iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 10. 2010
19:15 na ČT2

1 2 3 4 5

70 hlasů
1343
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Nemocniční kaplani — Arcibiskup Dominik Duka na Petrově — České katolické biblické dílo — Dancerevo

13 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nemocniční kaplani

  0:37 do playlistu

  Nemocniční kaplani
  Nemocniční kaplan je k dispozici všem pacientům, a to především hospitalizovaným. Jeho služeb mohou však využít i ambulantní nemocní, je přítomen i pro příbuzné a známé nemocných, kteří jsou léčeni v nemocnici nebo na denních stacionářích polikliniky. Jeho pomoc může vyhledat i zdravotnický personál. Úkolem kaplana je především respektovat a chránit hodnotu a důstojnost každé osoby, pracovním nástrojem je empatické naslouchání.

 • Arcibiskup Dominik Duka na Petrově

  4:38 do playlistu

  Arcibiskup Dominik Duka na Petrově
  V Duchovním centru sv. Františka z Pauly ve Vranově u Brna se ve dnech 12. a 13. 10. 2010 konalo podzimní plenární zasedání České biskupské konference, kterého se zúčastnili biskupové Čech, Moravy a Slezska a zástupci konferencí vyšších řeholních představených mužských a ženských řádů. Arcibiskup Duka zde zopakoval přání biskupů pozvat Svatého otce k bleskové návštěvě Velehradu při příležitosti oslav 1150. výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu v roce 2013. První den plenárního zasedání vyvrcholil mší svatou v zaplněné brněnské katedrále sv. Petra a Pavla.

 • České katolické biblické dílo

  6:13 do playlistu

  České katolické biblické dílo
  Biblické postavičky byly vynalezeny ve Švýcarsku, odkud se rozšířily do Německa a Rakouska. Z Rakouska se pak dostaly k nám na Moravu, do Čech i Slezska. Trup mají z drátu a nohy z olova. Je tedy možné vyjádřit jimi postoj i pohyb. Kurz výroby biblických postaviček pořádá České katolické biblické dílo po celé ČR.

 • Dancerevo

  10:24 do playlistu

  Dancerevo
  DanceRevo je alternativou ke klasickým diskotékám, a proto se zde nesmí požívat alkohol, drogy, ani kouřit. Vzniklo před sedmi lety. Pořádá ho skupina mladých „Elpis“, kteří zastupují jednotlivé farnosti Brna a okolí a svými aktivitami se snaží o jejich živé propojení. Diskotéce vždy předchází rocková bohoslužba.

Přehrát vše

Související