iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 9. 2017
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
15070
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Den české státnosti

  0:35 do playlistu

  Den české státnosti
  Dnešek, 28. září, je Dnem české státnosti. Tisíce lidí si to - a také svatého Václava coby patrona Čech a Moravy - přišly a přijely připomenout do Staré Boleslavi, kde téměř zaplnily Mariánské náměstí.

 • Národní svatováclavská pouť

  1:20 do playlistu

  Národní svatováclavská pouť
  Národní svatováclavská pouť se v novodobé podobě konala popatnácté. Stará Boleslav je tradičním cílem - zřejmě v roce 935 tam byl zavražděn kníže Václav. Začátkem cesty je ovšem pražská Svatovítská katedrála.

 • Palladium země české

  3:21 do playlistu

  Palladium země české
  Detailnější pohled na Palladium země české. Jde o poměrně malý kovový reliéf. Ulit má být z takzvané korintské mědi – tedy směsi zlata, stříbra a dalších kovů.

 • Svátek Den české státnosti

  4:05 do playlistu

  Svátek Den české státnosti
  Osmadvacátého září si jako Den české státnosti připomínáme od roku 2000. Tehdy návrh prošel parlamentem - mimochodem spolu se sedmnáctým listopadem. Původně měl být oficiální název zářijového svátku spojen se svatým Václavem.

 • Jednání o brexitu

  4:45 do playlistu

  Jednání o brexitu
  Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.

 • Problémy na světových letištích

  7:33 do playlistu

  Problémy na světových letištích
  Největší světová letiště dnes zaznamenala nečekané problémy. Krátký výpadek počítačů způsobil značná zpoždění, zmatek i dlouhé fronty. Výpadek programu určeného ke koordinaci odbavení ovlivnil provoz v řadě tranzitních uzlů.

 • Problém s rezidenčními místy pro praktiky

  8:31 do playlistu

  Problém s rezidenčními místy pro praktiky
  Musejí mít praxi, ale hůř se k ní dostanou. Obor praktického lékařství teď čelí novým potížím. Od července platí zákon, který fakticky znemožnil mladým doktorům, aby se včas přihlásili o dotace.

 • Kontroly obchodů 28. září

  10:36 do playlistu

  Kontroly obchodů 28. září
  Celkem 3 otevřené supermarkety odhalila při dnešních kontrolách České obchodní inspekce. 28. září přitom patří k sedmi dnům v roce, kdy má mít většina obchodů zavřeno.

 • Rozpuštění parlamentu v Japonsku

  12:36 do playlistu

  Rozpuštění parlamentu v Japonsku
  Japonský premiér rozpustil dolní komoru parlamentu. Zemi čekají 22. října předčasné volby. Premiér Šinzó Abe si od nich slibuje nový mandát pro svoji Liberálně demokratickou stranu hlavně kvůli napětí na Korejském poloostrově.

 • Summit EU v Tallinnu

  13:00 do playlistu

  Summit EU v Tallinnu
  Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.

 • Výbuch kyslíkové lahve v Brně

  16:00 do playlistu

  Výbuch kyslíkové lahve v Brně
  Exploze kyslíkové lahve dnes odpoledne otřásla Masarykovou univerzitou v Brně. Výbuch na nádvoří rektorátu zranil dva muže. Oba převezla záchranná služba do nemocnice.

 • Smrtící metanol v detektivním filmu

  16:48 do playlistu

  Smrtící metanol v detektivním filmu
  Na Zlínsku znovu ožívá metanolová kauza. Česká televize tam o ní natáčí dvoudílný film. Odhalí osudy pachatelů, obětí i vyšetřovatelů největšího případu české kriminalistiky.

 • Portoriko po ničivém hurikánu

  19:21 do playlistu

  Portoriko po ničivém hurikánu
  Americký prezident Donald Trump dočasně otevřel zahraničním lodím přístavy v Portoriku. Chce tím urychlit dodávky surovin na ostrov, který před týdnem zasáhl hurikán Maria.

 • Rozloučení s hercem Janem Třískou

  21:10 do playlistu

  Rozloučení s hercem Janem Třískou
  Poslední rozloučení s Janem Třískou bude šestého října v Národním divadle. Herec zemřel v pondělí na následky zranění po pádu z Karlova mostu. Bylo mu osmdesát let.

 • Těžaři na Mostecku farmaří

  21:28 do playlistu

  Těžaři na Mostecku farmaří
  Těžaři na Mostecku se pustili do farmaření. Kolem lomů Vršany a ČSA se starají zhruba o 400 hektarů zemědělské půdy. Přibližně půlku tvoří louky. S udržováním pomáhají i krávy.

