iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 6. 2016
13:50 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
1794
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Včelstvo na klášterní zahradě — Glosa Daniela Rause — Pavel Benedikt Stránský — Evangelická církev metodistická Tachov

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Včelstvo na klášterní zahradě

  0:43 do playlistu

  Včelstvo na klášterní zahradě
  V pražském Konventu sester alžbětinek to voní medem. To samozřejmě nebyl jediný důvod, proč jsme se tam vypravili s kamerou Křesťanského magazínu. Zájem v nás vzbudili zvěsti o tom, jak sestra Magdalena společně s hendikepovanými studentkami Dívčí katolické střední školy pomáhají včelstvům na klášterní zahradě. Nebo je to naopak? Kdo od koho – a co – se vlastně učí? I o tom v reportáži Bedřicha Jeteliny.

 • Glosa Daniela Rause

  11:28 do playlistu

  Glosa Daniela Rause
  Daniel Raus ve své pravidelné glose připomíná výročí podpisu Schengenské smlouvy. V té souvislosti se zamýšlí nad výhodami a nevýhodami evropské integrace a posvítí si také na strašidla, která čas od času obchází starým kontinentem.

 • Pavel Benedikt Stránský

  14:35 do playlistu

  Pavel Benedikt Stránský
  Pavel Benedikt Stránský byl v dubnu letošního roku zvolen biskupem Starokatolické církve v ČR. S kamerou jsme ho ale zastihli na zlínském policejním oddělení. Ne, nebyl předveden pro spáchání přestupku či jiného zavrženíhodného činu. Pavel Stránský totiž k policejnímu sboru patří. Jako kriminalista objasňoval i některé brutální vraždy. Logicky jsme se ho tak museli ptát i na to, jak se dá (nebo nedá) skloubit policejní práce s kněžským posláním. Nejen o tom hovořil člověk, který se 17. července ujme vedení církve.

 • Evangelická církev metodistická Tachov

  19:25 do playlistu

  Evangelická církev metodistická Tachov
  Michael Otřísal a Allan Lazarov se v dalším pokračování seriálu o církvích ERC tentokrát vydali do Tachova. Ve sboru Evangelické církve metodistické je tu kazatelem Petr Vaďura. A jedná se o sbor, v jehož pestré nabídce aktivit si může vybrat snad každý. Zásadou je, že nikdo zde není k víře nucen a každý je tu přijímán takový, jaký je.

Přehrát vše

Související