iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 12. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
16841
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Hospodaření obcí v Česku

  0:37 do playlistu

  Hospodaření obcí v Česku
  Obce by měly za celý letošní rok hospodařit stejně jako v předchozích letech s přebytkem. Ten by měl ale postupně klesat. Na dnešní konferenci k financování obcí to uvedla ministryně financí Alena Schillerová.

 • Výzva měst kvůli dotacím

  1:05 do playlistu

  Výzva měst kvůli dotacím
  Zástupci měst vyzvali vládu, aby mohly po roce 2021 evropské dotace čerpat i malé obce. Volají i po jednodušší administrativě.

 • Rozpočty českých obcí

  4:08 do playlistu

  Rozpočty českých obcí
  Příjmy obcí rostou. Zatímco loni dosáhly 294 miliard korun, letos by to podle odhadu mělo být už přes 330 miliard. A příští rok ještě o dalších zhruba 6 miliard víc. I přesto se ale jejich finanční přebytek pozvolna snižuje.

 • Finanční priority měst a obcí

  4:53 do playlistu

  Finanční priority měst a obcí
  Hostem Událostí je František Lukl, předseda Svazu měst a obcí ČR.

 • Kdo bude nástupcem Angely Merkelové

  7:47 do playlistu

  Kdo bude nástupcem Angely Merkelové
  V Hamburku začal historický sjezd německých křesťanských demokratů. Poprvé od roku 2000 na šéfku strany nekandiduje Angela Merkelová. Poprvé za bezmála půlstoletí se o post uchází více než jeden kandidát.

 • Omluva za výroky o katastrofě ve Smolensku

  10:13 do playlistu

  Omluva za výroky o katastrofě ve Smolensku
  Polský exprezident Lech Walesa se má omluvit bývalému premiérovi Jaroslawu Kaczyńskému za své výroky ohledně letecké katastrofy ve Smolensku z roku 2010. Rozhodl o tom soud v Gdaňsku.

 • Spor o pozemek potřebný k dostavbě D3

  10:40 do playlistu

  Spor o pozemek potřebný k dostavbě D3
  Živý vstup redaktorky Ley Surovcové.

 • Evropská migrační politika

  11:54 do playlistu

  Evropská migrační politika
  Navracení migrantů, kteří v Evropě nedosáhli na azyl, je podle evropských ministrů vnitra, jednou z priorit současné Evropské migrační politiky.

 • Schůzka prezidenta s předsedou Senátu

  14:13 do playlistu

  Schůzka prezidenta s předsedou Senátu
  Živý vstup redaktorky Petry Tuháčkové.

 • Nový vůz Škoda Auto

  16:13 do playlistu

  Nový vůz Škoda Auto
  Automobilka Škoda představila úplně nový model, který se začne prodávat na jaře příštího roku. Vůz Scala, který nahradí dosavadní Rapid, měl světovou premiéru v Tel Avivu.

 • Praha neonová kdysi a dnes

  16:49 do playlistu

  Praha neonová kdysi a dnes
  Do ulic Prahy vnesly neopakovatelnou atmosféru a signalizovaly, že po úpadku mocnářství je město moderní metropolí. Kniha Neony a světla reklam mapuje dějiny neonového osvětlení od nejjasnějších okamžiků, až po jeho historický soumrak.

 • Projev předsedy české sněmovny před slovenským plénem

  19:36 do playlistu

  Projev předsedy české sněmovny před slovenským plénem
  Předseda sněmovny Radek Vondráček promluvil jako první zahraniční politik před slovenskými poslanci. Podle šéfa Národní rady Andreje Danka jeho vystoupení znamenalo vyvrcholení oslav stého výročí společného státu.

 • Rozplétání kauzy kolem Kláry Dostálové

  20:15 do playlistu

  Rozplétání kauzy kolem Kláry Dostálové
  Opoziční poslanci ODS a TOP 09 dnes vyzvali k rezignaci ministryni Kláru Dostálovou. Důvodem je policejní vyšetřování kolem státní agentury CzechTourism. Ministryně pro místní rozvoj se zastal premiér Babiš. Podle něj kauzu vysvětlila.

 • Zatčení finanční šéfky Huawei

  23:08 do playlistu

  Zatčení finanční šéfky Huawei
  Kanadské úřady zatkly finanční ředitelku čínského technologického gigantu Huawei. O její vydání žádají Spojené státy - zřejmě kvůli obvinění, že společnost porušila sankce vůči Íránu.

 • Mírná tolerance alkoholu pro cyklisty?

  23:37 do playlistu

  Mírná tolerance alkoholu pro cyklisty?
  Dnes byl poslední den, kdy ministerstva a další úřady mohly připomínkovat novelu silničního zákona. Ta by povolila až půl promile alkoholu v krvi pro cyklisty. Senátoři, kteří ji předložili, argumentují vinařskými cyklostezkami na Moravě.

