iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 1. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
19124
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Plán B o brexitu

  0:36 do playlistu

  Plán B o brexitu
  Velká Británie zruší poplatek pro všechny občany Evropské unie, kteří po odchodu země z tohoto společenství budou ve Spojeném království žádat o status usedlíka.

 • Napětí kvůli brexitu

  1:27 do playlistu

  Napětí kvůli brexitu
  V Severním Irsku roste napětí. Exploze výbušniny, únos automobilu, a to vše v klíčové dny pro vyřešení zablokované brexitové dohody.

 • Termín hlasování o novém plánu

  3:51 do playlistu

  Termín hlasování o novém plánu
  Živé vstupy zpravodajů z Londýna a Bruselu.

 • Hlasování o novém plánu

  6:38 do playlistu

  Hlasování o novém plánu
  Brity i evropské diplomaty čekají další krušné týdny. O novém plánu mají poslanci debatovat a následně hlasovat už příští úterý. Velká Británie má Unii opustit k 29. březnu.

 • Spor o platby za státní pojištěnce

  7:44 do playlistu

  Spor o platby za státní pojištěnce
  Radikální požadavek zdravotnických odborů, který zazněl na dnešním jednání tripartity. Chtějí, aby stát do dvou let zvýšil platby zdravotním pojišťovnám za děti nebo důchodce o 30 miliard korun.

 • Sankce pro ruské agenty za novičok

  10:39 do playlistu

  Sankce pro ruské agenty za novičok
  Evropská unie uvalila sankce na Alexandra Petrova a Ruslana Boširova. Podle britských vyšetřovatelů jde o důstojníky ruské vojenské rozvědky, kteří loni v Salisbury použili nervovou látku novičok.

 • Regulace znečišťovatelů ovzduší kvůli smogu

  11:06 do playlistu

  Regulace znečišťovatelů ovzduší kvůli smogu
  Živý vstup redaktorky Lucie Křížkové.

 • Výstavba jezu na Labi v Děčíně

  12:49 do playlistu

  Výstavba jezu na Labi v Děčíně
  Zaměstnavatelé i odbory podporují stavbu jezu na Labi v Děčíně. Pro budoucnost české vodní dopravy je podle nich klíčová – zaznělo to na dnešní tripartitě. Prodloužila by splavnost řeky po většinu roku.

 • Emise Dluhopisů Republiky

  13:43 do playlistu

  Emise Dluhopisů Republiky
  V první emisi Dluhopisu Republiky si lidé nakoupili od státu cenné papíry za víc než tři miliardy korun. Prodávaly se od začátku prosince do minulého pátku a počet žádostí o úpis překročil 7100. Uhradit je lidé mají nejpozději do této středy.

 • Tragický útok v Afghánistánu

  14:22 do playlistu

  Tragický útok v Afghánistánu
  Afghánistán zažil druhý nejhorší útok od roku 2001. Zemřelo při něm přes 125 příslušníků bezpečnostních sil ve výcvikovém středisku na východě země. Zabili je bojovníci Talibanu.

 • Nejpomalejší růst čínské ekonomiky za tři dekády

  14:37 do playlistu

  Nejpomalejší růst čínské ekonomiky za tři dekády
  Čínská ekonomika loni rostla jen o 6,6 procenta, nejpomaleji za osmadvacet let. Vyplývá to z údajů čínského statistického úřadu. Někteří analytici upozorňují, že čínské statistiky bývají nepřesné a růst může být ve skutečnosti ještě nižší.

 • Obžaloba Martina Shenara kvůli daňovým únikům

  16:57 do playlistu

  Obžaloba Martina Shenara kvůli daňovým únikům
  Policie navrhuje obžalovat podnikatele Martina Shenara kvůli solární elektrárně společnosti ČEZ v Ralsku. Údajně figuruje v kauze daňových úniků za víc než 70 milionů korun.

 • Skladby inspirované činem Jana Palacha

  17:22 do playlistu

  Skladby inspirované činem Jana Palacha
  Čin Jana Palacha inspiroval a stále inspiruje i umělce – včetně českých hudebníků. Hned v roce 1969 o něm napsal píseň třeba Bohdan Mikolášek. To pro něj znamenalo na dlouhá léta zákaz veřejného vystupování.

 • Kdo může za krach Key Investments

  20:56 do playlistu

  Kdo může za krach Key Investments
  Na krachu investiční společnosti Key Investments se mohli podílet i lidé, kteří dosud nestanuli před soudem. Pražský vrchní soud proto nařídil, aby se nižší instance rolí dalších aktérů zabývala.

 • Hořící kamion na D1

  23:23 do playlistu

  Hořící kamion na D1
  D1 dnes opět stála – tentokrát u Prahy kvůli dopolední nehodě dvou nákladních aut. Jeden z řidičů podle předběžné zprávy policie nestihl dobrzdit. Jeho vůz pár minut po nárazu vzplál.

 • Protesty hudebních autorů kvůli úpravě zákona

  23:45 do playlistu

  Protesty hudebních autorů kvůli úpravě zákona
  Skladatelé, textaři a zpěváci protestují proti změně autorského zákona. Podle návrhu senátora Iva Valenty by poplatky platili nově jen majitelé podniků, kde má hudba hospodářský význam. Povinnosti by se tak zbavily restaurace, kavárny nebo obchody.

