iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 11. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
12779
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Minimální penze

  0:34 do playlistu

  Minimální penze
  Jak nastavit minimální penzi v Česku – řešila důchodová komise. Jednou z variant, které zazněly, je podle členů komise zhruba třetina průměrné mzdy. Peníze by na to měly jít z takzvaného nultého pilíře, který by nově vznikl.

 • Nedostetek míst v domovech pro seniory

  1:19 do playlistu

  Nedostetek míst v domovech pro seniory
  Ministerstvo práce se zabývá i nedostatkem míst v domovech pro seniory. V těch je kolem šestatřiceti tisíc lůžek. A podle odhadů úřadů jich chybí dalších 7 až 11 tisíc. Čekací lhůty se v průměru pohybují od šesti měsíců do dvou let.

 • Žádosti o umístění do domova pro seniory

  4:11 do playlistu

  Žádosti o umístění do domova pro seniory
  Z důvodu nedostatečné kapacity domovy seniorů loni odmítly přes 32 tisíc žádostí. Další pak kvůli tomu, že zájemci nesplňovali podmínky, například věk.

 • Bydlení v domovech pro seniory

  4:54 do playlistu

  Bydlení v domovech pro seniory
  Hostem Událostí je místopředseda Rady seniorů ČR Milan Taraba.

 • Slyšení v Trumpově kauze

  7:12 do playlistu

  Slyšení v Trumpově kauze
  Bílý dům zveřejnil přepis prvního telefonátu mezi prezidenty Trumpem a Zelenským z letošního dubna. Podle hlavy státu dokazuje, že na Kyjev nevyvíjel nátlak. Před sněmovní komisí ale vystoupila bývalá americká velvyslankyně na Ukrajině Marie Yovanovitchová.

 • Oběť protestů v Hongkongu

  9:42 do playlistu

  Oběť protestů v Hongkongu
  V Hongkongu zemřel 70letý muž potom, co ho do hlavy zasáhla cihla. V polední pauze se nechtěně dostal do střetu mezi propekingskou skupinou a demonstranty. A v kritickém stavu je pak 15letý chlapec zraněný projektilem se slzným plynem.

 • Končí omezení provozu na D1

  10:08 do playlistu

  Končí omezení provozu na D1
  Živý vstup redaktora Radovana Daňka.

 • Trest pro slovenského příznivce džihádistů

  11:42 do playlistu

  Trest pro slovenského příznivce džihádistů
  Za výrobu výbušnin a propagaci organizace Islámský stát šest a půl roku vězení. Pražský městský soud vyhodnotil jednání muže původem ze Slovenska jako obecné ohrožení. A nevyhověl tak obžalobě, která požadovala odsouzení za přípravu teroristického útoku.

 • Růst spotřebitelských cen

  12:57 do playlistu

  Růst spotřebitelských cen
  Míra inflace v Česku je pátá nejvyšší z celé Evropské unie. V říjnu dosáhla inflace 2 celých a 6 desetin procenta – v eurozóně přitom zboží zdražovalo ani ne o jedno procento a inflace v Unii byla jen těsně nad hranicí jednoho procenta.

 • Sametový ples svobody

  13:57 do playlistu

  Sametový ples svobody
  Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.

 • Staronová vláda ve Varšavě

  18:13 do playlistu

  Staronová vláda ve Varšavě
  Dvacetičlenný kabinet odpoledne jmenoval prezident Andrzej Duda. Do jeho čela se znovu postavil Mateusz Morawiecki, ve funkcích zůstává i většina ministrů.

 • Kauza Jevgenije Nikulina

  18:47 do playlistu

  Kauza Jevgenije Nikulina
  Rus, kterého Česko vydalo do Spojených států kvůli podezření ze spáchání hackerských útoků, chce odškodné. Po tuzemském ministerstvu spravedlnosti požaduje 1,5 milionu korun.

 • Cena za architekturu

  19:07 do playlistu

  Cena za architekturu
  Českou cenu za architekturu získal ateliér Petra Stolína z Liberce. Stavovská komora vyhlásila nejlepším projektem roku jeho mateřskou školu ve Vratislavicích nad Nisou. Autor anketu vyhrál podruhé v její čtyřleté existenci.

 • Jednání o platech ve školství

  21:49 do playlistu

  Jednání o platech ve školství
  Premiér zopakoval, že odmítá zvýšení rozpočtu na platy ve školství – odbory a zaměstnavatelé chtějí navíc 5 miliard. O požadavku jednal s prezidentem Svazu průmyslu a dopravy. Ten argumentuje, že firmy potřebují vzdělané lidi.

 • 1939: osud studenta Marka Frauwirtha

  22:52 do playlistu

  1939: osud studenta Marka Frauwirtha
  Události 17. listopadu 1939 si dnes lidé připomněli v areálu Ruzyňských kasáren. Právě sem totiž nacisté dva dny po pohřbu Jana Opletala a zavření českých vysokých škol přivezli přes 1200 zatčených vysokoškoláků, 9 jich pak bez rozsudku zastřelili.

