iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 9. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
13763
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Průmysl mírně vzrostl

  0:34 do playlistu

  Průmysl mírně vzrostl
  Po červnovém propadu se průmyslová výroba v sedmém měsíci meziročně zvýšila o jednu desetinu procenta – jde o takzvaná očištěná data. Podle analytiků musí s podobným trendem tuzemská ekonomika počítat i dál. Růst průmyslu pravděpodobně bude zpomalovat.

 • Rostla poptávka doma i ve světě

  1:23 do playlistu

  Rostla poptávka doma i ve světě
  I přes nepříliš příznivé výsledky výroby se v průmyslu zvýšila hodnota nových zakázek. Ta vzrostla o víc než deset procent – a to jak u poptávky ze zahraničí, tak i z tuzemského trhu. Některé firmy přesto upozorňují na to, že jim práce bude postupně ubývá.

 • Český průmysl a obchod

  4:42 do playlistu

  Český průmysl a obchod
  Hostem Událostí je prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

 • Zákon proti tvrdému brexitu

  8:13 do playlistu

  Zákon proti tvrdému brexitu
  Živý vstup Bohumila Vostala.

 • Ostrá slova kvůli Koněvovi

  9:57 do playlistu

  Ostrá slova kvůli Koněvovi
  Ostrá reakce v kauze památníku maršála Koněva – ruský ministr kultury Vladimir Medinskij přirovnal starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře k vůdci regionální pobočky nacistické NSDAP, a to kvůli sporům ohledně odstranění památníku maršála Koněva.

 • Dorovnání penzí

  10:39 do playlistu

  Dorovnání penzí
  U lidí, kteří pečují o děti nebo blízké, by se důchod mohl vypočítávat z průměrné mzdy. Jako jedno z opatření pro dorovnání jejich penzí to doporučila důchodová komise.

 • Komplikace na dálnicích

  11:51 do playlistu

  Komplikace na dálnicích
  Nové omezení na D1 a dva uzavřené tunely zkomplikují dopravu o víkendu.

 • Zpráva o stíhání Andreje Babiše

  13:06 do playlistu

  Zpráva o stíhání Andreje Babiše
  Městské státní zastupitelství v Praze teď podle svého mluvčího nemůže zveřejnit závěr dozorového státního zástupce Jaroslava Šarocha v kauze Čapí hnízdo.

 • Oběti hurikánu

  14:07 do playlistu

  Oběti hurikánu
  Už 30 obětí napočítali na Bahamách po hurikánu Dorian. Podle vlády se ale konečné číslo může pohybovat ve stovkách. V těžko přístupných oblastech záplavy teprve začínají ustupovat a záchranné akce se rozjíždějí naplno.

 • Vražda Čečence

  14:30 do playlistu

  Vražda Čečence
  Po dvou týdnech od vraždy Čečence v centru Berlína stále přibývá indicií, že se na ní podílely ruské tajné služby. Zabitý muž ve své vlasti bojoval proti ruským jednotkám a zájmům Moskvy patrně škodil i jako gruzínský agent.

 • Ficův výrok prověřuje policie

  16:45 do playlistu

  Ficův výrok prověřuje policie
  Bývalého slovenského premiéra Roberta Fica prověřuje policie kvůli jeho včerejšímu vyjádření na sociální síti. Šéf Smeru ve videu mluvil o exposlanci krajně pravicové strany odsouzeném za protiromské výroky.

 • Cena pro Nabarvené ptáče

  17:36 do playlistu

  Cena pro Nabarvené ptáče
  Nabarvené ptáče je Filmem pro UNICEF – na benátském festivalu o této ceně rozhodla dvacítka studentů.

 • Poslední role Dagmar Havlové na Vinohradech

  18:20 do playlistu

  Poslední role Dagmar Havlové na Vinohradech
  Dagmar Havlová se loučí s Vinohradským divadlem. Její poslední rolí je Klára ze hry Friedricha Dürrenmatta Návštěva staré dámy – dnes má premiéru.

 • Babišova omluva

  21:22 do playlistu

  Babišova omluva
  Andrej Babiš se má omluvit za výroky o zaplacených demonstrantech na loňských protivládních protestech. Dnešní rozhodnutí soudu je nepravomocné, předseda vlády už vzkázal, že se proti němu odvolá.

 • Letový provoz

  22:31 do playlistu

  Letový provoz
  Letadel nad Českem za prvních osm měsíců mírně ubylo. To by mohlo mít vliv i na výsledek za celý rok. Loni jich bylo téměř 913 tisíc. Letos by to mohlo být asi o čtyři tisícovky míň.

 • Rekordní léto

  24:35 do playlistu

  Rekordní léto
  Letošní léto bylo v pražském Klementinu vůbec nejteplejší v historii měření – tedy za 245 let. Průměrná teplota od začátku června do konce srpna dosáhla 22,9 desetiny stupně Celsia. O dvě desetiny tak překonala maximum z loňského roku.

 • Nové stolpersteiny

  24:59 do playlistu

  Nové stolpersteiny
  Nejen v pražských chodnících se objevilo několik nových kamenů zmizelých – tedy připomínek obětí holocaustu. Dlažební kostky s mosaznou deskou upozorňují na místa, kde tyto rodiny naposledy žily.

