iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 10. 2017
21:00 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
2130
zhlédnutí

Události v kultuře

Hlavní kulturní pořad zpravodajského programu ČT24. Aktuality, živé vstupy, zasvěcení hosté ve studiu.

18 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Kontrolní den v Národním muzeu

  0:37 do playlistu

  Kontrolní den v Národním muzeu
  Oprava historické budovy Národního muzea pokračuje podle časového i finančního plánu. Pro veřejnost se má otevřít přesně za rok. Při dnešním kontrolním dnu, který navštívil i ministr kultury Daniel Herman, to řekl ředitel muzea Michal Lukeš.

 • USA opustí organizaci UNESCO

  2:24 do playlistu

  USA opustí organizaci UNESCO
  Spojené státy opustí na konci letošního roku organizaci UNESCO. V prohlášení to uvedlo americké ministerstvo zahraničí. Podle agentury AP krok souvisí s několika rezolucemi, které Washington vnímá jako protiizraelské.

 • Začíná festival světla Signal

  2:44 do playlistu

  Začíná festival světla Signal
  V Praze začíná Signal festival. Nabídne 20 světelných instalací a videomapingů na historické budovy v centru města. Živý vstup redaktorky Terezy Willoughby.

 • Portrét Ježíše v dražbě

  8:04 do playlistu

  Portrét Ježíše v dražbě
  Portrét Ježíše - poslední dílo Leonarda da Vinciho v soukromé sbírce - bude v polovině listopadu dražit newyorská aukční síň Christie´s. O obrazu, který byl dlouho považovaný za ztracený, se mluví jako o mužské verzi Mony Lisy.

 • Dobré ploty dělají dobré sousedy

  8:26 do playlistu

  Dobré ploty dělají dobré sousedy
  Po celém New Yorku rozmístil čínský umělec a bojovník za lidská práva Aj Wej-Wej víc než tři sta svých instalací. Výstava s názvem „Dobré ploty dělají dobré sousedy“ má upozornit na globální uprchlickou krizi.

 • Festival dokumentárních filmů Ji.hlava

  10:36 do playlistu

  Festival dokumentárních filmů Ji.hlava
  Festival dokumentárních filmů JI.HLAVA představil program letošního jednadvacátého ročníku. Během šesti dnů si budou návštěvníci vybírat z projekcí více než tří stovek filmů.

 • Výstava konceptuálního umění v Brně

  12:32 do playlistu

  Výstava konceptuálního umění v Brně
  Brněnská Fait gallery představuje výstavu konceptuálního umění 70. let. Kurátoři shromáždili a vystavili skoro tisíc děl 65 československých autorů. K nim patří například Dalibor Chatrný.

 • Nový projekt Artotéka

  14:41 do playlistu

  Nový projekt Artotéka
  Zapůjčit si spolu s knihami i současné umění. Možnost, kterou ode dneška nabízí Moravská galerie v Brně. Její nově rekonstruovaná knihovna v Pražákově paláci funguje nepřetržitě už víc než 130 let a nabízí přes 140 tisíc kusů umělecké literatury.

 • Začíná filmový festival v Chicagu

  15:31 do playlistu

  Začíná filmový festival v Chicagu
  Životopisné drama Marshall - příběh prvního afroamerického soudce Nejvyššího soudu Spojených států - zahajuje v Chicagu třiapadesátý ročník filmového festivalu.

 • Opravené sochy v Ostravě

  15:59 do playlistu

  Opravené sochy v Ostravě
  Ostrava opravila čtyři sochy z šedesátých let. Kovové plastiky vznikly na Mezinárodním sympoziu prostorových forem a měly vystihnout průmyslový charakter města. Komunistům se ale sochy znelíbily.

Přehrát vše

Související