iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 9. 2017
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
15287
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Platy v regionech

  0:32 do playlistu

  Platy v regionech
  Avizované desetiprocentní zvýšení platů se bude příští rok týkat také zaměstnanců obcí a krajů – těch je zhruba 80 tisíc. V týdnu o navýšení rozhodla vláda. Samosprávy za tento nárůst vydají asi 4,5 miliardy korun.

 • Zvyšování platů nestátním zaměstnancům

  1:08 do playlistu

  Zvyšování platů nestátním zaměstnancům
  Radnicím a hejtmanstvím se nelíbí ani to, že jim stát nařídil zvýšit platy už v průběhu roku letošního – v listopadu a v prosinci na to budou muset vyčlenit přes tři čtvrtě miliardy. S takovou cifrou při sestavování rozpočtů nepočítaly.

 • Vyšší platy

  4:01 do playlistu

  Vyšší platy
  Výrazně vyšší náklady než obce a kraje bude mít s růstem platů stát. O desetinu přidá většině zaměstnanců veřejné sféry, učitelům pak o 15 procent.

 • Spor o platy

  4:39 do playlistu

  Spor o platy
  Rozhovor s Františkem Luklem, předsedou Svazu měst a obcí.

 • Obvinění v kauze Čapí hnízdo

  6:28 do playlistu

  Obvinění v kauze Čapí hnízdo
  Policie rozeslala obvinění v případu Čapího hnízda. Detektivové kvůli němu požádali poslance, aby vydali k trestnímu stíhání lídry hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka.

 • Katalánské referendum o nezávislosti

  9:03 do playlistu

  Katalánské referendum o nezávislosti
  Katalánsko se stále odmítá podřídit zákazu referenda o své nezávislosti. Má se konat v neděli. Místní vláda už vyzvala španělskou policii, aby se k voličům nechovala agresivně a hlasování nebránila.

 • Katalánsko před referendem

  9:39 do playlistu

  Katalánsko před referendem
  Živý vstup zpravodaje Petra Zavadila.

 • Zahraniční obchod ČR

  12:09 do playlistu

  Zahraniční obchod ČR
  Objem tuzemského exportu loni atakoval hranici čtyř bilionů. Číslo dnes potvrdili statistici. Meziročně tak vývoz posílil zhruba o 90 miliard korun.

 • Odstraňování billboardů kolem silnic

  14:06 do playlistu

  Odstraňování billboardů kolem silnic
  Živý vstup redaktorky Veroniky Gecové.

 • Boj s Islámským státem

  15:45 do playlistu

  Boj s Islámským státem
  Navzdory tvrdému tlaku, kterému čelí na syrském i iráckém bojišti, provedl samozvaný Islámský stát několik úspěšných protiútoků. Vzpruhou pro jeho stoupence má být nová audionahrávka vůdce Abú Bakra al Bagdádího.

 • G. Schröder v čele koncernu Rosněfť

  18:08 do playlistu

  G. Schröder v čele koncernu Rosněfť
  Gerhard Schröder zasedne v nové dozorčí radě ruského ropného koncernu Rosněfť. Bývalého německého kancléře za to ale kritizuje řada politiků, včetně jeho nástupkyně v čele země Angely Merkelové.

 • Dětské hřiště jako aktivní galerie

  18:24 do playlistu

  Dětské hřiště jako aktivní galerie
  V Praze se otevřelo unikátní dětské hřiště Kaštánek s plastikami sochařů Olbrama Zoubka a Evy Kmentové.

 • Digitální summit v Tallinnu

  21:06 do playlistu

  Digitální summit v Tallinnu
  Osmadvacítka potřebuje lepší ochranu před kybernetickými útoky. Země se na tom shodly na summitu v estonském Tallinnu. Zároveň chtějí pokročit v digitalizaci.

 • Volební model v září

  23:22 do playlistu

  Volební model v září
  Volební model zveřejnila agentura Median. Předpovídá, že do sněmovny se dostane 8 stran. Vede hnutí ANO se 27 procenty, sociální demokracie má polovinu, těsně za ní je KSČM. Následují ODS, TOP 09 a SPD.

 • Bílina demoluje kasárna

  23:51 do playlistu

  Bílina demoluje kasárna
  Bílina u Teplic. Další město, které nenašlo využití pro bývalé objekty ministerstva vnitra. Kasárna na okraji města chátraly 16 let. Letos je město prodalo, teď se bourají.

 • Dluhy domácností

  25:30 do playlistu

  Dluhy domácností
  Dluhy domácností dál rostou. V srpnu se zvýšily o víc než 11 miliard, celkem už skoro na půl druhého bilionu. Nejvíc si lidé půjčují na bydlení.