 • Srážka vlaku s kamionem v Uhříněvsi

  26:41 do playlistu

  Srážka vlaku s kamionem v Uhříněvsi
  Srážka vlaku s kamionem na železničním přejezdu. V pražské Uhříněvsi ráno uvízlo nákladní auto se srbskou značkou mezi závorami. Stálo tam nejméně dvě minuty. Svědek, který srážku natočil, vyvázl bez úhony jen těsně.

 • Vražda pumpařky

  27:27 do playlistu

  Vražda pumpařky
  Středočeský krajský soud projednává případ zavražděné pumpařky. Čerpací stanici v Nelahozevsi na Mělnicku podle obžaloby přepadli loni v prosinci Ivan Hollitzer a David Šindler. Ten měl podle státního zástupce taky zastřelit její obsluhu.

 • Centrum telemedicíny

  30:01 do playlistu

  Centrum telemedicíny
  Olomouc je ode dneška centrem telemedicíny v Česku. Kompetenčním místem pro elekronické zdravotnictví se stalo tamní Národní telemedicínské centrum, které je součástí olomoucké fakultní nemocnice.

 • Novinky v telemedicíně

  30:37 do playlistu

  Novinky v telemedicíně
  Pacienti můžou lékaři posílat údaje o krevním tlaku, srdečním tepu nebo hladině cukru v krvi. K předávání informací jim stačí mobilní aplikace a měřící přístroje s bezdrátovým přenosem. Lékaři tak mají přehled o pacientově stavu takřka nepřetržitě.

 • Plány elektronizace

  33:15 do playlistu

  Plány elektronizace
  Připravuje se on-line přístup ke zdravotnické dokumentaci, národní zdravotnický informační portál i sdílený lékový záznam.

 • Lékařská rada na dálku

  34:01 do playlistu

  Lékařská rada na dálku
  Pomoc přes internet nebo telefon – služba, kterou využívá čím dál víc Čechů.

 • Výbor o žalobě na prezidenta

  36:35 do playlistu

  Výbor o žalobě na prezidenta
  Sněmovna se bude ústavní žalobou na prezidenta Miloše Zemana zabývat bez stanoviska příslušného výboru. Nikdo z jeho členů nepodal návrh na její schválení ani zamítnutí. Plénu výbor pouze doporučil, aby žalobu projednali veřejně.

 • Zaorálek v Olomouci

  37:25 do playlistu

  Zaorálek v Olomouci
  Ministr kultury Lubomír Zaorálek oznámil, že ředitelem Muzea umění v Olomouci jmenuje Ondřeje Zatloukala. Zruší tak výběrové řízení, které vypsal předchozí šéf resortu Antonín Staněk. Zatloukal byl vedením muzea pověřený od dubna.

 • Smrt Roberta Mugabeho

  37:55 do playlistu

  Smrt Roberta Mugabeho
  Zemřel Robert Mugabe. Jako první premiér Zimbabwe a později jeho dlouholetý prezident zemi slíbil demokracii a prosperitu. Naději, která vyhlášení nezávislosti v roce 1980 provázela, ale vystřídalo násilí, korupce a ekonomická katastrofa.

 • Uhelný důl stojí

  40:04 do playlistu

  Uhelný důl stojí
  Práce v německém hnědouhelném dole Jänschwalde se zastavily. Po žalobě ekologů to předběžným opatřením přikázal správní soud v Chotěbuzi. Čerpadla v dole pouze odsávají podzemní vodu tak, aby se nezřítily jeho okraje. Areál vlastní těžební firma Leag.

 • Požáry v Portugalsku

  40:53 do playlistu

  Požáry v Portugalsku
  Na 600 hasičů se snažilo dostat pod kontrolu rozsáhlé požáry v Portugalsku. Proti zničujícímu živlu nasadili i letadla a helikoptéry. Včera jeden z pilotů zahynul – se strojem narazil do drátů vysokého napětí.

 • 80 let od vzniku české redakce BBC

  41:15 do playlistu

  80 let od vzniku české redakce BBC
  Před 80 lety se poprvé na vlnách zahraničního vysílání BBC ozvala čeština. Vzkazem opozičních labouristů, aby Hitlerem okupované Československo neklesalo na mysli a zůstalo věrné odkazu prezidenta Masaryka.

 • Pokuta za mandalu

  43:32 do playlistu

  Pokuta za mandalu
  Správě krkonošského národního parku se přihlásila autorka spirály z kamenů pod vrcholkem Sněžky. Žena zaplatila pokutu pět tisíc korun, omluvila se a přislíbila brigádnickou pomoc v parku.

 • Záchrana kriticky ohrožené žáby z Jezera Tititcaca

  43:53 do playlistu

  Záchrana kriticky ohrožené žáby z Jezera Tititcaca
  O krok blíž k záchraně kriticky ohrožené žáby z Jezera Tititcaca. Pražské zoo se povedlo jako jedné z prvních v Evropě odchovat pulce vzácné vodnice posvátné.

Přehrát vše

Související