iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 4. 2017
20:00 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
2412
zhlédnutí

Události v kultuře

Hlavní kulturní pořad zpravodajského programu ČT24. Aktuality, živé vstupy, zasvěcení hosté ve studiu.

18 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Co našiel Hirst ve vraku lodi

  0:37 do playlistu

  Co našiel Hirst ve vraku lodi
  Někdo ho považuje za génia, někdo za podvodníka. Jeden z nejznámějších současných umělců Damien Hirst připravoval svojí výstavu v Palazzo Grassi v Benátkách deset let.

 • Kdo získal Pulitzerovu cenu?

  2:42 do playlistu

  Kdo získal Pulitzerovu cenu?
  Hlavní Pulitzerovu cenu letos získal list The New York Daily News a nezisková novinářská společnost ProPublica. Obě média psala o tom, jak newyorská policie zneužívá své pravomoce.

 • Pulitzerova cena 2017

  3:31 do playlistu

  Pulitzerova cena 2017
  Pulitzerovy ceny se ale udílejí celkem v 21 kategorií, tady jsou někteří z dalších oceněných. Patří mezi ně i fotograf Daniel Berehulak.

 • Cena Jiřího Ortena

  4:33 do playlistu

  Cena Jiřího Ortena
  Vítěze brzy prozradí taky česká cena Jiřího Ortena - pro autory do 30 let. Nominovaní jsou Zuzana Kultánová za novelu Augustin Zimmerman, Dominik Melichar za básnickou sbírku Schýlené tělo a Jan Nemček za sbírku Proluka.

 • Čas idylky českého venkova skončil

  4:49 do playlistu

  Čas idylky českého venkova skončil
  Alespoň podle hereckého uskupení, které si říká Depresivní děti toužící po penězích. Připravili netradiční pohled na českou klasiku. Stroupežnického Naše furianty proměnily v kabaretní satiru o současné české společnosti.

 • Básnická sbírka Nadechnutí

  6:51 do playlistu

  Básnická sbírka Nadechnutí
  Jeden z předních textařů šedesátých let Rostislav Černý se nově představí jako básník. Je podepsán pod texty k písním Trezor, Oliver Twist nebo Čas růží.

 • Extáze a irónie

  7:16 do playlistu

  Extáze a irónie
  Tak se jmenuje přehlídka meziválečných českých filmů, která začíná ve Spojených státech. Prestižní Muzeum moderního umění v New Yorku si vybralo čtrnáct titulů, třeba Fričova Kristiána nebo Haasovu Bílou nemoc.

 • Fatboy Slim na ostravském festivalu

  9:15 do playlistu

  Fatboy Slim na ostravském festivalu
  Fatboy Slim vystoupí na ostravském festivalu Beats for Love. Ten se koná začátkem července v Dolních Vítkovicích. S britskou legendou taneční hudby jednali organizátoři tři roky.

 • Juan Gabriel Vásquez a jeho Reputace

  9:53 do playlistu

  Juan Gabriel Vásquez a jeho Reputace
  Kolumbijský spisovatel Juan Gabriel Vásquez představil v Praze knihu Reputace. T řada světových médií zvolila nejlepší knihou roku. Třiačtyřicetiletý autor se v něm zamýšlí nad sílou karikatury a humoru.

 • Nový album skupiny Little Dragon

  12:32 do playlistu

  Nový album skupiny Little Dragon
  Švédská kapela Little Dragon vydává tento týden novou desku. Album s názvem Season High bude třetí nahrávkou skupiny, jejíž frontman Yukimi Nagano se už v minulosti proslavil spoluprací s DJ Shadow nebo Gorillaz.

 • Rukopis Rusalky zpátky v Česku

  13:04 do playlistu

  Rukopis Rusalky zpátky v Česku
  Rukopis Dvořákovy opery Rusalka je po víc než čtvrt století k vidění v Praze. Na týden ho vystaví České muzeum hudby. Naposledy si mohli lidé rukopis prohlédnout v roce 1991.

 • Slovanská epopej v Japonsku

  14:59 do playlistu

  Slovanská epopej v Japonsku
  Slovanská epopej slaví v Japonsku úspěch. Zatím si do tokijské galerie přišlo Muchovy obrazy prohlédnout téměř sto devadesát tisíc lidí. Zůstanou tam do června.

 • Architektura pro lidi

  15:15 do playlistu

  Architektura pro lidi
  To je letošní podtitul festivalu architektury, designu a umění, který dnes začíná v Ostravě. Devátý ročník Archikultury představí během dvou měsíců práce architektů z celého světa.

 • Zhudebněné básně Jacquesa Préverta

  17:17 do playlistu

  Zhudebněné básně Jacquesa Préverta
  Před čtyřiceti lety zemřel Jacques Prévert. Francouzského básníka u nás proslavila hlavně sbírka Slova. Jeho básně a písňové texty, které zhudebňoval Joseph Kosma, teď vycházejí na dvou deskách.

Přehrát vše