iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 8. 2017
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

12 hlasů
15238
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:03 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Peníze pro obce

  0:40 do playlistu

  Peníze pro obce
  Svaz měst a obcí kritizuje přípravu státního rozpočtu na příští rok. V dopise, který zástupci svazu poslali ministru financí, mu vytýkají, že nepočítá s penězi na rozvoj obcí.

 • Peníze pro obce a města

  1:23 do playlistu

  Peníze pro obce a města
  Peněz v programu podpory obnovy venkova poslední roky přibývalo. Letos je to půl miliardy. V rozpočtu ministerstva pro místní rozvoj na příští rok ale podle starostů chybí i další položky.

 • Hospodaření měst a obcí

  3:39 do playlistu

  Hospodaření měst a obcí
  Dotační programy hrají v rozpočtech měst a obcí významnou roli hlavně v případech větších investic. Na ně běžné příjmy radnic zpravidla nestačí.

 • Peníze pro obce a města

  4:48 do playlistu

  Peníze pro obce a města
  Rozhovor s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou.

 • Kontroly na hranicích

  6:59 do playlistu

  Kontroly na hranicích
  Rakousko ode dneška posiluje namátkové kontroly na vybraných místech své jižní a východní hranice. Ministerstvo vnitra tím reaguje na zvýšení počtu migrantů, kteří se snaží do země dostat.

 • Sesuvy půdy v Sierra Leone

  8:57 do playlistu

  Sesuvy půdy v Sierra Leone
  Přes tři sta obětí si vyžádaly sesuvy půdy a povodně v hlavním městě Sierry Leone. Bahno a voda po silných deštích strhly domy zejména v místních slumech.

 • Rozloučení s válečním hrdinou

  9:13 do playlistu

  Rozloučení s válečním hrdinou
  Rodina, váleční veteráni, velení armády, politici i stovky dalších lidí se ve strašnickém krematoriu rozloučili s Jaroslavem Klemešem.

 • Památka československých letců

  12:14 do playlistu

  Památka československých letců
  Lidé si také na pražském Klárově připomněli československé letce RAF, kteří se před 72 lety vrátili z Velké Británie zpět do vlasti.

 • Dozvuky Charlottesville

  13:02 do playlistu

  Dozvuky Charlottesville
  Americký prezident Donald Trump označil rasismus za zlo a odsoudil mj. neonacisty, stoupence bělošské nadřazenostI i stoupence Kukluxklanu. Trump tak učinil po dvou dnech kritiky od demokratů i republikánů.

 • Dostavba dálnice D1

  15:40 do playlistu

  Dostavba dálnice D1
  Čtrnáctikilometrový úsek dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem opraví a rozšíří sdružení tří firem z Česka, Itálie a Kazachstánu.

 • Škody po větrné smršti

  16:03 do playlistu

  Škody po větrné smršti
  Na východě Čech sčítají škody po větrné smršti. V pátek se přehnala nad částí Královéhradeckého kraje, ničila střechy domů i lesy. Desítky tisíc kubíků dřeva z poškozených stromů hlásí revírníci hlavně z Trutnovska a Náchodska.

 • Bohuslavice tři dny poté

  17:28 do playlistu

  Bohuslavice tři dny poté
  Hlavně střechy se opravují v Bohuslavicích nad Metují tři dny po silné větrné smršti, která obec v pátek vážně poškodila.

 • Tajemství vraždy svatého Václava

  19:15 do playlistu

  Tajemství vraždy svatého Václava
  Je to jedno z nejdůležitějších míst českých dějin, přesto ho stále halí tajemství. Vědci jsou ale teď blízko objevu rotundy, kde byl zavražděn svatý Václav.

 • Kauza Čapí hnízdo

  21:45 do playlistu

  Kauza Čapí hnízdo
  Pražská policie se ohradila proti tvrzením, že v kauze Čapí hnízdo pracuje na politickou objednávku. Právě z toho kriminalisty obvinili Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek.

 • Nárůst půjček v cizích měnách

  25:03 do playlistu

  Nárůst půjček v cizích měnách
  Firmy si čím dál častěji berou úvěry v cizích měnách - především pak v eurech. Meziročně si takto podniky půjčily téměř o čtvrtinu víc než před rokem.

 • Případ krádeže z pokladničky

  27:23 do playlistu

  Případ krádeže z pokladničky
  Policie dopadla mladíka, který podle ní v půlce července ukradl peníze z pokladničky v Národním památníku hrdinů heydrichiády. Bylo v ní téměř 20 tisíc korun.