 • Vyšetřování exploze v Brně

  25:49 do playlistu

  Vyšetřování exploze v Brně
  Život dvou mužů zraněných při včerejším výbuchu tlakové lahve na Masarykově univerzitě v Brně není v ohrožení. Při vyšetřování incidentu výrazně pomůžou záběry strážníka, který explozi zachytil.

 • Ceny pohonných hmot

  26:35 do playlistu

  Ceny pohonných hmot
  Ceny pohonných hmot v Česku jsou nejvýš za posledního čtvrt roku. Natural 95 zdražil na 30 korun a 25 haléřů za litr. Nafta stojí v průměru 29 korun a 4 haléře.

 • Boj o máslo

  28:27 do playlistu

  Boj o máslo
  Zástupci obchodních řetězců odmítli, že by za rostoucí ceny másla mohly vysoké marže. Výzvy politiků ke kontrolám výrobců i prodejců označili za předvolební populismus.

 • Trest pro expolicistu Kadlece

  29:00 do playlistu

  Trest pro expolicistu Kadlece
  Dvacetiměsíční podmínka a na 4 roky zákaz řízení – soud potrestal bývalého policistu Karla Kadlece, který na pražských Vinohradech naboural 24 aut.

 • Končí kvóty EU na cukr

  31:09 do playlistu

  Končí kvóty EU na cukr
  V neděli končí evropské kvóty na cukr a tím i regulace trhu. Výrobci budou moci vyprodukovat a prodat libovolné množství této komodity. Velké cukrovary v Česku už ohlásily, že se k tomu chystají.

 • Cukr v hlavní roli

  33:36 do playlistu

  Cukr v hlavní roli
  Jako jeden z tradičních tuzemských výrobků. Vláda na to odkázala i v kampani před předsednictvím Unii v roce 2009. Zvolila heslo Evropě to osladíme. Spot připomínal fakt, že kostkový cukr je český vynález z roku 1841.

 • Produkce cukru

  34:12 do playlistu

  Produkce cukru
  Tradici a soběstačnost dokazují i čísla. Loni sklidili zemědělci přes čtyři miliony tun cukrové řepy. Její produkce byla nejnižší v roce 2007, necelé tři miliony tun.

 • Cesta na Mars

  36:52 do playlistu

  Cesta na Mars
  Už za 7 let chce americký podnikatel a vizionář Elon Musk dostat lidi na Mars. Umožnit to má raketa Big Falcon – větší než všechny současné nosiče. Zatím je na světě její koncept.

 • Hladové doliny na Slovensku

  37:58 do playlistu

  Hladové doliny na Slovensku
  Říká se jim hladové doliny. Nejmíň rozvinuté okresy hlavně na středním a východním Slovensku se stále potýkají s vysokou nezaměstnaností, přestože celostátní průměr je nejnižší v historii – 6 a půl procenta.

 • Vyšetřování napadení malých dětí

  40:19 do playlistu

  Vyšetřování napadení malých dětí
  Vražedné napadení dvou malých dětí vyšetřuje policie na Uherskohradišťsku. Podezírá otce, že nožem zabil dvouletou dceru a zranil pětiletého syna. Ten je mimo ohrožení života. Tragédie se stala včera odpoledne ve Starém Městě.

 • Předvolební debata na ČT24

  40:51 do playlistu

  Předvolební debata na ČT24
  Živý vstup Jakuba Železného.

 • Podíl obcí a měst ve společnosti Veolie

  41:39 do playlistu

  Podíl obcí a měst ve společnosti Veolie
  Zhruba 2 miliardy korun zaplatily obce a města Ústeckého a částečně i Libereckého kraje za většinový podíl ve společnosti Severočeské vodovody a kanalizace. Francouzský koncern Veolia spravoval nadpoloviční podíl ve firmě od roku 2000.

 • Násilnosti a nepokoje v Myanmaru

  42:07 do playlistu

  Násilnosti a nepokoje v Myanmaru
  Půl milion už překročil počet lidí, kteří za poslední měsíc utekli před násilnostmi z Myanmaru. Čísla uvedla OSN. Je to nejrychlejší exodus z jediné země od genocidy ve Rwandě.

 • Pád kamenů z masivu El Capitan

  44:27 do playlistu

  Pád kamenů z masivu El Capitan
  Z masivu El Capitan v Yosemitském národním parku ve Spojených státech se uvolnily nové kameny a zranily jednoho člověka. Tentokrát se jich zřítilo třikrát víc, než v předchozím případě ve středu, kdy pod nimi zahynul britský turista.

 • Oprava Baťova kanálu

  44:55 do playlistu

  Oprava Baťova kanálu
  Vodní cesta bez vody. Na třech úsecích Baťova kanálu je to momentálně realita. Legendární 80 let staré dílo potřebuje opravit bortící se břehy a bez úplného vypuštění to není možné.

Přehrát vše