iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 11. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
14914
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Stávka učitelů

  0:35 do playlistu

  Stávka učitelů
  Víc než polovina škol se podle odborů zapojí do středeční stávky učitelů. Některé z nich uzavřou úplně, jiné částečně nebo dětem naplánují náhradní program. Odbory nesouhlasí s výsledkem vyjednávání o růstu platů.

 • Spor o platy učitelů

  1:20 do playlistu

  Spor o platy učitelů
  Vláda původně učitelům slíbila navýšení patnáct procent. Odboráři tak ve chvíli, kdy mají dostat o pět procent méně, chtějí vše do tarifu.

 • Kdo se zapojí

  3:56 do playlistu

  Kdo se zapojí
  Do stávky se zapojí podle odborářů víc než polovina mateřských, základních, středních a vyšších odborných škol. Přesné číslo zatím není známé.

 • Reakce ministerstva na stávku učitelů
 • Útoky na francouzské policisty

  10:29 do playlistu

  Útoky na francouzské policisty
  Ve Francii se stupňují útoky na policisty. Dochází k nim zejména na předměstích velkých měst, kde si na strážce zákona troufají skupiny mladých delikventů.

 • Migranti v mrazicím voze

  13:03 do playlistu

  Migranti v mrazicím voze
  Řecká policie nejspíš zabránila další tragédii: při dálniční kontrole našla v chladicím voze 41 migrantů. Vzduch uvnitř už byl vydýchaný. Plánovanou cestu do Soluně by podle policie nepřežili.

 • Dělení NCOZ

  13:23 do playlistu

  Dělení NCOZ
  Po třech letech čeká policii nová reorganizace. Ministr vnitra potvrdil dřívější zprávy médií, že elitní útvary projdou reformou. Podle informací ČT se plánuje rozdělení Národní centrály proti organizovanému zločinu nejméně na tři sekce.

 • Cvičení na česko-slovenských hranicích

  15:41 do playlistu

  Cvičení na česko-slovenských hranicích
  Skoro 300 policistů, vojáků, celníků a hasičů nacvičuje znovuzavedeni kontrol na hranicích mezi Českem a Slovenskem. Hlídají 50 kilometrů dlouhý úsek v Moravskoslezském kraji.

 • Slyšení úředníků kvůli impeachmentu

  17:12 do playlistu

  Slyšení úředníků kvůli impeachmentu
  Živý vstup Davida Miřejovského

 • Vyznamenání pro Petrova

  19:17 do playlistu

  Vyznamenání pro Petrova
  Skladatel Vadim Petrov získal od ruského prezidenta nejvyšší státní vyznamenání pro cizince – Řád přátelství.

 • Hra

  19:41 do playlistu

  Hra
  Do kin vstoupila Hra. Film chilského režiséra Alejandra Fernándeze Almendrase, kromě jiného vítěze festivalu Sundance. Příběh líčí potíže českého regionálního divadla, jehož šéf bojuje s radnicí.

 • Hlasování o Michálkovi

  22:34 do playlistu

  Hlasování o Michálkovi
  Piráti stále hlasují o odvolání místopředsedy strany Jakuba Michálka. Někteří mu vytýkají arogantní chování a šikanu kolegů.

 • Zdražování svozu odpadu

  24:54 do playlistu

  Zdražování svozu odpadu
  Plzeňští radní dnes schválili více než dvojnásobné zvýšení ceny za svoz odpadu. Pokud novela vyhlášky projde zastupitelstvem, začne platit od příštího ledna. Důvodem jsou zvýšené náklady na svoz, který tam zajišťuje městská společnost Čistá Plzeň.

 • Počítačové přidělování kauz nefunguje

  25:33 do playlistu

  Počítačové přidělování kauz nefunguje
  Od 1. listopadu měl insolvenční kauzy soudcům přidělovat náhodný generátor, aby nebylo možné dopředu odhadnout, kdo bude který případ rozhodovat. Jenže soudy nedostaly potřebný program.

 • Demontáž cyklověže

  27:35 do playlistu

  Demontáž cyklověže
  První takzvaná cyklověž v Česku je zároveň také první, která zmizí. Demolice tubusu na uskladnění kol dnes začala v Hradci Králové. Od loňského června byla kvůli sporu města s výrobcem mimo provoz.

