iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 1. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

12 hlasů
19882
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Volební kampaně prezidentských kandidátů

  0:41 do playlistu

  Volební kampaně prezidentských kandidátů
  Oba finalisté volby prezidenta republiky – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – dnes se svými týmy probírali definitivní volební strategii před 2. kolem prezidentské volby.

 • Zúčtování 1. kola prezidentských voleb

  4:10 do playlistu

  Zúčtování 1. kola prezidentských voleb
  Miloš Zeman podle Jiřího Ovčáčka kampaň nevede. Například za plakáty v ulicích tak stojí organizace přátel Miloše Zemana. Na nepeněžitých bezúplatných plněních současná hlava státu vykázala dary za téměř 17 milionů korun.

 • Sjezd německé sociální demokracie

  5:57 do playlistu

  Sjezd německé sociální demokracie
  Martin Schulz – šéf německé sociální demokracie. Právě tenhle týden napoví leccos o jeho politické budoucnosti. Během něj bude přesvědčovat spolustraníky, aby na nedělním sjezdu hlasovali pro zahájení koaličních jednání s unií kancléřky Merkelové.

 • Ruská zahraniční politika

  8:02 do playlistu

  Ruská zahraniční politika
  Šéf ruské diplomacie obvinil Spojené státy, že destabilizují svět. Washingtonu přičítá rostoucí napětí na Korejském poloostrově. Moskva také odmítla podpořit snahu Spojených států o revizi jaderné dohody s Íránem.

 • Nová pravidla u plateb

  8:34 do playlistu

  Nová pravidla u plateb
  Od soboty funguje nový zákon o platebním styku. Reguluje úhrady prostřednictvím mobilních nebo internetových aplikací, zakazuje poplatky při použití karty a nově upravuje také pravidla blokace peněz například při rezervaci ubytování.

 • Varování před smogem

  10:24 do playlistu

  Varování před smogem
  Živý vstup Lucie Botorové.

 • Výstraha před silným větrem

  12:48 do playlistu

  Výstraha před silným větrem
  Živý vstup Lucie Botorové.

 • Trump rasista?

  13:47 do playlistu

  Trump rasista?
  Spojené státy se přou, jestli je prezident Trump rasista. Demokratičtí zákonodárci tvrdí, že během jednání o imigračním systému vulgárně mluvil o karibských a afrických zemích.

 • Cena Trilobit pro dokument Mečiar

  16:00 do playlistu

  Cena Trilobit pro dokument Mečiar
  Dokument Mečiar je podle poroty Českého filmového a televizního svazu nejlepším titulem loňského roku – natočila ho režisérka Tereza Nvotová.

 • Zítřejší jednání sněmovny

  17:29 do playlistu

  Zítřejší jednání sněmovny
  Druhý pokus o první vyslovení důvěry vládě. Sněmovnu zítra čeká hlasování o menšinovém kabinetu Andreje Babiše, poslance z mandátového a imunitního výboru také o vydání premiéra a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.

 • Obchvat Havlíčkova Brodu

  19:54 do playlistu

  Obchvat Havlíčkova Brodu
  Po čtvrt století se Havlíčkův Brod zřejmě dočká obchvatu. Stát vyvlastnil poslední z pozemků, který stál v cestě. Ředitelství silnici a dálnic požádalo o stavební povolení.

 • Otevření kauzy lékaře Bartáka

  21:41 do playlistu

  Otevření kauzy lékaře Bartáka
  Liberecká pobočka krajského soudu bude muset znovu otevřít kauzu lékaře Jaroslava Bartáka. Za plánování 3 vražd a vydírání dostal 8 let vězení. Nejvyšší instance ale tento verdikt dvou nižších soudů zrušila.

 • Omezení v povinném očkování

  22:05 do playlistu

  Omezení v povinném očkování
  Omezení v povinném očkování – od ledna už si rodiče nemůžou vybrat, kterou ze dvou hexavakcín potomkovi dají. A to kritizují praktici v ordinacích.