 • Nové kilometry českých dálnic

  25:10 do playlistu

  Nové kilometry českých dálnic
  Do konce roku plánuje ministerstvo dopravy otevřít ještě 25 kilometrů nových dálnic. V prosinci hodlá zprovoznit úsek na D1 u Přerova a na jihočeské D3 mezi Ševětínem a Borkem. Celkem se má síť letos rozšířit o 34 kilometrů.

 • Dopadení zloděje nastartovaného auta

  25:31 do playlistu

  Dopadení zloděje nastartovaného auta
  Policisti dopadli zloděje, který začátkem listopadu ukradl v Praze auto i s kojencem. Řidička nechala vůz nastartovaný před školou, kam vyběhla pro starší dceru. Muž se k činu přiznal s tím, že jednal spontánně a nemluvněte v sedačce si všiml až později.

 • Kolísání koncentrace plynů na Marsu

  25:56 do playlistu

  Kolísání koncentrace plynů na Marsu
  Záhada kyslíku na Marsu. Tu teď řeší vědci z americké NASA. Data z vozítka Curiosity ukazují na zatím nevysvětlitelné kolísání důležitých plynů, včetně toho zásadního pro život. Příčinou by mohly být mikroorganismy – nebo zatím neznámé chemické reakce.

 • Smutek za oběti nehody u Nitry

  28:07 do playlistu

  Smutek za oběti nehody u Nitry
  Státním smutkem uctilo Slovensko památku 12 lidí, kteří zahynuli ve středu – při srážce nákladního auta a linkového autobusu.

 • Smrtelné nehody na českých silnicích

  29:00 do playlistu

  Smrtelné nehody na českých silnicích
  Lidé umírali i na českých silnicích. Od začátku týdne tady zemřelo už 19 lidí. Pondělí s devíti oběťmi – je přitom nejtragičtějším dnem od roku 2015. Poslední vážné nehody se staly před pár hodinami.

 • Statistiky dopravních nehod

  32:19 do playlistu

  Statistiky dopravních nehod
  Podle dosavadních listopadových statistik se bouralo na silnicích více než loni. Pouze tři dny mají nulovou bilanci. Tento týden se zároveň zapsal jako nejtragičtější. Při nehodách zemřelo 16 lidí. Přes 300 bylo zraněno.

 • Opatření proti nehodám na hrázích

  33:24 do playlistu

  Opatření proti nehodám na hrázích
  Snížit maximální povolenou rychlost na hrázích přehrad se snaží správci povodí. Chtějí tak zabránit dalším vážným dopravním nehodám. Těch právě v okolí vodních toků přibývá.

 • Těhotenství propustkou z vězení

  35:22 do playlistu

  Těhotenství propustkou z vězení
  Těhotenství nemá být automaticky důvodem pro přerušení pobytu ve vězení. Skupina poslanců s podporou ministerstva spravedlnosti navrhla, aby soud v některých případech ženu čekající dítě propustit nemusel.

 • Kde vznikne vládní čtvrť

  36:16 do playlistu

  Kde vznikne vládní čtvrť
  Premiér Andrej Babiš trvá na vzniku vládní čtvrti. Dnes si prohlížel pozemky České pošty v pražských Malešicích – vadí mu, že jsou zastavěné.

 • Další vlna v Benátkách

  38:52 do playlistu

  Další vlna v Benátkách
  Italské Benátky zasáhla nová přílivová vlna a hladina vody stoupla znovu do výšky 160 centimetrů. Starosta nechal uzavřít náměstí Svatého Marka. Školy nefungují už třetí den.

 • Výročí sametové revoluce na Slovensku

  39:16 do playlistu

  Výročí sametové revoluce na Slovensku
  Živý vstup zpravodaje Petra Obrovského.

 • Výměna vězňů mezi Ruskem a Litvou

  42:48 do playlistu

  Výměna vězňů mezi Ruskem a Litvou
  Litva a Rusko si na společné hranici vyměnily po dvou vězněných špionech. Moskva navíc předala i bývalého norského pohraničníka Froda Berga.

 • První oběť e-cigaret v Evropě

  43:28 do playlistu

  První oběť e-cigaret v Evropě
  18letý Belgičan může být první obětí e-cigaret v Evropě. Deníku The Telegraph to řekl jeho otec s odkazem na závěry lékařů. Mladík dostal elektronickou cigaretu jako dárek od přítele – po čase užívání začal kašlat, později se i dusil.

 • Nové vybavení pro hasiče a pyrotechniky

  43:53 do playlistu

  Nové vybavení pro hasiče a pyrotechniky
  Je lehká a odolá blízké explozi – tlakové vlně i střepinám. Právě takové vlastnosti má nově vyvinutá mobilní balistická bariéra. Společně s pražským hasiči, policejními pyrotechniky a vědci ze Stavební fakulty ČVUT ji navrhla firma z Chomutova.

Přehrát vše

Související