iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 5. 2019
20:00 na ČT art

1 2 3 4 5

2 hlasy
908
zhlédnutí

Události v kultuře

Hlavní kulturní pořad zpravodajského programu ČT24. Aktuality, živé vstupy, zasvěcení hosté ve studiu.

18 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Startuje Eurovize

  0:34 do playlistu

  Startuje Eurovize
  Prvním semifinálovým večerem začne za necelou hodinu hudební soutěž Eurovize. Za Českou republiku se v Tel Avivu účastní kapela Lake Malawi.

 • Davidova výstava

  3:27 do playlistu

  Davidova výstava
  Neonové srdce nad Pražským hradem patří k jeho nejdiskutovanějším pracím. Srdce výtvarníka Jiřího Davida patří ale také Ostravě. Ještě před studiem v Praze tu působil jako kulisák v Divadle Petra Bezruče. Do města, které opustil, se teď vrátil.

 • Festival v Cannes

  5:51 do playlistu

  Festival v Cannes
  Začíná festival v Cannes. Letos ve znamení návratu tvůrců, kteří na festivalu v minulosti uspěli. Mezi nimi třeba režisér Jim Jarmusch - jeho komediální horor Mrtví neumírají přehlídku právě teď zahajuje.

 • Fenomén Laterny magiky

  7:56 do playlistu

  Fenomén Laterny magiky
  Rozhovor o výzkumu Laterny magiky.

 • Výstava o Laterně magice

  10:46 do playlistu

  Výstava o Laterně magice
  Laternu magiku přiblíží připravovaná výstava v brněnském Domě umění. Zaměří se ale především na současná autorská díla, která se Laternou magikou inspirovala.

 • Kouzelný cirkus

  12:35 do playlistu

  Kouzelný cirkus
  Asi nejtypičtější ukázkou umění Laterny magiky je její nejstarší inscenace - Kouzelný cirkus. Premiéru měla v roce 1977. Poetické vyprávění o marné pouti za nedosažitelným hraje soubor dodnes.

 • Krátké zprávy

  15:06 do playlistu

  Krátké zprávy
  Členové opery Národního divadla a Státní opery v Praze žádají o vysvětlení okolností nástupu nového uměleckého ředitele souboru Pera Boye Hansena. Pražský obchodní dům Kotva se stal definitivně památkou. Odvolání šéfa resortu kultury Antonína Staňka žádá nově také několik organizací filmařů.

 • Střecha Lucerny

  16:01 do playlistu

  Střecha Lucerny
  Střecha pražského paláce Lucerna se na stálo otevře veřejnosti. A to pravidelně každou neděli a pondělí. Kromě pražských panoramat tam nabídnou přednášky, koncerty nebo výstavy. Tou první je expozice o podnikatelské rodině Václava Havla, který Lucernu vybudoval.

Přehrát vše

Související