 • Průlomová léčba

  29:24 do playlistu

  Průlomová léčba
  Průlom v léčbě cystické fibrózy. Tak média, ale i odborníci mluví o novém léku na toto vzácné nevyléčitelné onemocnění. V Česku takzvanou nemocí slaných dětí trpí asi 600 lidí. Nový přípravek by mohl pomoci 90 procentům z nich.

 • Ucpávání plic

  31:59 do playlistu

  Ucpávání plic
  Při cystické fibróze trápí nemocné opakované infekce, které jim poškozují plíce. Uvnitř plic se totiž ukládá hustý hlen, který tělo nedokáže zředit, a tak se ho zbavit.

 • Jak se žije s cystickou fibrózou

  33:37 do playlistu

  Jak se žije s cystickou fibrózou
  Cystická fibróza znamená velký zásah do života pacienta i jeho blízkých. Kvůli hrozícím infekcím pro ně platí přísná hygienická opatření. Musí pravidelně inhalovat a cvičit.

 • Centrum pro uprchlíky nebude

  36:12 do playlistu

  Centrum pro uprchlíky nebude
  Premiérův plán vybudovat centrum pro syrské uprchlíky se neuskuteční. Píše to Respekt. Andrej Babiš uvedl, že vláda v Damašku český návrh odmítla a představila vlastní. Ten je ale příliš drahý.

 • 40 let od obsazení ambasády

  36:39 do playlistu

  40 let od obsazení ambasády
  Írán znovu posiluje nukleární program. Spustil třicet nových výkonných odstředivek k obohacování uranu. K dalšímu kroku ve vypovídání mezinárodní jaderné dohody přistoupil v den, kdy si připomíná čtyřicáté výročí obsazení americké ambasády v Teheránu.

 • Král v Katalánsku

  38:46 do playlistu

  Král v Katalánsku
  Královská návštěva v neklidném Katalánsku. Monarcha Felipe VI. přijel do Girony na předávání cen nadace princezny Leonor.

 • Nedostatečný boj se suchem

  39:15 do playlistu

  Nedostatečný boj se suchem
  Česko podle Nejvyššího kontrolního úřadu nedostatečně bojuje se suchem. Úřad postrádá klíčová opatření i potřebné úpravy zákonů. Ministerstvům také vytýká, že kromě programu Dešťovka nezavedla další dotační projekty, které by efektivně pomáhaly.

 • Zastavení vyšetřování olomouckého muzea

  41:11 do playlistu

  Zastavení vyšetřování olomouckého muzea
  Policie odložila trestní oznámení na bývalé ředitele Muzea umění v Olomouci Michala Soukupa a Pavla Zatloukala. Podal ho exministr kultury Antonín Staněk.

 • Uzavřená železnice v Praze

  41:34 do playlistu

  Uzavřená železnice v Praze
  Minimálně do středy večer zůstane zavřená trať mezi pražskými nádražími Libeň a Hostivař. Včera tam vykolejil vlak s uhlím. Škoda se odhaduje na 5 milionů.

 • Konec bezplatné MHD ve Valašském Meziříčí

  43:33 do playlistu

  Konec bezplatné MHD ve Valašském Meziříčí
  Po dvou letech skončila ve Valašském Meziříčí bezplatná MHD. Radnice na dalších 14 měsíců prodloužila smlouvu současnému dopravci.

 • Zisk PPF

  44:17 do playlistu

  Zisk PPF
  Skupině PPF, kterou ovládá Petr Kellner, stoupl v prvním pololetí meziročně čistý zisk o 160 procent téměř na 15 miliard korun.

 • Smog v Dillí

  45:02 do playlistu

  Smog v Dillí
  Indické hlavní město Dillí se dusí smogem. Auta mohou do metropole s nejznečištěnějším ovzduším na světě vyjíždět pouze v sudé, nebo liché dny. I tak hodnoty prachu až desetinásobně přesahují zdraví bezpečnou míru.

 • Výročí pádu berlínské zdi

  46:58 do playlistu

  Výročí pádu berlínské zdi
  Starosta Berlína oficiálně zahájil týdenní oslavy, kterými si město i celé Německo připomínají 30 let od pádu stejnojmenné zdi. Symbol studené války se zhroutil 9. listopadu 1989.

Přehrát vše

Související