iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 5. 2015
14:25 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
1226
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Ikonografie — Přemýšlení v souvislostech — Více světla, více stínů — Glosa Daniela Rause — Nové vedení Českobratrské církve evangelické — Husovské okénko — Dny víry

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ikonografie

  1:22 do playlistu

  Ikonografie
  Ikony se nemalují, ale píší a nejde o „obyčejné“ obrazy, ale o výtvarné ztvárnění posvátných textů a modliteb. Duch svatý je podle ikonopisců jejich jedinečnou inspirací. Více se o hlubokém smyslu ikonografie dozvíme v reportáži Allana Lazarova, kterou připravil s výtvarnicí Lenkou Vlkovou a se skutečným milovníkem ikon – římskokatolickým knězem Michaelem Špilarem.

 • Přemýšlení v souvislostech

  8:24 do playlistu

  Přemýšlení v souvislostech
  Radek Kříž se ve své reportáži spustil do bezedné studny systematické teologie. Jako průvodce si vybral jednoho z nejvýraznějších teologů současnosti Ctirada Pospíšila. Malá ochutnávka „přemýšlení v souvislostech“ o Duchu svatém možná bude pro někoho až příliš hutným pokrmem, leč řada teologických gurmánů si tentokrát přijde na své!

 • Více světla, více stínů

  13:28 do playlistu

  Více světla, více stínů
  Jiným projevem Božího ducha je i první sólové CD klávesisty a zpěváka kapely Oboroh Romana Dostála s názvem Více světla, více stínů. O tom, proč si nadělil k narozeninám první samostatné album, si s ním a s jeho dvorním textařem Petrem Střešňákem povídala Daniela Brůhová.

 • Glosa Daniela Rause

  16:32 do playlistu

  Glosa Daniela Rause
  „Českou kotlinu obývají tři druhy lidí. Nicisté, něcisté a někdysté. Pár nicistů tvrdí, že mimo hmotnou realitu neexistuje nic. Mnohem početnější něcisté tvrdí, že něco ale přece jenom být musí. A někdysté si myslí, že to něco musí být ve skutečnosti někdo, protože vymyslet svět není úkol pro první třídu měšťanky,“ říká ve své pravidelné glose Daniel Raus. A jak že souvisí Jára Cimrman s Duchem svatým a s českým naturelem? I na to se vám pokusí šéfredaktor Českého rozhlasu Plus odpovědět…

 • Nové vedení Českobratrské církve evangelické

  19:10 do playlistu

  Nové vedení Českobratrské církve evangelické
  Českobratrská církev evangelická si na svém synodu volila nové vedení. Je vpravdě žádoucí, aby při takové příležitosti Duch svatý nejen mírně povlával, ale naopak pořádně zadul. Zda se tak skutečně stalo, zjišťoval se svou kamerou Michael Otřísal.

 • Husovské okénko

  22:08 do playlistu

  Husovské okénko
  Pravidelným Husovským okénkem tentokrát nahlédneme doprostřed představení, ve kterém se Jan Potměšil snaží přijít na kloub motivacím, které univerzitního mistra přivedly až na kostnickou hranici.

 • Dny víry

  23:11 do playlistu

  Dny víry
  V prvním červnovém týdnu proběhne v Praze projekt s názvem Dny víry. Nakolik bude i tohle křesťanské hemžení inspirováno Duchem svatým, se teprve ukáže. Jeho organizátoři nicméně doufají, že pestrým programem s řadou osobností dokáží oslovit i převážně ateistickou veřejnost.

Přehrát vše

Související