iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 12. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
18275
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Změny pro lidi v dluhové pasti

  0:37 do playlistu

  Změny pro lidi v dluhové pasti
  Změny pro lidi v dluhové pasti. Vláda chce odstranit současný stav, kdy se jim nevyplatí hledat líp placenou práci, protože peníze navíc jim stejně zabaví exekutor. Proto často pracují načerno a oficiálně jen za minimální příjem.

 • Vyšší strop nezabavitelného minima

  1:16 do playlistu

  Vyšší strop nezabavitelného minima
  Nově by se proto měla zhruba o třetinu zvýšit částka, na niž exekutor nedosáhne. Organizace, které těmto lidem pomáhají, ale upozorňují, že většině z nich to nepomůže a že klíčem k vyřešení problému je usnadnit jejich oddlužení.

 • Průzkum mezi lidmi v exekuci

  4:14 do playlistu

  Průzkum mezi lidmi v exekuci
  Lidí v exekuci je víc než třičtvrtě milionu. Že se jim často nevyplatí pracovat, potvrzuje taky průzkum společnosti Median mezi domácnostmi s nízkými příjmy. Plyne z něj, že v téhle situaci se výrazně mění chování rodin.

 • Řešení zadlužení podle exekutorů

  5:08 do playlistu

  Řešení zadlužení podle exekutorů
  Hostem Událostí je prezident Exekutorské komory Vladimír Plášil.

 • Neurčité závěry ekologického summitu

  7:22 do playlistu

  Neurčité závěry ekologického summitu
  Klimatická konference OSN v polských Katovicích sice skončila dohodou – ale nijak průlomovou a pokrokovou. Dvoutýdenní jednání se protáhlo o den a zhruba 200 zemí se shodlo na způsobu, jak praktikovat 3 roky staré rozhodnutí z Paříže.

 • Protesty proti přijetí paktu OSN o migraci

  9:49 do playlistu

  Protesty proti přijetí paktu OSN o migraci
  Slzný plyn a vodní dělo nasadila belgická policie proti demonstrantům, kteří v Bruselu protestovali proti přijetí migračního paktu OSN. K potyčkám došlo poblíž budov evropských institucí.

 • Nové projednávání kauzy Opencard

  10:12 do playlistu

  Nové projednávání kauzy Opencard
  Pražský městský soud bude příští týden znovu projednávat kauzu Opencard. Odsuzující verdikt nad exprimátorem Prahy Hudečkem a bývalými radními měl totiž podle vrchního soudu zásadní vady. Rozsudek například výrazně zkreslil výpovědi svědků.

 • Politici o možném střetu zájmů A. Babiše

  12:28 do playlistu

  Politici o možném střetu zájmů A. Babiše
  Piráti chtějí, aby premiér Andrej Babiš přistoupil na jednu z doporučených možností, jak se zbavit možného střetu zájmů v souvislosti s koncernem Agrofert.

 • Vyšetřování příčin úmrtí malé běženkyně

  13:43 do playlistu

  Vyšetřování příčin úmrtí malé běženkyně
  Úřady ve Spojených státech začínají vyšetřovat úmrtí sedmileté guatemalské dívky na mexicko-americké hranici. S otcem ve skupině migrantů ilegálně přešla do Spojených států. Po zadržení začala mít dívka zdravotní potíže a za dva dny zemřela.

 • Protesty Maďarů proti zákoníku práce

  15:46 do playlistu

  Protesty Maďarů proti zákoníku práce
  Lidi v Budapešti znovu vyšli do ulic. Protestují proti reformě pracovního zákoníku, který zvyšuje počet přesčasových hodin až na 400 ročně. Demonstrace se účastní stoupenci opozice i odbory.

 • Betlémské světlo rozzářilo Česko

  17:03 do playlistu

  Betlémské světlo rozzářilo Česko
  Živé vstupy redaktorek Denisy Kotkové a Barbory Blažkové.

 • 80 let příběhů Mirka Dušína a jeho přátel

  19:14 do playlistu

  80 let příběhů Mirka Dušína a jeho přátel
  První příběh vyšel 17. prosince 1938 jako komiks v časopise Mladý hlasatel. Přes několik zákazů příběhy o pěti kamarádech přetrvaly až dodnes. Výročí si už dnes připomínají čeští skauti.