 • Skautští vodáci v Praze

  23:13 do playlistu

  Skautští vodáci v Praze
  Přes tisíc posádek přijelo na pozvání vodních skautů do Prahy, kde měli zdolat tři vltavské jezy. Někteří závodili v různých kategoriích podle věku, jiní zvolili rekreační plavbu.

 • Městská doprava na stlačený plyn

  23:30 do playlistu

  Městská doprava na stlačený plyn
  Počet autobusů, jezdících v Česku na stlačený plyn, překročil tisícovku. Do hromadné dopravy se je snaží zařazovat stále víc měst. Poslední státní podpora vozů na alternativní pohon rozdělila skoro tři miliardy.

 • Další vyvlečení z letadla

  25:16 do playlistu

  Další vyvlečení z letadla
  Další pasažér vyvedený z letadla, jehož případ budí pozornost na internetu. Tentokrát jde o americké aerolinky Southwest. Když jedna z cestujících zjistila, že na palubě jsou také dva psi, chtěla, aby letadlo opustili.

 • Problémy s dotacemi na sportoviště

  25:42 do playlistu

  Problémy s dotacemi na sportoviště
  Sportoviště bez dotací, ale s příslibem jejich obnovení. Ministerstvo školství by mělo v pondělí vyhlásit podmínky, za nichž pošle peníze na jejich provoz a údržbu. Původní program zrušilo.

 • Vyděrači hrozí otrávením potravin

  27:27 do playlistu

  Vyděrači hrozí otrávením potravin
  Neznámý muž hrozí v Německu otrávením potravin v obchodech a požaduje miliony eur. Policii v e-mailu napsal, že jedovatou látku přidal začátkem září na jihu země do různých produktů.

 • Oprava sochy sv. Václava

  28:42 do playlistu

  Oprava sochy sv. Václava
  Jiný pohled na Svatého Václava, kterého si dnes připomínáme. Přesně řečeno na jeho sochu na pražském Václavském náměstí. Tamní dílo teď restaurátoři zkoumají pomocí speciální sondy.

 • Opravy památek

  31:02 do playlistu

  Opravy památek
  Socha svatého Václava není jedinou památkou, která teď prochází obnovou - revitalizuje se i jedno z nejdůležitějších míst svatováclavského kultu - areál ve Staré Boleslavi.

 • Varhany pro Svatovítskou katedrálu

  32:09 do playlistu

  Varhany pro Svatovítskou katedrálu
  Živo je i v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Konkrétně na hlavním kůru nad vchodem do katedrály, kde za dva roky mají stát nové varhany. Na ty čeká svatý Vít od svého dokončení v roce 1929.

 • Útok na civilisty v Sýrii

  34:56 do playlistu

  Útok na civilisty v Sýrii
  Rusko odmítá, že by jeho letadla zabila v Sýrii tento týden nejméně 150 civilistů. Mířila prý jen na teroristy a jejich základny.

 • Soud v kauze Opencard

  35:29 do playlistu

  Soud v kauze Opencard
  Někdejší pražští radní včetně dvou bývalých primátorů Bohuslava Svobody a Tomáše Hudečka sepisují odvolání proti podmíněným trestům v kauze Opencard - déle než rok po vyhlášení rozsudku.

 • 110 let Divadla Antonína Dvořáka

  37:31 do playlistu

  110 let Divadla Antonína Dvořáka
  Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě slaví 110 let od svého založení. Herci a tanečníci k této příležitosti připravili představení, ve kterém divákům připomínají historii ostravské scény.

 • Vyšetřování ruského vlivu na americké volby

  38:13 do playlistu

  Vyšetřování ruského vlivu na americké volby
  Zástupci internetové sítě Twitter dnes jednají s americkými zákonodárci o tom, do jaké míry mohly stovky účtů napojených na Rusko ovlivnit loňské prezidentské volby.

 • Zemřel Hugh Hefner

  40:36 do playlistu

  Zemřel Hugh Hefner
  Zemřel zakladatel pánského časopisu Playboy - Hugh Hefner. Bylo mu 91 let. Jeho magazín přispěl k tomu, že se nahota stala součástí mainstreamových médií. Feministky ho ale kritizovaly za to, že ženy degraduje na sexuální objekty.

 • Virtuální realita pomáha v psychologii

  40:58 do playlistu

  Virtuální realita pomáha v psychologii
  Virtuální realita jako způsob jak se zbavit strachu z výšek, pavouků nebo ze stísněných prostor. Novou metodu začínají při léčbě fóbií používat čeští psychologové. Klientům simulují zdroj strachu až do chvíle, kdy se jim úzkost podaří zvládat.

Přehrát vše

Související