 • 15 let od rekordně rozvodněné Vltavy

  27:40 do playlistu

  15 let od rekordně rozvodněné Vltavy
  Dnes je to přesně 15 let, kdy hladina Vltavy v Praze při povodních kulminovala a přepsala historické záznamy. 14. srpna 2002 protékalo Prahou 35krát víc vody než dnes.

 • Červeně zbarvená Vltava

  29:51 do playlistu

  Červeně zbarvená Vltava
  Vltava v centru Prahy se zabarvila do červena. Jak je vidět z živých záběrů, na místě kvůli tomu zasahují hasiči. Zdroj znečištění zatím není známý, stejně tak o jakou chemikálii se jedná.

 • Omezený provoz v nemocnicích

  30:14 do playlistu

  Omezený provoz v nemocnicích
  Omezený provoz nemocnic v letních měsících. Na prázdniny jejich vedení pravidelně plánují rekonstrukce i další úpravy na odděleních. Zároveň lékaři a sestry čerpají dovolenou.

 • Nedostatek lékařů a sester

  32:43 do playlistu

  Nedostatek lékařů a sester
  Kolik chybí v celé zemi sester a lékařů? Nabízíme data z krajských, tedy největších nemocnic. V čele s pražským Motolem. Lékařů je dost, sester nikoli. Další stovku by potřebovali. Což je problém prakticky ve všech zařízeních.

 • Příplatek na mzdy zdravotních sester

  34:13 do playlistu

  Příplatek na mzdy zdravotních sester
  Příplatek dva tisíce korun dostanou některé zdravotní sestry v Pardubickém kraji už teď. Hejtmanství zažádalo o kompenzaci za zvýšení mezd, celkem 20,5 milionu korun.

 • Dovolání čtyřnásobného vraha

  36:08 do playlistu

  Dovolání čtyřnásobného vraha
  Američan Kevin Dahlgren, který si ve valdické věznici odpykává doživotní trest za čtyřnásobnou vraždu svých příbuzných, podal dovolání k Nejvyššímu soudu.

 • Útok v metropoli Burkiny Faso

  37:44 do playlistu

  Útok v metropoli Burkiny Faso
  Nejmíň 18 lidí zastřelili a několik dalších zranili dva muži při útoku na restauraci v hlavním městě Burkiny Faso. Policie oba útočníky zabila, místní úřady předpokládají, že patřili k militantním islamistům.

 • Zvyšování tlaku na KLDR

  38:02 do playlistu

  Zvyšování tlaku na KLDR
  Peking stupňuje tlak na Severní Koreu. V souladu se sankcemi OSN zakázal dovoz železa, oceli a uhlí ze země. Varoval také americkou vládu, aby netříštila koalici vyprovokováním obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou.

 • Policie rok po reformě

  40:43 do playlistu

  Policie rok po reformě
  Téměř stovka policistů odešla z Centrály proti zločinu za první rok od policejní reorganizace. Vedení jednotky to ale nepovažuje za vážný problém, protože několik desítek policistů naopak nastoupilo.

 • Oprava londýnského Big Benu

  43:07 do playlistu

  Oprava londýnského Big Benu
  Na příští čtyři roky utichne slavný londýnský zvon Big Ben. Jeden ze symbolů Spojeného království čeká po sto sedmdesáti pěti letech dlouhá a rozsáhlá oprava, odbíjet bude jen při slavnostních příležitostech.

 • Válečné reparace pro Polsko?

  43:26 do playlistu

  Válečné reparace pro Polsko?
  Varšava zvyšuje tlak na Berlín ohledně reparací za ztráty v 2. světové válce. Odborníci vyčíslují škody. Současná polská vláda tvrdí, že si náhrady zaslouží. Německo ale otázku poválečného vyrovnání považuje za uzavřenou.

 • Soud v případu Jakuba Smolíka

  45:29 do playlistu

  Soud v případu Jakuba Smolíka
  Soud vydal zatykač na Jakuba Smolíka. Ten se vyhýbá nástupu do vězení, kam ho poslal soud za podvod a šikanování nájemníků jeho bytového domu ve Frýdku-Místku.

 • Příběhů plná Národní kronika

  45:53 do playlistu

  Příběhů plná Národní kronika
  Vzpomínky na minulost, které můžou oslovit i budoucí generace. K psaní příběhů vybízí Národní kronika. Projekt, na kterém se podílí Národní muzeum. Při této příležitosti se teď koná putovní výstava.

Přehrát vše

Související