 • Bohoslužby o třetí adventní neděli

  22:19 do playlistu

  Bohoslužby o třetí adventní neděli
  Dnes je třetí neděle adventní. Takzvaná růžová, na znamení blížícího se konce doby půstu. Pro věřící důležitý čas. To bylo znát i dnes ve Strání v Bílých Karpatech. Aby mohli plnohodnotně oslavit Vánoce, věřící přišli nejen na dopolední advent.

 • Vánoční nákupy vrcholí

  24:20 do playlistu

  Vánoční nákupy vrcholí
  Další – už třetí – adventní neděle a opět plná nákupní centra i parkoviště před nimi. Obchodníkům teď rostou tržby o desítky procent. Lidé letos za Vánoce utratí zhruba o tisíc korun víc než loni přes 11 tisíc.

 • Přibývá případů spalniček

  26:35 do playlistu

  Přibývá případů spalniček
  Případů spalniček v Česku přibylo. Zdravotníci jich letos zaznamenali už 182. To je o čtvrtinu víc než za celý loňský rok. Tehdy onemocnění objevili u 142 pacientů. Lékaři upozorňují, že mezi nakaženými je i řada neočkovaných dětí.

 • Trestání za tvrdé fauly

  26:54 do playlistu

  Trestání za tvrdé fauly
  Rozporuplné reakce vyvolal verdikt klatovského okresního soudu v případu vážně zraněného fotbalisty. Tomu při utkání protihráč nadvakrát zlomil holenní kost. Soud rozhodl, že nedošlo k trestnému činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

 • Nové benefity pro klienty pojišťoven

  29:55 do playlistu

  Nové benefity pro klienty pojišťoven
  Běžně nehrazené očkování nebo sportovní aktivity. Zdravotní pojišťovny začaly zveřejňovat, co všechno budou svým klientům příští rok proplácet. A je mezi tím i úplně nová věc – vyšetření rakoviny.

 • Nejoblíbenější benefity od pojišťoven

  32:02 do playlistu

  Nejoblíbenější benefity od pojišťoven
  Všech sedm zdravotních pojišťoven ročně vyplatí na příspěvcích dohromady stovky milionů korun – jejich výše je v řádech stovek i tisíců korun pro jednoho klienta a liší se napříč pojišťovnami i jednotlivými programy.

 • Velké finále StarDance IX.

  35:18 do playlistu

  Velké finále StarDance IX.
  Vítězem deváté řady StarDance je herec Petr Dvořák a Lenka Nora Návorková. Ze včerejšího finálového večera si odnesli titul král a královna tanečního parketu.

 • Záchrana malých prodejen

  36:03 do playlistu

  Záchrana malých prodejen
  V českých obcích dál ubývají malé prodejny – jen loni zaniklo téměř tisíc obchodů o prodejní ploše do padesáti čtverečních metrů. Řada jich funguje jenom díky pomoci obecních úřadů a situaci se leckde snaží zachraňovat také kraje.

 • Petr Mach oznámil konec v politice

  37:56 do playlistu

  Petr Mach oznámil konec v politice
  Bývalý europoslanec a zakladatel Svobodných Petr Mach nebude kandidovat v Evropských volbách z pozice lídra, ani ze žádného jiného místa.

 • Nová prezidentka Gruzie

  38:18 do playlistu

  Nová prezidentka Gruzie
  Nová gruzínská prezidentka nastoupila do funkce. Bývalá šéfka diplomacie Salome Zurabišviliová slíbila pokračovat v začleňování do evropských struktur a NATO, prosazuje ale taky vyvážený vztah k Rusku.

 • Koncert beatových legend

  40:42 do playlistu

  Koncert beatových legend
  Hudební událost, která oslavovala naší rockovou scénu 60. let, připomíná po padesáti letech Československý beat festival. Do pražské Lucerny, kam se teď díváte živě, se vrátil v podobě dvoudenní hudební přehlídky.

 • Skutečný dárek pro chudé v zahraničí

  41:10 do playlistu

  Skutečný dárek pro chudé v zahraničí
  Češi chtějí pomáhat. To dokazuje i stále větší zájem o charitativní projekt Skutečný dárek, kdy koupí certifikátu se dá pomoci v nejchudších zemích světa i v Česku. Přesně před deseti lety ho rozjela organizace Člověk v tísni.

Přehrát vše

Související