iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 9. 2017
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
14154
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Spory o mzdy

  1 do playlistu

  Spory o mzdy
  Až o deset procent vyšší mzdy budou požadovat odbory v soukromých firmách. Na manifestačním mítinku v Praze to oznámil šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.

 • Spor o platy ve firmách

  2 do playlistu

  Spor o platy ve firmách
  Požadavky odborů jednoznačně podpořily levicové strany – sociální demokraté a komunisté. Argumentují tím, že firmy by se měly o své zisky se zaměstnanci podělit.

 • Růst mezd v ČR

  3 do playlistu

  Růst mezd v ČR
  Mzdy zaměstnanců v soukromých firmách rostly ve druhém čtvrtletí nejrychleji za posledních deset let. V absolutním vyjádření v průměru o dva tisíce. Pokořily tak hranici 29 tisíc korun.

 • Spor o platy ve firmách

  4 do playlistu

  Spor o platy ve firmách
  Rozhovor s Radkem Špicarem.

 • Vojenské cvičení

  5 do playlistu

  Vojenské cvičení
  Manévry, které znepokojují sousedy Ruska. Moskva a Minsk zahájily společné vojenské cvičení Západ 2017. Tvrdí, že prověřují připravenost armád na obranu vlastních hranic. Část evropských států to považuje za provokaci.

 • Rozsudek v kauze Rittig–Nečasová

  6 do playlistu

  Rozsudek v kauze Rittig–Nečasová
  Podmíněné tresty pro Janu Nečasovou či lobbistu Ivo Rittiga neplatí. Případ údajného vyzrazení tajných informací ze zprávy BIS se vrací k městskému soudu. Rozhodla o tom odvolací vrchní instance.

 • Schůzka Zeman–Babiš

  7 do playlistu

  Schůzka Zeman–Babiš
  Živý vstup redaktora Antonína Šimůnka.

 • Obvinění kvůli videu na Facebooku

  8 do playlistu

  Obvinění kvůli videu na Facebooku
  Policie obvinila muže z Benešovska – kvůli videu na sociálních sítích. Na něm pobízí svoji dceru, aby bila baseballovou pálkou do polštáře a představovala si, že láme kosti příslušníkům etnických menšin.

 • Zákaz těžby dřeva

  9 do playlistu

  Zákaz těžby dřeva
  Živý vstup redaktora Radima Bártů.

 • Závěrečný let sondy Cassini

  10 do playlistu

  Závěrečný let sondy Cassini
  Bude to velké finále velkého výzkumu. Bez jednoho měsíce skončí zítra – přesně po 20 letech – cesta sondy Cassini vesmírem.

 • Dvojí kvalita potravin

  11 do playlistu

  Dvojí kvalita potravin
  Dva miliony eur na testování a odhalování dvojí kvality potravin chce během letošního a příštího roku z unijních fondů uvolnit eurokomisařka Věra Jourová.

 • V epicentru zkázy po hurikánu Irma

  12 do playlistu

  V epicentru zkázy po hurikánu Irma
  Americký prezident Donald Trump je právě v těchto chvílích na Floridě postižené hurikánem Irma. Mezi oběťmi je i osm lidí z domova důchodců, kteří zemřeli ve vysokých teplotách kvůli nefungující klimatizaci.

 • Ceny másla

  13 do playlistu

  Ceny másla
  Kvůli rostoucí ceně másla ho jezdí někteří lidé z pohraničí kupovat do sousedních zemí. V posledních letech se za čtvrtkilovou kostku platilo vždy do čtyřiceti korun; meziroční změny se počítaly v korunách nebo desetihaléřích.

 • Pozastavená kandidatura Jiřího Kejvala

  14 do playlistu

  Pozastavená kandidatura Jiřího Kejvala
  Jiří Kejval proto peruánskou Limu předčasně opustil a požádal o odložení své volby na únorové zasedání výboru při zimní olympiádě v Pchjongčchangu. Podání trestního oznámení zatím nezvažuje.

 • Zelený laser tzv. lidaru bude na oblohu svítit dál

  15 do playlistu

  Zelený laser tzv. lidaru bude na oblohu svítit dál
  Laserové měření složení a pohybu částic v atmosféře u atmosférické stanice v Košeticích dnes mělo končit, ale bude prodlouženo. Přináší totiž velmi zajímavá data, která jsou pro vědce velice důležitá a zajímavá.

 • Mírnější trest za konflikt s policistou

  16 do playlistu

  Mírnější trest za konflikt s policistou
  Studentka Kateřina Krejčová si za incident s policistou zaslouží maximálně pokutu. Dnešní pravomocný verdikt pražského městského soudu – v pořadí už šestý – může ukončit dva roky plné protichůdných rozsudků.