 • Oprava silnice za pět dní

  25:35 do playlistu

  Oprava silnice za pět dní
  Oprava silnice za pět dní. Silničáři na Aljašce dokazují, že i to je možné. Díváte se na fotografie ze stejného místa – jedna je pořízená minulý pátek po zemětřesení, druhá včera. Už po pěti dnech od katastrofy začala po silnici jezdita auta.

 • Nová pravidla vyplácení tzv. zástřelného

  25:56 do playlistu

  Nová pravidla vyplácení tzv. zástřelného
  Tzv. zástřelné – tedy odměna pro myslivce, kteří loví přemnožená divoká prasata, se vyplácí podle nových pravidel. Za kus má myslivec nově dostat dvojnásobnou částku – ale až poté, co naloví víc kusů, než je průměr.

 • Útraty za Vánoce startují naplno

  28:06 do playlistu

  Útraty za Vánoce startují naplno
  Vánoční nákupy v českých domácnostech začaly. A to už v říjnu. Napovídají tomu údaje o maloobchodních tržbách, které dnes vydal Český statistický úřad. Podle něj zákazníci v porovnání s loňským rokem utráceli víc téměř o šest a půl procenta.

 • Říjnové tržby obchodníků

  30:33 do playlistu

  Říjnové tržby obchodníků
  Internetový obchod a zásilkové služby jsou už tradičně tahounem českého maloobchodu a stejné to bylo i v říjnu. Při meziročním srovnání na nich lidé nakupovali víc téměř o čtvrtinu.

 • Nekalé praktiky e-shopů

  32:04 do playlistu

  Nekalé praktiky e-shopů
  Až 70 % všech podnětů, které dostává Česká obchodní inspekce, je právě na e-shopy. Teď před Vánocemi jejich počet ještě roste.

 • Zamezí vládní ústupek nepokojům?

  34:27 do playlistu

  Zamezí vládní ústupek nepokojům?
  Francouzská vláda zavelela k ústupu. Rozhodla se zcela vyhovět nespokojeným Francouzům a zrušit na příští rok daň na benzin a naftu, zvažuje dokonce i znovuzavedení solidární daně z bohatství.

 • Dopis od EK kvůli možnému střetu zájmů premiéra

  36:36 do playlistu

  Dopis od EK kvůli možnému střetu zájmů premiéra
  Ministerstvo pro místní rozvoj obdrželo dopis od evropského komisaře pro rozpočet – obrací se v něm na českou vládu kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. Šéfka resortu Klára Dostálová se s jeho obsahem zatím neseznámila.

 • Otevření železnice soukromníkům

  37:02 do playlistu

  Otevření železnice soukromníkům
  Týden, který změnil poměry na české železnici víc než celé dlouhé roky. I tak mluví odborníci o změnách, které teď provedlo ministerstvo dopravy. Hned pět rychlíkových tratí dalo soukromým firmám. ČD přijdou odhadem až o jednu miliardu ročně.

 • Zátah proti prodejcům kokainu

  39:07 do playlistu

  Zátah proti prodejcům kokainu
  Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.

 • Supermediální dům v Maďarsku

  40:33 do playlistu

  Supermediální dům v Maďarsku
  V Maďarsku vzniká obří mediální dům. Fúzi skoro pěti set novin, rádií, televizních stanic nebo zpravodajských serverů prohlásil premiér Orbán za národní zájem, není tak třeba souhlas protimonopolního úřadu a mediální rady.

 • Nové vyšetřování kauzy Aktip

  42:49 do playlistu

  Nové vyšetřování kauzy Aktip
  Policie musí znovu prošetřit praktiky terapeutického centra Aktip. Podle státní zástupkyně policisté případ odložili předčasně. Trestní oznámení na centrum podala organizace Kverulant poté, co Česká televize odvysílala dokument mapující tamní praktiky.

 • Diagnostika přednádorových změn

  43:12 do playlistu

  Diagnostika přednádorových změn
  Čeští gynekologové testují metodu, která má lépe odhalit riziko vzniku rakoviny děložního čípku. Na rozdíl od té běžně používané zaznamená přítomnost viru – ne až jeho následky. Po roce používání mají u pacientek čtyřikrát lepší výsledky.

 • Návrat Falcon 9

  45:15 do playlistu

  Návrat Falcon 9
  Na Mezinárodní vesmírnou stanici míří loď se zásobami. Včera ji na orbitu vynesla raketa Falcon 9 společnosti SpaceX. První stupeň rakety měl podle plánu přistát zpět na Zemi tak, aby se dal znovu použít, skončil ale v Atlantském oceánu.

 • Solární panely nové generace

  45:35 do playlistu

  Solární panely nové generace
  Solární panely, které mají výrazně lepší životnost v extrémním mrazu nebo teple. Vyvinuli je vědci z České zemědělské univerzity. Konkrétně vylepšili vlastnosti ochraného pouzdra fotovoltaických článků.

Přehrát vše

Související