 • Zemřela nejstarší Češka

  26:06 do playlistu

  Zemřela nejstarší Češka
  Zemřela nejstarší Češka – Květoslava Hranošová by o víkendu oslavila 109. narozeniny. Informoval o tom Ondřej Šrámek, mluvčí Prahy 6, kde žena žila v domově pro seniory.

 • Soud kvůli zabíjení tygrů

  26:25 do playlistu

  Soud kvůli zabíjení tygrů
  Kauzou nelegálního zabíjení tygrů se dnes začal zabývat okresní soud v České Lípě. V případu figuruje provozovatel zoo parků v Doksech a u Prahy Ludvík Berousek.

 • Česko v sevření tuhých mrazů

  28:28 do playlistu

  Česko v sevření tuhých mrazů
  Na Česko udeřily tuhé mrazy. V noci meteorologové naměřili vůbec nejnižší teplotu v osadě Jizerka v Jizerských horách. Teploměr tam ukázal 26 a půl stupně pod nulou. Pod bodem mrazu se ale teploty držely po většinu dne i v nižších polohách.

 • Počasí – statistiky a předpověď

  31:12 do playlistu

  Počasí – statistiky a předpověď
  Máme za sebou třetí noc, kdy na celém území mrzlo. Zatím nejnižší teplotu letošní zimy zaznamenala v sobotu stanice na šumavské Jezerní slati – Kvilda-Perla, a to -32,4 stupně.

 • Vyčíslení nákladů na zimní počasí

  32:24 do playlistu

  Vyčíslení nákladů na zimní počasí
  Mráz a sníh letošní zimu prodražují víc než ty předchozí. Jen v Krušných horách jde o miliony korun. Města připlácejí za posyp silnic i odklízení sněhu, hoteliéři zas přišli o výdělky při kalamitě. Dražší je taky údržba lyžařských areálů.

 • Horší ovzduší, vyšší nemocnost

  34:09 do playlistu

  Horší ovzduší, vyšší nemocnost
  Mráz a jen velmi slabý vítr zhoršují rozptyl škodlivin v ovzduší. Smog teď trápí Moravskoslezský a Zlínský kraj. Na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku už platí kvůli vysokým koncentracím polétavého prachu stav regulace.

 • Izraelský nálet na íránské jednotky

  36:46 do playlistu

  Izraelský nálet na íránské jednotky
  Izraelská armáda v noci zaútočila na íránské jednotky v okolí Damašku. Zničila hlavně sklady zbraní a výcvikový tábor. Syrské úřady přesto tvrdí, že většinu střel zneškodnily. Podle Moskvy zemřeli čtyři vojáci.

 • Nové letiště v izraelském Ejlatu

  37:22 do playlistu

  Nové letiště v izraelském Ejlatu
  Ostrá slova pronesl izraelský premiér při otevření mezinárodního letiště v Ejlátu. Pojmenováno je po Ilanu Ramonovi, prvním izraelském astronautovi, který zemřel při havárii raketoplánu Columbia.

 • Měsíc doruda

  39:11 do playlistu

  Měsíc doruda
  Měsíční úplněk zabarvený do ruda. Takový úkaz mohli díky jasné a mrazivé noci pozorovat a fotografovat lidé prakticky v celém Česku. Měsíc se nad ránem netradičně zabarvil, protože vstoupil do stínu Země.

 • Cena Karla IV. pro Joachima Gaucka

  39:48 do playlistu

  Cena Karla IV. pro Joachima Gaucka
  Bývalý německý prezident Joachim Gauck převzal v pražském Karolinu mezinárodní Cenu Karla IV. Získal ji za přínos k česko-německým vztahům a za celoživotní prosazování lidských práv.

 • Nová pravidla pro realitní makléře

  40:39 do playlistu

  Nová pravidla pro realitní makléře
  Stát se makléřem a prodávat domy už nejspíš nebude tak jednoduché jako doteď. Vláda dnes schválila návrh zákona o realitním zprostředkování. Ten počítá s tím, že realitní makléři budou muset mít odbornou kvalifikaci.

 • Exploze a požár dvou lodí v Kerčském průlivu
 • Extrémní mrazy v USA

  43:18 do playlistu

  Extrémní mrazy v USA
  Středozápad a východ Spojených států zasáhly extrémní mrazy. Teplota místy klesá až k minus třiceti stupňům Celsia. Husté sněžení, ale i mrznoucí déšť a silný vítr sužují oblast, kde žije na čtyřiasedmdesát milionů lidí.

 • Grand festival smíchu v Pardubicích

  45:17 do playlistu

  Grand festival smíchu v Pardubicích
  Přehlídka divadelních komedií v Pardubicích.

 • Péče o nevyléčitelně nemocné děti

  45:47 do playlistu

  Péče o nevyléčitelně nemocné děti
  Sedm a půl tisíce nevyléčitelně nemocných dětí – přesně tolik jich podle odhadů České společnosti paliativní medicíny aktuálně potřebuje speciální péči. Jenže dětské paliativní týmy chybí asi v polovině republiky.

Přehrát vše

Související