. výročí úmrtí Jakuba Demla

  6:07 do playlistu

  50. výročí úmrtí Jakuba Demla
  Jakub Deml byl český kněz, básník a spisovatel. V jeho rodišti – Tasově na Třebíčsku si připomněli 50 let od jeho úmrtí. V místním kostele se sloužila mše, vystavovaly se fotografie z jeho života a také se hodně četlo z básníkova díla.

 • Salesiánská škola animátorů

  9:47 do playlistu

  Salesiánská škola animátorů
  Jak dobře vést kroužek či pomáhat v oratoři, jak připravit dobrý tábor nebo jak vést spolčo v salesiánském stylu? Na tyto a mnohé další otázky hledali odpovědi mladí salesiánští spolupracovníci, kteří se minulý víkend sešli v Pardubicích. Tříletý formační a vzdělávací program – „Salesiánskou školu animátorů“ zde pořádala salesiánská asociace Dona Bosca.

 • Nová letecká linka Brno-Řím

  10:32 do playlistu

  Nová letecká linka Brno-Řím
  Na blahořečení svatého otce Jana Pavla II., které se uskuteční na začátku května v Římě, se chystají i stovky poutníků z Česka. Cestu by jim měla usnadnit nová letecká linka z Brna na římské letiště Fiumicino. První letadlo odstartuje z Tuřan 27. března 2011.

 • Dny Bible 2010

  12:35 do playlistu

  Dny Bible 2010
  Pro nás Evropany je dnes už naprostou samozřejmostí, že si můžeme přečíst Bibli a navíc volit mezi několika různými překlady. Ale jsou jazyky, především v Africe, do kterých dosud Bible přeložena nebyla. Proto je dobře, že už po osmnácté zorganizovala Česká biblická společnost Dny Bible, sbírku, která je určena právě k těmto účelům. Letos uspořádala Česká biblická společnost sbírku i na tisk a distribuci biblí pro Haiti – zemi, která prožila ničivé zemětřesení s katastrofálními následky.

 • ChristNet

  15:18 do playlistu

  ChristNet
  Největší nezávislý křesťanský server u nás ChristNet letos slaví jedenácté narozeniny. Projekt, u jehož zrodu stála parta brněnských nadšených studentů, si postupně našel své čtenáře po celé republice i v zahraničí. Jeho redaktoři se nebojí pokládat nepříjemné otázky ani nejvyšším představitelům církve nebo reagovat na kontroverzní události otřásající křesťanským světem.

 • Seznamte se – Tomáš Zdechovský

  18:13 do playlistu

  Seznamte se – Tomáš Zdechovský
  Když vydá básnickou sbírku, v knihkupectvích se po ní jen zapráší. Jeho verše jsou o citech, o přátelství, o životě a oslovují hlavně mladé. Jeho styl bývá označován za nový katolický proud v poezii. Tomáš Zdechovský na sebe ale nestrhává pozornost jen jako básník, věnuje se zároveň novinařině, heraldice nebo tvorbě politických kampaní.

 • Jak to vidím já

  22:42 do playlistu

  Jak to vidím já
  Fejeton Vlastimila Fürsta – Nenažraný kos

Přehrát vše

Související