 • 80 let od smrti T. G. Masaryka

  17 do playlistu

  80 let od smrti T. G. Masaryka
  Před osmdesáti lety zemřel Tomáš Garrigue Masaryk, první československý prezident. Úmrtí tehdy již bývalé hlavy státu přišlo v době blížícího se ohrožení státu nacistickým Německem.

 • Loučení s prezidentem-osvoboditelem

  18 do playlistu

  Loučení s prezidentem-osvoboditelem
  Před osmdesáti lety se s Tomášem Garriguem Masarykem loučil doslova celý národ. O tom, že zdravotní stav sedmaosmdesátiletého muže se zhoršuje už několik let, veřejnost věděla, nebo spíš tušila.

 • Vzkaz umírajícího prezidenta

  19 do playlistu

  Vzkaz umírajícího prezidenta
  V době Masarykova úmrtí se už nejen Československo, ale i celá Evropa bály rozpínavosti nacistického Německa. Koneckonců – Mnichovská dohoda přišla jen rok poté.

 • Střežená obálka T. G. Masaryka

  20 do playlistu

  Střežená obálka T. G. Masaryka
  Odpočet do chvíle, kdy bude moci být zapečetěná, a nutno říci, že i přísně střežená obálka, otevřena, je k vidění na webové stránce Národního archivu.

 • T. G. Masaryk a Slovensko

  21 do playlistu

  T. G. Masaryk a Slovensko
  I Slovensko si připomíná úmrtí svého prvního prezidenta. Masarykova osobnost tam je spojená především se zámkem v Topoľčiankách. Budova v renesančním a klasicistním stylu byla od dvacátých let prezidentovou letní rezidencí.

 • Soud v případu Andreje Babiše a StB

  22 do playlistu

  Soud v případu Andreje Babiše a StB
  Slovenský ústavní soud odložil rozhodnutí o stížnosti Ústavu paměti národa. Ten kvůli procesním chybám napadl verdikty místních soudů ve sporu o evidenci Andreje Babiše ve svazcích StB.

 • Přípravy na dny NATO

  23 do playlistu

  Přípravy na dny NATO
  Živý vstup redaktorky Pavly Daňkové.

 • Vyšetřování příčin požáru v Londýně

  24 do playlistu

  Vyšetřování příčin požáru v Londýně
  V Londýně začalo veřejné vyšetřování příčin požáru výškové budovy Grenfell Tower. V červnu tam zahynulo nejméně 80 lidí. Vyšetřovatelé se zaměřují zejména na příčinu vzniku požáru a jeho šíření.

 • Polsko a válečné reparace

  25 do playlistu

  Polsko a válečné reparace
  Polsko zvyšuje tlak na Německo v otázce válečných reparací. Vláda má k dispozici analýzu, která potvrzuje oprávněnost nároku. Oficiálně nebyla suma zveřejněna, hovoří se ale minimálně o jednom bilionu dolarů.

 • Nový úsek dálnice D3

  26 do playlistu

  Nový úsek dálnice D3
  Úsek dálnice D3 mezi Borkem a Úsilným u Českých Budějovic se otevře o dva měsíce dřív, než zněl plán. Stavební firma to potvrdila během kontrolního dne.

 • Nebezpečná plicní fibróza

  27 do playlistu

  Nebezpečná plicní fibróza
  Málo známé, ale o to nebezpečnější onemocnění. Příznaky plicní fibrózy, jako je zadýchávání nebo únava, lidé často přisuzují třeba svému věku. A do ordinace tak často zamíří, až když už je pozdě.

 • Problematický facebookový příspěvek náměstka

  28 do playlistu

  Problematický facebookový příspěvek náměstka
  Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček chce zítra řešit údajný facebookový příspěvek svého náměstka Karla Novotného. Autor v něm přirovnal Romy k medúzám. Šéf resortu označil výrok za nepřijatelný a distancoval se od něj.

 • Jak šetřit vodou

  29 do playlistu

  Jak šetřit vodou
  Česko se bude učit v Izraeli, jak lépe šetřit vodou. Dohoda, kterou dnes v Jeruzalémě podepsali ministři Richard Brabec a Zeev Elkin, umožní přístup k dlouholetým izraelským zkušenostem s recyklací a ochranou přírodních zdrojů.

 • Studentský Oscar pro český film

  30 do playlistu

  Studentský Oscar pro český film
  Studentského Oscara získala česká režisérka Marie Dvořáková s filmem "Kdo je kdo v mykologii". Akademie, která studentské ceny uděluje od roku 1972, letos vybírala z více než patnácti set titulů. Slavnostní večer proběhne v Los Angles 12. října.

Přehrát vše

Související