 • Soud v případu lobbisty Janouška

  24:03 do playlistu

  Soud v případu lobbisty Janouška
  Nejvyšší soud odblokoval další rozhodování o případu lobbisty Romana Janouška. Ten žádá o upuštění od zbytku trestu za sražení ženy v opilosti. A výsledek: verdikt by měl nakonec vynést Městský soud v Praze.

 • Svědkyně nehody autobusu u Horoměřic

  25:36 do playlistu

  Svědkyně nehody autobusu u Horoměřic
  V souvislosti s páteční nehodou linkového autobusu u Horoměřic už středočeští policisté vyslechli desítky lidí. Vyšetřovatelé přesto žádají o pomoc i další svědky.

 • Vyšetřování tragické nehody autobusu

  26:14 do playlistu

  Vyšetřování tragické nehody autobusu
  Většina ze zraněných už je v domácím ošetřování. V pražských nemocnicích stále zůstává 15 cestujících. Z motolské nemocnice dnes lékaři propustili dvě děti, další čtyři jsou stále hospitalizované.

 • Výstava korunovačních klenotů

  28:17 do playlistu

  Výstava korunovačních klenotů
  Sedm držitelů klíčů dnes odemklo Korunovační komnatu ve svatovítské katedrále, kde jsou uloženy české korunovační klenoty. Ty budou od zítřka na týden do 23. ledna vystaveny ve Vladislavském sále Pražského hradu.

 • Historie korunovačních klenotů

  34:52 do playlistu

  Historie korunovačních klenotů
  Nejvzácnějším artefaktem z celého pokladu je pochopitelně koruna. Je také mnohem starší než žezlo a jablko. Ty vyrobili až zhruba o dvě století později.

 • Aktivistka Diašová zpátky na Ukrajině

  37:24 do playlistu

  Aktivistka Diašová zpátky na Ukrajině
  Aktivistka Anželina Diašová podle svých slov opustila Česko a je zpátky na Ukrajině. V pátek se ve volební místnosti polonahá snažila vrhnout na prezidenta Zemana. Soud ji v neděli večer potrestal tříměsíčním vězením a roční podmínkou.

 • Přesun brněnského vlakového nádraží
 • Změna volebních pravidel?

  39:56 do playlistu

  Změna volebních pravidel?
  Kvůli problémům při sčítání hlasů v minulých volbách zvažuje ministerstvo vnitra změnu zákona. Na Trutnovsku totiž bylo možné s voličským průkazem neoprávněně hlasovat pro kandidáty do Senátu.

 • Slovenština ve veřejnoprávních médiích

  41:52 do playlistu

  Slovenština ve veřejnoprávních médiích
  Víc slovenštiny v českých veřejnoprávních médiích si přeje šéf sněmovny Radek Vondráček. Řekl to v Bratislavě na své první oficiální návštěvě. Zdejší děti podle něj – na rozdíl od slovenských – přestávají řeči sousedů rozumět.

 • Evropský boj proti dezinformacím

  42:52 do playlistu

  Evropský boj proti dezinformacím
  Evropská komise se chystá do boje proti dezinformacím. Falešných zpráv v médiích a na internetu podle Bruselu přibývá a je potřeba jednotná strategie napříč členskými státy.

 • Boj s ropnou skvrnou ve Východočínském moři

  45:02 do playlistu

  Boj s ropnou skvrnou ve Východočínském moři
  Čínské lodě bojují s obří ropnou skvrnou ve Východočínském moři o velikosti 120 kilometrů čtverečních. Může mít devastující ekologické následky. Specialisté se ji teď snaží rozpustit chemikáliemi.

 • Místní referenda v obcích

  45:27 do playlistu

  Místní referenda v obcích
  V osmi obcích a městech se souběžně s prvním kolem prezidentských voleb konala i místní referenda. Rozhodovala o železniční spojce, silničním obchvatu nebo Vřídelní kolonádě v Karlových Varech.

Přehrát vše